اولین اهداف اجرایی سال ۹۷ توسط کارگروه تحقق اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج مشخص شد

۲۲ اسفند ۱۳۹۶ | ۰۸:۱۹ کد : ۱۸۳۷ اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۱۰۰۸

       

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز، سومین جلسه کارگروه تحقق اقتصاد مقاومتی به ریاست دکتر محمدحسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و حضور اعضای کارگروه مربوطه در سالن شورای واحد کرج تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه دکتر برهانی‌فر با تاکید بر اجرایی بودن برنامه های ارائه شده در این کارگروه بر مدیریت جهادی آن تاکید کرد و گفت: «هر برنامه ارائه شده زمانی ارزش و اعتبار دارد که به اجرا درآید و تنها تئوری محض نباشد. لذا بایستی پیشنهادهایی که توسط کارگروه های مربوطه مطرح می شود همراه با جدول زمان‌بندی و قابل اجرا باشد.»

وی در بخش دیگر از سخنانش با برشمردن زیرساخت های لازم در بخش خدمات و با اشاره به لزوم صرفه اقتصادی طرح‌ها برای بهره وری بیشتر افزود: «طرح های مقرون به صرفه و زودبازده در بخش خدمات مانند برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی، در اولویت هستند؛ زیرا با توجه به وضعیت کنونی جامعه،  اولین گام درآمدزایی به منظور خروج از مرحله بحران اقتصادی است.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز همچنین با بیان راهکارها و پیشنهادهایی به منظور تسریع روند فعالیت در زمینه اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی، از مسئولین  سه کارگروه کشاورزی، صنعت و خدمات ، خواست گزارش فعالیت های صورت گرفته را ارائه کنند.

در ادامه دکتر ثابت مسئول کار گروه صنعت پیشنهاد تاسیس کلینیک صنعت در مکان‌های مختلف همچون شهرک های صنعتی که قادر به ارائه خدمات حسابداری، مشاوره ، فنی مهندسی و .... به صنایع می‌باشند ، مطرح شد. از دیگر پیشنهادات این بخش راه‌اندازی مرکز آموزش بین المللی جوش برای آموزش و مهارت های تخصصی صنعتگران، با رعایت استانداردهای لازم و ارائه گواهینامه‌های بین‌المللی بود.

دکتر حبیبی مسئول کارگروه کشاورزی نیز با ارائه گزارشی از تشکیل جلسات این کارگروه با حضور استادان دانشکده مربوطه ،پشنهادات خود را در سه بخش کشاورزی، دامپروری و کنفرانس های علمی عنوان کرد.

وی گفت: «در بخش کشاورزی از اقدامات پیش پیش بینی شده اختصاص زمین کشاورزی جهت فعالیت‌های اقتصادی از قبیل تهیه عرقیجات و تهیه عصاره از گیاهان دارویی، روغن‌گیری از دانه های روغنی ، تهیه دمنوش‌ها و شربت‌های گیاهی، تولید گل‌های زینتی مانند رز، تولید نشا و پرورش قارچ و در بخش دامپروری نیز پتانسیل فعالیت در زمینه‌های پرورش گوسفند، بز و طیور بدون نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه وجود دارد و در بخش علمی نیز امکانات لازم برای برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی به خوبی در دسترس است.»

از دیگر مصوبات این جلسه می توان به: اختصاص زمان‌های آزاد فضای آموزشکده سما به محل برگزاری دوره های کوتاه مدت و شروع فعالیت دوره های مربوطه از فروردین 97 و همچنین دریافت طرح های توجیهی مربوطه درکلیه کارگروه ها در ابتدای سال 97 اشاره کرد.

                                                      روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج