دکتر بهروز میرزا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز:

طرح ضیافت اندیشه قابلیت اجرای مجازی برای دانشجویان را دارد

۲۰ شهریور ۱۳۹۶ | ۰۸:۱۹ کد : ۱۵۶۱ اطلاعیه ها

    

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، دکتر بهروز میرزا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز که در مراسم افتتاحیه هفتمین دوره ضیافت اندیشه اساتید شرکت کرده بود، عید غدیر خم  را که به تعبیر مقام معظم رهبری موثرترین عیدی  است که تکلیف حکومت و هدایت مردم و امت اسلامی در آن مشخص شده را تبریک و تهنیت گفت.

         وی همچنین ضمن خیرمقدم به آیت الله رزاقی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان البرز و اساتید حاضر ادامه داد: این طرح که از سال 90 براساس مصوبه شورای انقلاب فرهنگی در دانشگاه ها برگزار می شود و امروز هفتمین دوره این طرح در واحد کرج آغاز شده است، مخاطب اصلی اش اساتید دانشگاهها هستند که بیشترین تاثیر را در سیستم آموزشی کشور دارند و امیدواریم این طرح خوب و جامع اثرگذاری لازم را هم داشته باشد؛ چرا که اساتید الگوی دانشجویان هستند و این جوانان عزیز از اساتید خود درسهای  فراوانی می آموزند.

       دکتر بهروز میرزا افزود: متاسفانه در محیط های علمی تربیت  فرهنگی به اندازه آموزش علمی پیشرفت چشمگیری نداشته و برگزاری دوره های ضیافت اندیشه در جهت جبران کمبودهای فرهنگی و افزایش بصیرت دینی و سیاسی اساتید و درنتیجه دانشجویان خواهد شد.

         رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز، ضعف پرورش در کنار آموزش را یکی از نقیصه های موجود در سیستم آموزشی کشور ( چه در مدارس و چه در دانشگاه ها ) عنوان نمود و تاکید کرد: در حالی که جامعه ما با رشد تکنولوژی و فناوری به سمت صنعتی شدن پیش می رود و بیم این هست که کم کم صنعت بر فرهنگ و باورهای دینی غلبه پیدا کند و به سمت یک جامعه تکنوپلی برویم؛ باید در کنار آموزش های تخصصی به موضوع تعلیم و تربیت و پرورش توجه شود و اساتید ما بتوانند در کلاس های درس به شبهات و سوالات مختلف امروز دانشجویان منطقی و عالمانه پاسخ دهند.

دکتر میرزا در بخش دیگری از سخنانش طرح ضیافت اندیشه اساتید را یکی از طرح های موفق براساس ارزیابی های صورت گرفته دانست و گفت: این طرح قابلیت اجرا به صورت مجازی برای دانشجویان را نیز داراست.

در ادامه میرزا ضمن اشاره به ابلاغ و اجرای بخشنامه تشویق و جلاوگیری از رکود در دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: فرصت داده شده به اساتیدی که سکون و رکود علمی دارند قابل تمدید نخواهد بود و با حمایت هایی که مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی از تحقیقات کاربردی اعلام نموده اند لازم است که اساتید تلاش کنند تا کارهای پژوهشی و علمی خوبی با رویکرد کاربری مورد نیاز صنعت و جامعه را ارائه نمایند.

وی همچنین صحبت هایی در خصوص اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و ادامه داد: برای خروج از رکود اقتصادی می بایست از اقتصاد سنتی خارج شده و به سوی اقتصاد دانش بنیان حرکت کنیم. وی مبدا حرکت به سوی اقتصاد دانش بنیان را  دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی دانست و گفت: امیدواریم شما اساتید به خوبی در این زمینه نقش آفرینی کنید.

      دکتر میرزا با تاکید بر اینکه ما هیچگاه با خام فروشی به اقتصاد پویا دست نخواهیم یافت و این ممکن نمی شود مگر اینکه دانشگاههای ما به انجام تحقیات کاربردی مبادرت ورزند.

    وی وظیفه مسئولین دانشگاه را به روز کردن امکانات و تجهیزات ، ایجاد زمینه و زیرساخت برای تحقیق و پژوهش در دانشگاه ها به منظور ایجاد بستر مناسب برای فعالیت های علمی استادان و دانشجویان معرفی کرد و افزود: باید برای افکار و ایده های نو ارزش قائل شد تا دیگر شاهد فرار مغزها و جذب نخبگان به کشورهای خارجی نباشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرج در پایان با اعلام آمادگی مجموعه دانشگاهی واحد کرج  برای تبدیل ایده های علمی به محصولات تجاری گفت: دستان توانمند شما که به عنوان نیروی محرکه و رکن اساسی تحقیق و پژوهش در دانشگاه هستید را به گرمی می فشاریم و می کوشیم با ثبت شرکت های دانش بنیان و با هموار کردن راه برای تبدیل علم به ثروت ، شما را در رسیدن به هدف یاری کنیم.

 

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج