دکتر بهروز میرزا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز :

فضای آرام و محیط توام با نشاط و تعامل از مشخصه های واحد کرج در دستیابی به آینده ای مطلوب است

۲۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۰۸:۴۰ کد : ۱۵۶۲ اطلاعیه ها

        به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز، دکتر بهروز میرزا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی این استان در مراسم تودیع مدیر بازرسی استان  البرز از زحمات محسن سوری در دوران خدمت خود در این استان تقدیر کرد و با تایید مرکز بازرسی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی،محمد مهدی بهمنی به عنوان رئیس اداره بازرسی استان البرز معرفی شد.

       در این مراسم که با حضور دکتر محمد عبدالله خانی رئیس مرکز نظارت، بازرسی و رسیدگی به شکایات دانشگاه آزاد اسلامی و هیأت همراه، معاونین و  جمعی از مسئولین واحد کرج و استان البرز برگزار شد، دکتر بهروز میرزا ضمن با مروری بر تاریخچه واحد کرج گفت: این واحد در سال 1363 تاسیس شد و با تلاش پرسنل، اعضای هیات علمی و دانشجویان، به عنوان یکی از دانشگاه های مطرح کشور شناخته شده و در حال حاضر بیش از 32000 دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری این واحد دانشگاهی که با احتساب واحدهای هشتگرد، نظرآباد و طالقان در مجموع بیش از 42000 دانشجو در واحدهای استان البرز مشغول به تحصیل هستند.

      رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز با برشمردن شرایط ویژه استان البرز از قبیل نرخ رشد جمعیت و مهاجرت، از روند ثابت جذب دانشجو طی سه سال اخیر در این استان ابراز رضایت کرد و افزود: پیش بینی ما ادامه همین روند در سال های آتی است و در حال حاضر بیش از 36% جمعیت دانشجویی 120هزارنفره استان البرز در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی این استان تحصیل می‌کنند.

     وی با اشاره به ظرفیت های قابل توجهی که در استان البرز موجود است، گفت: امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته، این دانشگاه بیش از پیش شاهد گسترش بهره گیری از این ظرفیت ها و گسترش ارتباط با صنعت و اجرای پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی با رویکرد تحقیقات کاربردی مورد نیاز صنعت و جامعه باشد. انعقاد قراردادهای همکاری با واحدهای صنفی و صنعتی باشد.

       میرزا ادامه داد: از لحاظ رتبه علمی واحد کرج جزو 5 واحد اول کشور است و در بین کل دانشگاه های کشور با رتبه 41 قرار دارد.

        رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرج هرم هیأت علمی واحد کرج را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: ظرفیت علمی این دانشگاه در وضعیت مطلوبی قرار دارد و حدود 700 عضو هیأت علمی در این واحد تدریس می کنند که بیش از 150 نفر آنها درجه استادتمام و دانشیاری دارند.

      وی با بیان آماری از مطالبات واحد کرج به برخی اقدامات صورت گرفته در خصوص کاهش هزینه ها و متعادل کردن تراز مالی گفت: از سه سال گذشته تا کنون هر ساله تعدادی از پرسنل با پرداخت پاداش پایان خدمت از سیستم خارج می‌شوند که با توجه به سیاست های کلی دانشگاه و عدم جایگزینی نیروی جدید، این امر تاثیر بسیار زیادی در کاهش شیب نرخ هزینه ها در این واحد دانشگاهی داشته است.

      دکتر میرزا تعداد دانشجویان شاهد و ایثارگر واحد کرج را بیش از 3500 نفر در مقاطع کارشناسی تا دکتری عنوان کرد و ضمن درخواست پرداخت به موقع مطالبات دانشگاه از بنیاد شهید ادامه داد: طی برنامه ریزی و بودجه بندی های صورت گرفته و با صرفه جویی هایی که صورت گرفته و با دریافت حتی بخشی از مطالباتی که از بنیاد امور شاهد و ایثارگران داریم؛ امکان تجهیز و ترمیم زیرساخت های دانشگاه به راحتی میسر خواهد شد.

     وی فضای آرام و محیط توام با نشاط و تعامل با مسئولین را از مشخصه های این واحد جامع دانشگاهی برای دستیابی به آینده ای مطلوب برشمرد وضمن  آرزوی موفقیت برای آقایان سوری و بهمنی در سمتهای جدیدشان، از مسئولین خواست نهایت همکاری را با اداره بازرسی داشته باشند.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج