از دریچه نگاه یک روحانی شیعه بیان شد:

یگانه ره‌آورد دمیدن در آتش اختلاف، حاجت‌روایی دشمنان اسلام و انقلاب است

۱۷ آبان ۱۳۹۶ | ۰۸:۱۵ کد : ۱۶۳۴ اطلاعیه ها

      به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در آستانه اربعین حسینی(ع) به همت بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و با حضور جمعی از دانشگاهیان، مراسم پرفیض زیارت عاشورا در مسجد پیامبر اعظم(ص) این دانشگاه برگزار شد.

       در این مراسم حجت الاسلام ابوالفضل الیاسی مسئول امور فرهنگی دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در خصوص حرکت زائران امام حسین(ع) با پای پیاده در اربعین و علت این جاذبه معنوی گفت: اینکه چه جاذبه و کششی در اربعین وجود دارد که چنین جمعیت عظیم و بی نظیری را با پای پیاده به کربلا می‌کشاند، خود نیازمند تعمق و مداقه در فلسفه عاشورا و تبیین از سوی عالمان بزرگ دین و اهل تتبع می باشد.

     وی با نگاهی به فلسفه عاشورا ادامه داد: اساسا موضوع کربلا و عاشورا مورد اختلاف بزرگان و رهبران اهل سنت و شیعه نیست، مطالعه و کار کارشناسی و تکیه بر قدرت تجزیه و تحلیل، ما را به این اصل رهنمون می شود که در قضیه کربلا بزرگان اهل سنت در کنار امام حسین(ع) و شیعیان قرار دارند.

    حجت الاسلام الیاسی با تاکید بر اینکه انحراف از جایی آغاز می شود که کسانی به عنوان سخنگویان عقائد اهل سنت، با ترویج عقاید تکفیری - وهابی به ارائه چهره‌ای خشن از دین اسلام می‌پردازند افزود: متاسفانه در جامعه شیعی هم هر بار تراشه ای از ذهن برخی گویندگان منحط مذهبی و مداحی، وجدان های بیدار و آگاه جامعه را می خراشد که این رویکرد همواره جفای نابخشودنی بر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و نظام پویای جمهوری اسلامی است؛ که چهره انقلابی را که به دنبال ایجاد وحدت در جهان اسلام است (و اساسا پیدایش آن از همین وحدت نشات می گیرد) اینگونه زمینه ساز تفرق و اختلاف در جهان معرفی شود.

         مسئول فرهنگی دانشکده فنی واحد کرج تصریح کرد:  کسانی که با مبانی عقاید اهل سنت آشنایی دارند، و با رهبران و بزرگان آنها عناد و دشمنی ندارند، مستدل و مستند قائل به این هستند که بزرگانی همچون احمد بن حنبل، مالک ابن انس، محمدبن ادریس شافعی و ابوحنیفه، شیخ محمد عبدو عالم بزرگ مصری و تفتازانی از بزرگان اهل سنت، یزید را فردی قمارباز، دائم الخمر، فاسق، فاجر و قاتل می دانند که مستوجب لعن و نفرین است تا بدانجا که اگر قاتل امام حسین(ع) هم نباشد شادمانی او در قتل حسین بن علی(ع) و اهانت او به ساحت مقدس اهل بیت پیغمبر(ع)، کافی است که نام او در زمره لعنت شدگان جنایت کربلا قرار گیرد. 

      وی با تکیه بر این موضوع که ریشه این پردازش ناصحیح و ناصواب و شیوه اختلاف‌افکنی در خاک پیدایش خوارج به بار می‌نشیند افزود: این پردازش ناصحیح به عنوان یک خط فکری منحط و برداشت خشک و خشن و وارونه از اسلام تداوم می یابد چه اینکه امام علی بن ابیطالب(ع) در پاسخ اصحاب پس از جنگ نهروان که گفتند کار خوارج ساخته شد، فرمودند: این یک تفکر است و ادامه دارد. اینان در پشت پدران و شکم مادران هستند، هر بار شاخه ای از آنها می روید و وقتی که قطع شود شاخه ای دیگر روییده خواهد شد. در آغاز با مبانی مقدس دین وارد می شوند و در ادامه و پایان سر از هرج و مرج و قتل و خشونت در می آورند؛ و براستی که این چنین است. در دیروز روزگار ما طالبان و القاعده، امروز داعش و بوکوحرام و النصره و فردا که .... شب آبستن است؛ تا چه زاید سحر!

     وی با جمع‌بندی مباحث مطرح شده تاکید کرد: نیک که بنگریم درخواهیم یافت که دمندگان در آتش اختلاف در هر دو مذهب شیعه و سنی چه جفای نابخشودنی بر پیغمبر عظیم‌الشان اسلام(ص) و دین مبین و اهل بیت پیامبر(ع) روا می‌دارند و در یک کلام: برنده واقعی دمیدن بر آتش اختلاف در دو جبهه اسلام، استکبار و صهیونیسم بین‌المللی است و تنها به حاجت روایی دشمنان اسلام و انقلاب می انجامد.

                                                                                    روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج