با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

مسائل مربوط به اشتغال معماران جوان بررسی شد

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۱ کد : ۱۸۸۴ اطلاعیه ها

 

    در مراسم گرامیداشت روز معمار که به همت دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز در سالن اجتماعات شهید چمران دانشکده فنی و مهندسی واحد کرج برگزار شد،  مسائل مهم پیش روی معماران جوان و فارغ التحصیلان این رشته در زمینه اشتغال پرداخته شد.

 در این مراسم که  با حضور جمعی از مسئولان، اساتید،دانشجویان و اعضای هیات مدیره سازمان  نظام مهندسی ساختمان استان البرز برگزار شد، دکترحامد ثابت رئیس دانشکده فنی و مهندسی واحد کرج، ضمن تبریک روز معمار  توضیحاتی در خصوص تاریخچه دانشکده فنی و مهندسی و پیشینه تاسیس گروه معماری در این دانشکده ارایه نموده و برخی از مهمترین برنامه های آتی در جهت توسعه کمی و کیفی گروه معماری را برشمرد.

     در ادامه دکتر کورش غفاری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز  با هدف همکاری‌های مشترک در زمینه آموزشی و تحقیقات کاربردی با در نظر گرفتن امکانات طرفین خبر داد. مهندس رضا طهماسبی عضو هیات مدیره سازمان  نظام مهندسی ساختمان استان البرز نیز از دیگر سخنرانان این مراسم بودکه با بررسی نظام آموزشی رشته معماری به بیان برخی چالش های پیش روی اشتغال معماران جوان پرداخت و راهکارهایی در راستای حل مشکلات ارایه نمود.

     در بخش دیگری از مراسم مهندس علیرضا مشهدی میرزا، برنده جوایز متعدد مسابقات معماری با ارائه  چهار پروژه اجرایی که در مسابقات اخیر معماری حائز رتبه شده بودند  مسئولیت و نقش اجتماعی معماران را تشریح کرد.

      دکتر رضا جمالپور عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج نیز، با اشاره به امضای تفاهم نامه دانشگاه و سازمان نظام مهندسی اظهار داشت: «دانشگاه و سازمان نظام مهندسی می توانند در راستای سیاست های موجود،  تبادل فکری مناسبی انجام داده اند و با عملیاتی شدن تفاهم نامه و هم افزایی و همکاری گام های موثری در سطح  استان البرز از جنبه های علمی و آموزشی  برداشته می شود.«

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج