با میزبانی بسیج اساتید استان البرز صورت گرفت

حضور فعال نمایندگان بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز در همایش استاد تراز انقلاب

۰۴ تیر ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۴ کد : ۲۶۰۹ اطلاعیه ها

 

  مسئولین بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز در همایش استاد تراز انقلاب که به میزبانی دانشگاه خوارزمی کرج برگزار شد؛ حضور یافتند.

      به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در همایش  استاد تراز انقلاب که به همت بسیج اساتید استان البرز با سخنرانی حجت الاسلام هاشمی مسئول دفتر نهاد نمایندگی دانشگاه خوارزمی و دکتر فواد ایزدی از کارشناسان مسائل آمریکا برگزار شد، از تعدادی از اساتید تراز انقلاب استان دانشگاه ها هم تجلیل شد.

در حاشیه این مراسم  دکتر یعقوب فتحی مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد استان البرز با اعلام این خبر افزود: سی و یک خرداد با یاد و خاطره شهید دکتر مصطفی  چمران به عنوان الگوی استاد تراز انقلاب اسلامی برای اساتید بسیجی عجین شده است که اطلاق این روز به نام بسیج اساتید جلوه‌ای از ویژگی‌های او را در جامعه زنده نگه می‌دارد.

   وی با اشاره به اینکه شهید دکتر مصطفی چمران شخصیتی ممتاز، علمی، متدین و انقلابی بود که در ابعاد گوناگون الگویی زنده و قابل اتکاء برای جامعه و به ویژه دانشگاهیان به شمار می‌رود؛ افزود: روز بسیج اساتید حاوی رسالتی سنگین برای نخبه‌ترین قشر جامعه است.

   مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز با گرامیداشت سی وهفتمین سالروز شهادت دکتر چمران گفت: سی و هفت سال از پرواز عارفانه و جاودانی این استاد بی نظیر می‌گذرد، اما روزهای پرتکاپو، تلاش‌های صادقانه همراه با تلفیقی از علم و عمل، بی‌اعتنا به پیرایه‌های دنیوی به رغم امکان برخورداری از همه آن‌ها فراموش نشدنی است، چرا که به راستی وی استادی بود که علم، عمل و اخلاق همراه با بصیرت و بردباری -که ویژگی بسیجی بودن است - را با این مقام ترکیب کرد.

 دکتر فتحی با اشاره به تلاش و جهاد علمی دکتر چمران چه در دوران تحصیل در ایران و چه در دانشگاه‌های آمریکا گفت: وی با بالاترین درجات تحصیلی و علمی و حفظ تقوا و پرهیزگاری، همچنان احساس مسئولیت اجتماعی و انقلابی و رفاه‌طلب نبودن را به عنوان ویژگی های خود حفظ نمود و با وجود فراهم بودن امکانات مادی به عنوان یک استاد برجسته فیزیک پلاسما در آمریکا و درخواست ناسا برای ماندن در آمریکا، ترجیح داد با توجه به نیازی که آن زمان احساس می‌شد در لبنان و کمک به آرمان فلسطین، رفع محرومیت لبنان و کمک به نهضتی که امام موسی صدر در لبنان شروع کرده بودند، همه را رها کرده و به لبنان برود.

وی در پایان سخنانش تصریح کرد: بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز ضمن گرامیداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و تبریک و تهنیت مناسبت بزرگ روز بسیج اساتید به مقام معظم رهبری( مد ظله)، آحاد ملت ایران به ویژه دانشگاهیان و اساتید دانشگاه، اعلام می‌دارد انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی در دهه پنجم حیات مبارک خود که موصوف به گام دوم انقلاب است فراز و نشیب‌های گوناگونی را پشت سر گذارده که درک و تحلیل آگاهانه جامع آن، ما را در مواجهه با تحولات پیش‌رو با چشم‌اندازی امیدبخش، روبه‌رو می‌کند. و مهمترین گام تحقق بیانیه گام دوم حضور اساتید و نخبگان دانشگاهی که مانند شهید چمران علم و عمل را با هم و در کنار هم قرار دادند و به مقصد برسانند.

 

     روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج