مراسم چهلمین روز شهادت شهید مدافع حرم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد

۱۱ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۶:۰۴ کد : ۱۲۰ اخبار دانشگاه
مراسم چهلمین روز شهادت شهید مدافع حرم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد
مراسم چهلمین روز شهادت شهید مدافع حرم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد

با حضور خانواده شهید محمد اینانلو

مراسم چهلمین روز شهادت شهید مدافع حرم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد

      به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج همزمان با ایام پرفیض فاطمیه با حضور خانواده شهید محمد اینانلو، هیأت رئیسه واحد کرج در میان جمع کثیری از کارکنان، استادان و دانشجویان این دانشگاه چهلمین روز شهادت این دانشجوی مدافع حرم گرامی داشته شد.

   در این مراسم معنوی که با حضور مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، پس از اقامه نماز جماعت ظهر در مسجد پیامبر اعظم(ص) این واحد دانشگاهی برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین موحد نماینده محترم ولی فقیه در سپاه پاسداران استان البرز ضمن سخنان مشروحی به بیان جایگاه رفیع شهدا نزد خداوند و در جامعه اسلامی ایران پرداخت و گفت: تقابل جریان حق علیه باطل در تمام طول زندگی بشر وجود داشته است و اثبات این قضیه سخت نیست چرا که هم با استفاده از ادله تاریخی و هم از نظر ظواهر قابل لمس و مشاهده است.

  وی با اشاره به تهاجم عوامل صهیونیست داعش علیه مسلمانان مظلوم سوریه ادامه داد: شهادت مظلومانه امام حسین(ع) و یارانش و شهادت افرادی همچون شهید اینانلو شاهدی بر این مدعا بوده و بیانگر حقانیت مسلمانان است.

   حاج آقا موحد ضمن تبریک و تسلیت مجدد به خانواده محترم این شهید گرانقدر و تشکر از دکتر میرزا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و حاج آقا فرید مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد کرج گفت: برگزاری این مراسم باشکوه خود بیانگر حقانیت و جایگاه والای شهید اینانلو و شهدای مدافع حرم اهل بیت(ع) می باشد.

   وی تاکید کرد: خداوند متعال انسان ها را به 4 گروه تقسیم نموده است. یک گروه کسانی که به دلیل نیکی فراوان مورد پرسش قرار می گیرند، دیگری کسانی که به خاطر اعمال زشتشان در این دنیا از تمام زوایا مورد بازجویی قرار می گیرند، گروه سوم کسانی که به دلیل ظلم و بی عدالتی فراوان برای ورود به قیامت مورد سئوال قرار نگرفته و وزنی برای سئوال و جواب نداشته و به قعر جهنم فرو می روند.

      وی افزود: گروه چهارم کسانی هستند که پاداش آنان بی حساب است؛ آنان نیز مورد پرسش قرار نگرفته و در بهشت برین از عالی‌ترین جایگاه در نزد خداوند برخوردار هستند و شهدایی همچون اینانلو که برای دفاع از ارزش های اسلام هجرت نموده و از جان خود گذشتند در این گروه قرار دارند.

     حاج آقا موحد با تاکید بر اینکه از دست دادن سرمایه عمر خسران بوده و شهدا از این خسران مبری هستند، خطاب به خانواده شهید اینانلو گفت: کسی که از درس، همسر، کودک خردسال و خانواده اش دل کنده و اهل هجرت و شهادت است قطعا خداوند او را از پاداش بی حساب خود بهره مند خواهد ساخت.

   وی در پایان سخنانش اظهار امیدواری کرد: به زودی شاهد از بین رفتن نیروهای تکفیری و ستمکار داعش باشیم و کودکان و زنان و مسلمانان مظلوم جهان از ظلم آنان رهایی یابند.

   لازم به ذکر است در این مراسم ضمن سوگواری توسط مداح اهل بیت، وصیت شهید اینانلو در قالب کلیپ پخش شد و حاضرین با قرائت فاتحه و نثار شاخه های گل بر مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با آرمان های والای شهیدان حق علیه باطل تجدید میثاق نمودند.

     گفتنی است شهید محمد اینانلو دانشجوی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج بود که دوشادوش مدافعان حرم در مبارزه علیه نیروهای تکفیری داعش در سوریه حضور یافت و به درجه رفیع شهادت نائل شد.

 روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز