جوابیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج به خبرگزاریها

۰۵ اسفند ۱۳۹۴ | ۲۰:۳۲ کد : ۱۳۱ اخبار دانشگاه
جوابیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج به خبرگزاریها
جوابیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج به خبرگزاریها

 

بسمه تعالی

مدیران مسئول محترم خبرگزاریها

سلام علیکم

          علیرغم میل باطنی و با وجود همه تلاشهایی که جهت حل مسالمت آمیز اختلافات و جمع آوری اخبار کذب منتشره در تاریخ 94/12/4 با تیتر " ممانعت حراست از ورود اعضای بسیج دانشجویی به دانشگاه " و پیامکی تحت عنوان " کارشکنی دانشگاه آزاد اسلامی کرج در مقابله با فعالیتهای دانشجویان انقلابی !؟ ممانعت حراست از ورود اعضای بسیج دانشجویی به دانشگاه " شد ، به دلیل علاقه وافر دو خبرگزاری دانشجو و بسیج در انتشار چنین اخباری ؛ لازم است علاوه بر ذکر مقدمه ای کوتاه ، بخشی از بخشنامه تبلیغات انتخاباتی دانشگاه آزاد اسلامی نیز بدین شرح تقدیم خوانندگان محترم گردد :                                                                                                                 

          "...  با توجه به اهمیت و حساسیت انتخابات پیش رو مقتضی است تمامی همکاران دانشگاهی به ویژه رؤسای محترم واحدهای دانشگاهی ضمن رعایت مقررات حاکم بر مؤسسات آموزش عالی کشور ابلاغی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی ، هیأت موسس و امناء دانشگاه، نسبت به نظارت دقیق بر رعایت آن اهتمام ورزند. لذا بر ممنوعیت اقدامات ذیل در ایام انتخابات در دانشگاه آزاد اسلامی تصریح می نماید:

1- صرف اموال دانشگاه، سرمایه‌های انسانی و مالی دانشگاهیان به ویژه دانشجویان به نفع حزب، جناح یا کاندیدای خاص ممنوع است.

2- واگذاری سالن های اجتماعات دانشگاه به حزب، جناح یا کاندیدای خاص ممنوع است.

3- نصب هر گونه پوستر، بنر و یا اقلام تبلیغاتی متعلق به کاندیداها در واحدها و مراکز دانشگاهی مجاز نیست.

بدیهی است با توجه به نقش دانشگاه ها در تنویر افکار عمومی و تشویق جامعه به شرکت در انتخابات، دانشگاه آزاد اسلامی نیز رسالت خویش را در این خصوص ایفا خواهد کرد. در این راستا اقدامات ذیل می باید از سوی واحدهای دانشگاهی در دستور کار قرار گیرد:

1- برگزاری جلسات سخنرانی با حضور افراد موجه و صاحب نظر و با مشارکت دانشگاهیان جهت تأکید بر اهمیت شرکت در انتخابات و آگاهی بخشی به دانشجویان.

2- برگزاری جلسات میزگرد و مناظره از سوی تشکل‌های سیاسی دانشگاه پس از تأیید کمیته سه نفره استان و طبق ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی.

3- استفاده از امکانات محیطی دانشگاه نظیر سالن‌های اجتماعات، در راستای تبیین اهمیت انتخابات بطور اعم با پرهیز از جانبداری از فرد یا جناحی خاص.

با توجه به تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری ؛ امید است برگزاری پر شور انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، بار دیگر مردم سالاری دینی در ایران را تثبیت و معرفی نماید و نظام استوار جمهوری اسلامی را بیش از پیش استحکام بخشد."

   لذا مطابق این بخشنامه ، به منظور برگزاری جلسات میزگرد و مناظره از سوی تشکل‌های سیاسی در دانشگاه آزاد اسلامی از سوی هر یک از تشکلهای دانشجویی  باید مجوز کمیته سه نفره استان اخذ گردد ؛ حال آنکه عده ای در بدنه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج که بنا را بر تخطی از مقررات دانشگاه و فرافکنی گذاشته اند بدون هماهنگی با مسئولان دانشگاه ( با شعار هدف وسیله را توجیه می کند ) خود را مجاز به انجام هر اقدامی می دانند.دلیل بر اثبات این ادعا نامه شماره 6949/ح/ب مورخ 93/12/7 مسئول وقت بسیج دانشجویی و لحن آمرانه ایشان خطاب به ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی کرج ، و نیز نامه شماره  304 مورخ 94/12/1  سرپرست محترم بسیج دانشجویی این واحد دانشگاهی ، در نامه های پیوست می باشد. توجه خوانندگان محترم را به این عبارت جلب می کنم : " تشخیص و تایید محتوای بسیج دانشجویی در حوزه نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی ( واحد تایید محتوا ) می باشد و مرجع دیگری حق دخالت در تایید محتوای رده های زیر مجموعه نیروهای مسلح از جمله بسیج دانشجویی را ندارد. " همین عبارت ، گویای همه چیز هست !

        و اما در خبر منتشر شده چنین آمده است که : علی رغم اینکه بسیج دانشجویی از مدت‌ها قبل بصورت مکتوب هماهنگی‌های لازم را با ریاست دانشگاه در خصوص واگذاری سالن برای برگزاری جلسات پاتوق مطالبه به عمل آورده بود و ریاست دانشگاه نیز دستور واگذاری سالن را به روابط عمومی دانشگاه صادر کرده بود، در یک اقدام تعجب انگیز از واگذاری سالن به بسیج خودداری شد و بسیج دانشجویی ناچار به برگزاری جلسات در پژوهشگاه بسیج دانشجویی شد. اما کارشکنی دانشگاه به اینجا ختم نشد و با دستور ریاست از ورود دو تن از نامزدهای انتخابات مجلس به دانشگاه جلوگیری به عمل آمد.

       پاسخ : متاسفانه به کرّات مشاهده شده است که عزیزان با عنوان "  جلسه داخلی " برای نشستها و میتینگ های بعضا تبلیغاتی در مکاتبات اداری ، و نیز با قرار دادن جلسات داخلی خود در خارج از وقت اداری ، به دنبال فرار از اخذ مجوزهای لازم می باشند.به عنوان مثال در نامه شماره 69152/ح/ب مورخ 94/5/18 ، مسئول وقت بسیج دانشجویی این واحد دانشگاهی برای اینکه بتواند بدون اخذ مجوز نسبت به در اختیار گرفتن سالنهای اجتماعات دانشگاه اقدام کند ، عبارت جلسه داخلی را در نامه خود چنین تشریح می کند : "  جلسات داخلی ، جلساتی است که فقط با حضور اعضای عادی و فعال بسیج برگزار می شود ، عمومیت نداشته و همچنین محتوای آن رسانه ای نخواهد شد.  "  که با این توضیح ریاست محترم دانشگاه نیز با استفاده ایشان از سالن اجتماعات شهید باهنر ، بدان منظور مشخص موافقت می نمایند ؛ لیکن در عمل شاهد برگزاری برنامه ها یی با دعوت از برخی چهره ها و خبرگزاری ها شدیم که جای تامل داشت ! و اما در  نامه شماره 69293/ح/ب مورخ 94/11/14 سرپرست بسیج دانشجویی واحد کرج آمده است : "  در نظر دارد برنامه ای داخلی صرفا با حضور دانشجویان بسیجی دانشگاه با عنوان پاتوق مطالبه دانشجویی جهت تحقق رسالت مطالبه گری اقدام به طرح پرسشهای خود از نامزدهای مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کرج نماید.لازم به ذکر است جهت برگزاری این برنامه هماهنگی با صدا و سیمای البرز نیز صورت خواهد گرفت ! "  ملاحظه می فرمایید که به یکباره تعریف جلسه داخلی در ایام انتخابات کاملا متحول شده است !؟ لیکن روابط عمومی پس از مشاهده درخواست ایشان برای واگذاری سالن اجتماعات شهید باهنر ، مجوز هیات سه نفره را مطالبه می کند که به دلیل نداشتن مجوز لازم از واگذاری سالن اجتماعات به ایشان خودداری می شود ؛ که با وجود اطلاع از این قضیه به منظور وارد کردن دانشگاه به آنجا که خود می خواهند ، اقدام به دعوت از کاندیداهای مورد نظرشان کرده اند و ریاست محترم دانشگاه با صدور دستوری قاطع و مبتنی بر قانون و خرد به حراست ، از ورود کاندیداهای مدعو به دانشگاه در روز یکشنبه 2 اسفند ماه جلوگیری کردند.

         در بخش دیگری از خبر منتشر شده آمده است : " همزمان با این اقدام، برق نمایشگر بزرگ نصب شده در وسط دانشگاه که توسط بسیج دانشجویی برای پخش بیانات رهبری و کلیپ دکتر سلام آماده شده بود و در حال پخش بیانات رهبری بود با دستور مسئولین دانشگاه قطع شد و تاکنون مذاکرات مسئولین بسیج برای وصل نمودن برق نمایشگر بی نتیجه مانده است. "

 باز هم دروغی دیگر !

         آخر چگونه ممکن است در دانشگاهی که مسئولین آن افتخار سربازی ولایت مطلقه فقیه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای " متع الله المسلمین بطول بقائه " را دارند  چنین اتفاقی بیفتد ؟! مگر ما مرده باشیم !

        اصل ماجرا از این قرار است که در تاریخ 94/11/25 از سوی سرپرست جدید بسیج دانشجویی واحد کرج نامه ای به شماره 69297 خطاب به مدیر کل حراست واحد کرج ارسال می کند و در آن نامه قید می شود این نمایشگر بزرگ به منظور پخش بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دانشگاه مستقر می شود ؛ و مدیر کل حراست واحد کرج پس از اخذ دستور ریاست محترم دانشگاه  مبنی بر اینکه :" نمایشگر فقط جهت پخش بیانات رهبر معظم انقلاب و در فضایی مناسب و عدم مزاحمت برای کلاسهای درس مورد استفاده قرار گیرد " با درخواست سرپرست بسیج موافقت می نماید لیکن در عمل نمایشگر مقابل مجتمع های آموزشی حضرت امام خمینی(ره) و ولایت نصب شد و پس از پخش بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب به پخش کلیپ هایی از برنامه تلویزیونی منطقه آزاد ، تخریب برخی شخصیتهای عالی رتبه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، دکتر سلام و نیز طنز برره !!! مبادرت ورزیدند.لذا حراست دانشگاه به دلیل تخلف آنان با قطع برق از ادامه کار اشتباهشان جلوگیری کرد.

          در قسمتی دیگر از خبر سراسر کذب منتشره آمده است : " اما بازهم کارشکنی‌ها به اینجا ختم نشد بسیج دانشجویی به علت کارشکنی دانشگاه در خصوص برگزاری جلسه پاتوق مطالبه مجبور شد برگزاری جلسه را به ساعت 18 تا 23 در دفتر بسیج برگزار نماید و طی نامه‌ای بصورت مکتوب موضوع را به حراست دانشگاه اعلام کرد اما بازهم از ساعت 19 از ورود اعضای بسیج و نامزدهای انتخابات به دانشگاه جلوگیری به عمل آمد  ".

            پاسخ این مطلب را به طور مشروح ذکر کردیم و لیکن ذکر این نکته هم ضروری است که دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج شبانه روزی نیست و ساعت کار پرسنل دانشگاه و کلاسها ی درس از ساعت 7:30 صبح تا حداکثر 19:10 می باشد.

         در پایان خواهشمند است مطابق قانون مطبوعات نسبت به درج این جوابیه اقدام فرمایید.

 

ارادتمند : علی  بختیار

مدیر روابط عمومی

دانشگاه های آزاد اسلامی استان البرز

 

مشاهده مستندات :