سمینار معرفی مرکز همکاری های بین المللی آکسفورد OICC در واحد کرج

۰۲ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۶ کد : ۲۴ اطلاعیه ها
سمینار معرفی مرکز همکاری های بین المللی آکسفورد OICC در واحد کرج

با پیگیری های به عمل آمده از سوی معاونت امور بین الملل دانشگاه آزاداسلامی و به منظور معرفی مرکز همکاری های بین المللی آکسفورد OICC سمیناری تحت همین عنوان در دانشگاه آزاد  اسلامی واحد کرج برگزار شد.

در این سمینار که به میزبانی واحد کرج برگزار شد روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استانهای تهران، البرز و قزوین، مسئولین واحد آکسفورد و نماینده معاونت بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند.

دکتر باقرزاده رئیس واحد آکسفورد طی سخنانی به تبیین اهداف و فعالیت های واحدآکسفورد پرداخت و بیان داشت: در حال حاضر در راستای بین المللی ساختن دانشگاه آزاد اسلامی، مرکز همکاری‌های بین‌المللی آکسفورد و مرکز زبان آکسفورد فعالیت خود را آغاز نموده اند.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان برآن است که با بهره‌گیری از توانمندی های بین المللی آکسفورد، زمینه حضور و اعتلای هرچه بیشتر واحدها را در عرصه های بین المللی ایجاد نماید.

در بخش دیگری از این سمینار دکتر ابوترابی معاون واحد آکسفورد در خصوص مرکز همکاری های بین المللی آکسفورد OICC نکاتی را بیان نمود و از جمله ویژگی های این مرکز را بهره گیری از تجارب شخصیت های برجسته در سیستم آموزش عالی بین المللی، آشنایی با شیوه های نوین مدیریت آموزش و پژوهش و بهره‌گیری از تجارب در خصوص توسعه همکاری های بین المللی و مشاوران و متخصصان مجرب عنوان کرد.

وی بسترسازی برای برگزاری کارگاه ها و سمینارهای تخصصی ویژه مدیران ارشد، طراحی و اجرای پروژه های کلان آموزشی و مدیریتی، سازماندهی کنفرانس های بین المللی را با هدف بین المللی کردن واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از طرح های مورد نظر مرکز همکاری های بین المللی آکسفورد مطرح کرد و افزود: این مرکز نقش منحصر به فردی در شناسایی، انتخاب، تحلیل، پیاده سازی و مدیریت اجرای پروژه های نوین آموزشی و پژوهشی در راستای انتقال ایده های برتر به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی خواهد داشت.

در این جلسه همچنین دکتر مقدم یکی دیگر از معاونین واحد آکسفورد توضیحات مبسوطی در خصوص برنامه های بلندمدت و کوتاه مدت واحد آکسفورد، مرکز زبان آکسفورد، خدمات آموزشی تخصصی مدیران و استادان و نیز دوره های آموزشی ویژه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ارائه نمود.