واحد کرج در آینده نزدیک به قطب علمی ادبی کشور تبدیل خواهد شد

۰۵ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۵ کد : ۱۲۶ اخبار دانشگاه
واحد کرج در آینده نزدیک به قطب علمی ادبی کشور تبدیل خواهد شد
واحد کرج در آینده نزدیک به قطب علمی ادبی کشور تبدیل خواهد شد

        دکتر میرزا دبیر هیأت امنای استان البرز و سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در شورای دانشگاه: واحد کرج در آینده نزدیک به قطب علمی ادبی کشور تبدیل خواهد شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج شورای این واحد با حضور دکتر بهروز میرزا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدکرج، معاونین، مدیران اجرایی و آموزشی در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.

       در این مراسم دکتر بهروز میرزا ضمن تشکر از تلاش و زحمات صمیمانه تمامی همکاران در واحد کرج به تشریح اولویت‌های سال آتی در این دانشگاه پرداخت و گفت: با توجه به اینکه اخیرا براساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC  واحد کرج رتبه دوم بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کل کشور را به خود اختصاص داده است و لذا می‌بایست ضمن حفظ این جایگاه چه از نظر تراز علمی و چه از نظر آموزشی و پژوهشی به گونه‌ای عمل شود که جایگاه ملی و بین‌المللی دانشگاه را ارتقاء ببخشیم.

     وی همچنین با توجه به زیرساخت های مناسبی که در واحد کرج موجود است گفت: پتانسیل برای دایر کردن رشته های جدید در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری موجود است و از برنامه های آتی واحد کرج ادامه روند ارتقاء سطح علمی اساتید و جذب اعضای هیأت علمی جدید و همچنین افزایش رشته های کارشناسی ارشد و دکتری است. وی در ادامه اعلام کرد: اخیرا 4 رشته دکتری و 4 رشته کارشناسی ارشد جدید واحد کرج توسط وزارت علوم و فناوری تصویب شده است  به واحد کرج اضافه شده است و سایر رشته های مورد نظر این واحد که دارای بازار کار مناسب، متقاضی تحصیل و متناسب با بنیه علمی و پژوهشی واحد می باشند نیز در حال پیگیری است.

      وی با مروری بر برنامه های موفق اجرا شده در واحد کرج طی سال جاری از غرفه دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، مسابقات ورزشی، جشنواره ملی مخترعین، جشن ازدواج دانشجویی، جشن روز پرستار، ضیافت اندیشه، پیوست نگاری فرهنگی، تقدیر از دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر و کلاس های ضمن خدمت در واحد کرج و چاپ مجله ریاضی با نمایه ISI     نام برد و از معاونین دانشگاه، دفتر نهاد مقام معظم رهبری در واحد کرج، مدیران اجرایی و سایر بخش های ذیربط تقدیر نمود.

    رئیس واحد کرج در سخنان خود بر حفظ و ارتقاء کیفیت ویژه آموزشی، تکریم ارباب رجوع، تاکید بر ساعات حضور مدیرا ن، مسئولین حوزه های محتلف ارائه گزارش عملکرد، مدیریت و کنترل هزینه‌ها، عدم تدریس مدیران در ساعات اداری، اجرای دستورالعمل‌های جدید پژوهشی و اعتبارات پژوهشی، اجرایی شدن امور مراکز رشد و دانش بنیان و پایش انجام کلیه امور توسط مسئولین ذیربط تاکید کرد.

     وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت دانشجویی واحد کرج و حضور چهره های ماندگار زبان و ادبیات فارسی در بین اساتید این دانشگاه، قرار بر تاسیس کمیته استانی شورای حفظ و گسترش زبان فارسی می باشد و به زودی معاونت دانشجویی و فرهنگی در این زمینه اقدامات لازم را انجام خواهد داد و در آینده نزدیک در قالب طرحهای ماندگار فرهنگی واحد کرج به قطب علمی زبان فارسی تبدیل خواهد شد.

وی با تقدیر از عملکرد معاونت آموزشی اظهار داشت: البرز از استان هایی است که پرونده فراخوانهای جذب هیات علمی تا پایان سال 93.

    وی همچنین بر جذب هیأت علمی و ارتقاء وضیعت علمی آنان، تجهیز و گسترش آزمایشگاه ها و کارگاه ها، درآمدزایی و راه اندازی و جذب طرح هایی برای شرکت های دانش بنیان و فعالیت گسترده در سامانه آزمایشگاه همکار آزاد(ساها) و مسئله درآمدزایی از طریق آموزشهای تخصصی ضمن خدمت و قراردادهای صنعتی تاکید داشتند.

   در ادامه معاونین دانشگاه و روسای دانشکده ها نیز با ارائه آمار، قوانین و ضوابط مربوطه راهکارهایی را به منظور بهبود وضعیت آموزشی و پژوهشی ارائه دادند و حاضرین نیز با طرح پیشنهادات و مشکلات خود به تبادل نظر با یکدیگر پرداختند.

 

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج