قائم مفام نظام پرستاری کشور در مراسم بزرگداشت روز پرستار در دانشکده پرستاری ومامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

۰۲ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۷:۰۹ کد : ۱۲۲ اخبار دانشگاه
قائم مفام نظام پرستاری کشور در مراسم بزرگداشت روز پرستار در دانشکده پرستاری ومامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج
قائم مفام نظام پرستاری کشور در مراسم بزرگداشت روز پرستار در دانشکده پرستاری ومامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

تامین سلامتی مردم محقق نخواهد شد مگر آنکه پرستا رهای ماهر وخوب داشته با شیم

   به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی واحد کرج مراسم جشن  باشکوه میلاد با سعادت حضرت زینب(س) با حضور دکتر بهروز میرزا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا فرید مسوول دفترنهاد مقام معظم رهبری در واحد کرج و جمعی از مسئولین این دانشگاه و با حضور دکتر محمد شریفی مقدم قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور و هیا ت همراه در دانشکده پرستاری و مامایی این واحد  دانشگاهی برگزار شد.

    در این مراسم دکترتجویدی سرپرست دانشکده علوم پزشکی ورییس دانشکده پرستاری و مامایی با ایراد سخنانی ضمن اشاره به سی ویکمین سالگرد تاسیس دانشکده پرستاری ومامایی به صورت مشروح ، آماری از روند توسعه و خدمات این دانشکده را عنوان کرد.

     وی با بیان اینکه :تا پایان نیمسال اول94-93تعداد 1907نفر از این دانشکده فارغ التحصیل شده اند گفت: درحال حاضر تعداد324نفر در دانشکده پرستاری و مامایی واحد کرج مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد 39 نفر مرد می باشند.

وی با بیان اهمیت این رشته ابراز امیدواری کرد با تلاش بیشتر وحمایت های مسوولان مقطع کارشناسی ارشد را درآینده نزدیک در واحد کرج راه اندازی کرده و با توجه به ویژگی این رشته در بهبود سطح بهداشت و درما ن، فارغ التحصیلان این رشته همگی جذب با زار کار شوند.

     دکتر میرزا رییس دانشگاه های آزاد اسلامی استان البرز نیزضمن تبریک روز پرستار بیان کرد:باتوجه به اهمیت شغل پرستار،روز ولاد ت حضرت زینب (س) قهرمان کربلا روز پرستار نامیده شده است و هما نطور  که مقام معظم رهبری فرمودند پرستا ری عبادت و شغلی مقدس است و از برجسته ترین نمونه ها و مصداق خدمت به مظلومان و ضعفاست. وی تاکید کرد: توصیه من به  دانشجویان این رشته این است که علا وه بر اخلاق حسنه، تعهد، صبر وشکیبا یی و تحمل هرگونه ناملایمات را داشته باشند.

   رئیس واحد کرج اظهار امیدواری کرد مردم نسبت به این شغل سخت و طا قت فرسا و خدمات ارزشمند حرفه پرستاری قدر شناس باشند.

    وی با مطرح کردن برنامه های این دانشگاه در خصوص توسعه شاخه های علوم پزشکی گفت: در سال آینده 25 نفر به عنوان عضو هیأت علمی جذب خواهند شد تا با نظا رت وزارت بهدا شت و درما ن کمبودهای زیر سا ختی را جبرا ن نموده و رشته ها ی پرستا ری و ما ما یی را درمقطع کا رشنا سی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج دایر نماییم.

         ایشان با تبریک کسب رتبه دوم توسط واحد کرج گفت:  براساس داده های پایگاه استنادی جهان اسلام ISC، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج بعد از واحد علوم و تحقیقا ت در بین دانشگا ه ها ی آزاد کشور رتبه دوم را کسب نموده است ،که این موفقیت را مرهون تلاش استادان، کارکنان و دانشجویان هستیم.

     وی افزود: در برنامه‌هایی که برای این دانشکده در نظر گرفته ایم اجرای برنامه های کنترلی و نظارتی مانند پایش است که سالی دو بار دانشکده پرستاری و مامایی از نظر کیفیت علمی پرستاری، مامایی و  بهداشتی پایش می شود.

       دکتر میرزا دلیل این نظارت دقیق و ریزبینی را عنوان نمود و گفت: چون پرستاری، مامایی و پیراپزشکی با جان انسان و حوزه سلامت سر و کار دارند، نیاز به بازبینی دقیق دارند. وی افزود: امیدواریم که با کمک دانشجویان و استادان این رشته مشکلات و  نواقص را برطرف کنیم تا به استانداردهای لازم برسیم و در سال آتی نیز همچنان شاهد ارتقاء رتبه این واحد معتبر دانشگاهی باشیم.

     حجت الاسلام فرید مسوول دفتر نهاد مقام معظم رهبری نیز ضمن خیر مقدم به حاضرین و تبریک به مناسبت روز پرستار گفت: روز پرستار به دلیل وجود الگو و شخصیتی مانند حضرت زینب (س) که خود هم پرستار پنج نفر از نزدیکانش بود و هم ویژگی ها ی زیادی همچون ایمان، صبر، تحمل، شجاعت و اخلاص داشت اسم بسیار بامسمایی است.

وی با بیان خصوصیات شخصیت والای این بانوی مکرمه گفت: ایشان از کسی درس نیاموخته بودند و علم لدنی داشتند به گونه‌ای که بسیاری از زنان از محضر درس ایشان استفاده می کردند و در بحث ایمان بی نظیر بودند و ارتباط ایشان با خداوند بسیار محکم و مثال زدنی بود.

     وی با اشاره به اینکه در اسلام نه تنها مردان به جنگ می رفتند، بلکه زنان نیز در نقش پرستار در عرصه جنگ حضور داشتند خطاب به پرستاران گفت: شما پرستاران نه تنها با جسم بیماران، بلکه با روح و روانشان نیز سروکار دارید و به همین دلیل است که در روایات اسلامی آمده است که اگر کسی به مریضی خدمت کند خدا ازگناهان او می گذرد و لذا انسان می تواند هم در عرصه علم باشد و هم در عرصه  عفت وحجاب اسوه و نمونه باشد.

      دکترمحمد شریفی مقدم قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور ضمن تبریک روز پرستار به دانشجویان پرستاری و مامایی گفت: آنچه مسلم است تامین سلامتی مردم محقق نخواهد شد مگر آنکه پرستارهای ماهر و خوب داشته باشیم و سلامتی جامعه مرهون زحمات این قشر است.

        وی عنوان کرد: در حال حاضر سا زما ن نظا م پزشکی بیش از 140هزار عضو دارد و کار این سازمان دفاع از حقوق مردم است، زیرا پرستارا ن به عنوان یکی از  گروه های کوچک جامعه بیشترین خدما ت را به مردم ارائه می دهند.

        در پایان مراسم از دانشجویان برتر رشته پرستاری تجلیل به عمل آمد و به قید قرعه به تنی چند از دانشجویان دیگر جوایزی نفیس اهدا شد.

روابط عمومی دانشگا ه آزاد اسلا می واحد کرج