دیدگاه امام جمعه کرج درخصوص عملکرد فرهنگی واحد کرج:

کسب ارزش افزوده فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج،  با حضور مسئولین متعهد و ابتکار عملیاتی

۲۷ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۶ کد : ۲۴۵۷ اطلاعیه ها


    اعضای هیأت رئیسه و مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد  کرج با آیت ا... سیدمحمدمهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه شهرستان کرج دیدار کردند.

       در ابتدای این دیدار دکتر محمدحسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج ضمن ارائه گزارش کلی از اقدامات و فعالیت های دانشگاه در سال 97، به برخی از نتایج و دستاوردهای مثبت در این سال اشاره نمود.

    وی با ذکرگوشه هایی از موقعیت کنونی واحد کرج از بهبود فضای فرهنگی و مالی در این دانشگاه خبر داد و افزود: «برنامه هایی برای ادامه این روند وجود دارد که در سال 98 به فضل الهی انجام خواهد شد تا دانشگاه به جایگاهی که موردنظراست، برسد.»

     رئیس واحد کرج ضمن تقدیر از توجه ویژه نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در خصوص امور فرهنگی دانشگاه، هدف از این دیدار را بهره برداری بیشتر از راهنمایی ها و توصیه های ایشان عنوان کرد.

     آیت ا... سیدمحمدمهدی حسینی همدانی نیز با تقدیر از تعامل مثبت و سازنده دانشگاه آزاد اسلامی در استان البرز تصریح کرد: «سازندگی و ساختن همیشه دشوار است و مسیر پیش روی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج مسیر درستی است و به خوبی در حال طی شدن است و البته نیاز به تقویت و استحکام بیشتر امور می باشد تا انشاء ا.. آثار و برکات خوبی به همراه داشته باشد.»

    امام جمعه شهرستان کرج با ابراز خرسندی از تغییرات فضای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج این تغییرات را مثبت ارزیابی کرد و گفت: «بهبود شرایط فرهنگی در دانشگاه با حضور نیروهای متعهد و مسئولین توانمند در واحد کرج حاصل شده و این روند با ابتکار عملیاتی و هنر مسئولین دانشگاه ادامه دار خواهد بود و ارزش افزوده در این فضا ایجاد خواهد کرد.»

در تایید هدفگذاری های فرهنگی، علمی و اقتصادی در این دانشگاه، این فعالیت ها را به نفع سیستم دانشگاه و جامعه دانست.

  وی افزود: «دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز با داشتن قابلیت ها و توانمندی فراوان و نیروهای جوان می تواند با تشکیل یک تیم تخصصی فارغ از سیستم آموزشی، طرح ها و راهکارهایی را برای انجام اقدامات موثرتر و برگزاری جشنواره های فرهنگی به منظور ایجاد نور آگاهی در جوانان جامعه ارائه نماید.»

     آیت ا... حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه اعمال مقررات تنها با سختگیری و اقدامات بازدارنده و تنبیهی نیست؛ تصریح کرد: « توجه به نسل جوان و بروز توانایی های آنان، مشروط به ایجاد انگیزه و نشاط، تقویت بعد اعتقادی و فرهنگی جوانان و اجرای طرح و برنامه های درست و کاراست؛ که این امر از عهده دانشگاه برمی آید.»

    وی با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) اضافه کرد: «پس از خداوند، پیامبر بخشنده ترین فرد نسبت به انسان است و پس از ایشان معلم و کسی که دانش را به فرزندان آدم می رساند بخشنده ترین است و لذا آموزش دلسوزانه و تقویت دانش، فکر، اندیشه و امور اعتقادی و فرهنگی توسط معلمان در پیدا کردن راه درست و چگونه اندیشیدن دانشجویان بسیار موثر است.»

         

                                                      روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج