کارگاه آموزشی تبیین جایگاه شرکت های دانش بنیان و روش نگارش طرح کسب و کار Bp در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

۱۱ آبان ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۰ کد : ۱۳۷ اخبار دانشگاه
کارگاه آموزشی تبیین جایگاه شرکت های دانش بنیان و روش نگارش طرح کسب و کار Bp در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج
کارگاه آموزشی  تبیین جایگاه شرکت های دانش بنیان و روش نگارش طرح کسب و کار Bp در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

در اجرای سیاست ایجاد درآمدهای دانش بنیان  انجام شد:

کارگاه آموزشی  تبیین جایگاه شرکت های دانش بنیان و روش نگارش طرح کسب و کار Bp در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

  

در راستای اجرای سیاست ایجاد درآمدهای دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی کارگاه آموزشی یک روزه‌ای تحت عنوان: تبیین جایگاه شرکت های دانش بنیان و روش نگارش طرح کسب و کار Bp با حضور معاونین، مسئولین و اعضای هیأت علمی دانشگاه های آزاد اسلامی استان البرز در سالن اجتماعات شهید مطهری دانشکده دامپزشکی واحد کرج برگزار شد.

در این کارگاه دکتر احمد جهان لتیباری معاون پژوهش و فناری واحد کرج مباحث مطرح شده در این کارگاه را در سه محور شامل : مراکز رشد فناوری – ارتباط دانشگاه صنعت و اجرا؛  شرکت های دانش بنیان و چگونگی تبدیل دستاوردهای پژوهشی به ثروت و درآمدزایی از شرکت های دانش بنیان و همچنین راه و روش نگارش طرح کسب و کار BP  عنوان کرد.

    دکتر ثمری مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت، دانشگاه صنعت و اجرا نیز در این مراسم توضیحات مبسوطی در خصوص نحوه شکل گیری و چگونگی کارکرد مراکز رشد در دانشگاه ها  را مطرح نمود وگفت: کوچکترین برکت را باور به اینکه هرچه را که بخواهیم خواهیم توانست. وی با اشاره به سند چشم انداز و دستورات اکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) گفت: چاره ای جز رهایی از اتکا به صنعت نفت و رهایی از تک محصولی بودن و روی آوردن به تولید ثروت از علم نداریم.

     وی دانشگاه ها و مراکز علمی را مسئول تحقق این امر معرفی نمود و گفت: خوشبختانه در دانشگاه آزاد اسلامی این امر از دانشگاه آغاز شده است و دکتر میرزاده ریاست دانشگاه آزاد اسلامی نیز آن را در بحث ارزیابی عملکرد واحدها یکی از شاخص های ارزیابی برای عملکرد مدیران ارشد واحدهای دانشگاهی در نظر گرفته است.

    دکتر نعمتی زاده نیز در این کارگاه ضمن توضیحات مبسوطی در خصوص نحوه ارائه طرح ها و دستاوردهای پژوهشی برای بکارگیری آنها در شرکت های دانش بنیان و با تاکید بر اعلام آمادگی حمایت از طرح های عملی و راه کارهای پیشنهادی اجرایی توسط دانشگاه آزاد اسلامی، اهداف تشکیل شرکت های دانش بنیان را توانایی ایجاد زمینه بکارگیری هرچه بیشتر یافته های پژوهشی واحدهای دانشگاهی در تامین نیازهای جامعه، تجاری سازی یافته های شرکت های دانش بنیان و ترغیب اعضای هیأت علمی و دانشجویان برای فعالیت بیشتر در رفع نیاز جامعه و امکان افزایش درآمد آنها، افزایش درآمد واحدهای دانشگاهی و توسعه کارآفرینی مبتنی بر دانش اعلام کرد.

    همچنین دکتر مهران روح نیا معاون برنامه ریزی واحد کرج نیز با اظهار امیدواری از رشد فرهنگ تاسیس، توسعه و حمایت از شرکت های دانش بنیان  در کشور، تهیه و ابلاغ قوانین و آیین نامه اجرایی شفاف مختص دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان پیشنهادی مطرح نمود که می تواند انگیزه فعالیت های این شرکت ها را افزایش دهد.

     در این کارگاه که با حضور روسا، معاونین و مسئولین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز برگزار شد حاضرین ضمن تبادل نظر و بحث در خصوص محورهای مطرح شده در کارگاه، پرسش ها و نکات مبهم را عنوان کرده و دکتر لتیباری، دکتر نعمتی زاده و دکتر ثمری به آنها پاسخ دادند.

 

                                                                            روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج