دهقان فداکار در مدرسه ابتدایی سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

۱۵ آذر ۱۳۹۳ | ۱۰:۵۵ کد : ۱۶۳ اخبار دانشگاه
دهقان فداکار در مدرسه ابتدایی سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج
دهقان فداکار در مدرسه ابتدایی سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

محمد خیرخواه مدیر دبستان پسرانه سما واحد کرج  در گفتگو با خبرنگار آنا گفت: در راستای معرفی الگوهای محبوب و مناسب اخلاقی به دانش آموزان از ریزعلی خواجوی ( دهقان فداکار)  دعوت به عمل آمد  تا ضمن حضور در جمع دانش آموزان و اولیاء آنها، به بیان جزئیات خاطره نجات قطار و مسافران آن بپردازد.

خیرخواه که دهقان فداکار را یادآور خاطرات خوش کودکی نامید گفت: ریزعلی خواجوی به همراه همسرش در میان استقبال چشمگیر و پرشور دانش آموزان و اولیاء آنها به ذکر خاطرات خود پرداخت و از بچه ها خواست با گذشت و فداکاری مددرسان هم نوعان و هم میهنان خود باشند.

در این مراسم که  آموزگاران مدرسه ابتدایی سما نیز حضور داشتند تعدادی از دانش آموزان ممتاز هدایای خود را از دستان دهقان فداکار دریافت کردند.

همچنین هدیه ای نیز به رسم یادبود از سوی مدیر، آموزگاران و دانش آموزان این مدرسه به دهقان فداکار اهدا شد.

ریزعلی مدرسه ابتدایی سمای کرج را در میان جمع مشتاق دانش آموزانی که برای گرفتن امضای یادگاری او را بدرقه می کردند ترک کرد.

حضور این اسطوره فداکاری در میان دانش آموزان این مدرسه بی شک یکی از تاثیرگذارترین لحظات و صحنه ها را در ذهن قهرمان جوی این دانش آموزان خلق کرد که تا پایان عمر آن را فراموش نخواهند کرد همانطوری که تک تک ما ایرانیان هنوز داستان فداکاری این دهقان فداکار را که در کتاب های ابتدایی خوانده ایم هرگز از یاد نبرده‌ایم.

 

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج