دکتر برهانی فر در بازدید از معاونت امور سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج:

افزایش اعتبار علمی جهانی، ارتباط نزدیک با صنایع و خودکفایی مالی از اولویت های دانشگاهاست

۰۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۸:۱۱ کد : ۱۹۱۱ اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۷۳۶

     دکتر برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج، در ادامه سلسله بازدیدهای دوره ای از بخش های مختلف این دانشگاه از کلاس ها، آزمایشگاه ها، کارگاه ها و اتاق های اداری معاونت سمای کرج بازدید کرد.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در این بازدید دکتر محمدحسن برهانی فر را دکتر محمدرضا عسگری رئیس دبیرخانه هیأت امنای استان البرز، دکتر رمضان جهانیان رئیس واحد هشتگرد و جمعی از مسئولین واحد کرج همراهی کردند.

    هیأت بازدید کننده از کلیه فضاها، کلاس‌های درس، کارگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها، اتاق های اداری و غذاخوری‌های دانشجویی بازدید کرده و از نزدیک وضعیت موجود را بررسی و نقاط ضعف و قوت آن را مشاهده کردند.

   دکتر محمودی معاون امور سمای کرج با ارائه گزارشی اقدامات انجام گرفته طی یکسال اخیر را تشریح کرد. از مهمترین اقدامات صورت گرفته در سما می توان به ادغام برخی گروه های آموزشی، ایجاد تحول فرهنگی و گسترش فعالیت های فرهنگی در سما، ادغام مدارس دخترانه سما، تغییرات مدیریتی و رویکردی در مدارس سما اشاره کرد.

     دکتر برهانی فر نیز با تقدیر از تلاش های تمامی پرسنل و مسئولین معاونت، مجمتع آموزشی و مدارس سما با اشاره به تغییرات کلی در ساختار فرهنگی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «با توجه به وجود ظرفیت ها و زیرساخت های مناسب، گسترش هرچه بیشتر سما در استان می تواند پاسخگوی بخش بزرگی از نیازهای آموزشی جامعه بویژه در استان البرز باشد.»

  وی در ادامه تصریح کرد: «امروز اولویت های مجموعه دانشگاهی واحد کرج افزایش اعتبار علمی جهانی با حضور علمی پررنگ تر در جامعه جهانی، ارتباط نزدیکتر با صنعت در جامعه، درآمدزایی، خودکفایی و رهایی از وابستگی به شهریه و در نهایت خروج از محصوریت و ارائه توانمندی های خود به جامعه است.»

      وی با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های که به صورت جداگانه در واحد کرج و معاونت سما وجود دارد بر لزوم تعامل بیشتر این توانمندی ها تاکید کرد و گفت: «تعامل و همکاری بیشتر سبب هم افزایی و بیشتر شدن بازده در هر دو بخش می شود.»

     همچنین پس از اتمام بازدید دکتر برهانی فر و مسئولین حاضر در نشستی صمیمی با مسئولین اداری و آموزشی حوزه معاونت و مجتمع آموزشی سما و نیز مدیران مدارس سمای کرج به بررسی مشکلات و مسائل آنان پرداختند و برای خواسته ها و یا مشکلات مطرح شده، راهکارهای مناسبی منذور گردید. در پایان این بازدید محوطه تکمیل شده و فضای سبز آن نیز مورد بازدید و بهره برداری قرار گرفت .

 

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج