معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج:

امام حسین(ع) یک اسوه است نه اسطوره

۱۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۳ کد : ۲۷۱۷ اطلاعیه ها

 

     به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم اکبری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج ،  امام حسین(ع  را نه یک اسطوره، بلکه یک اسوه معرفی کرد.

   دکتر اکبری با اشاره به اینکه اسوه به معنای الگو و میزان است تاکید کرد: اسطوره با اسوه متفاوت است چرا که اسطوره ممکن است وجود خارجی نداشته باشد و موجودی افسانه ای و ساخته و پرداخته ذهن انسان باشد، اما اسوه وجود خارجی و واقعی داشته و عینیت می یابد.

   وی با برشمردن گوشه هایی از فضائل سیدالشهداء(ع) ادامه داد: از این روست که امام حسین(ع) اسوه اخلاق، شجاعت، آزادگی و انسانیت است و نه تنها برای شیعیان، بلکه تمام مسلمین و فراتر از تمام آزادگان جهان یک الگوست.

    حجت الاسلام والمسلمین اکبری با تشریح برخی از برنامه های مهم این معاونت در ایام محرم گفت: به منظور بهره گیری از فرهنگ و پیام های معنوی نهفته در نهضت پربار عاشورا، برنامه های فرهنگی این ایام در سه بخش برنامه ریزی شده است که هر یک از این بخش ها، در یک دهه از ماه محرم و با همکاری تمامی قسمت‌های فرهنگی اعم از معاونت فرهنگی دانشجویی، نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، بسیج اساتید و دانشجویی  و سایر قسمت های اداری و اجرایی دانشگاه به اجرا در می آید.

     معاون فرهنگی و دانشجویی واحد کرج در بخش دیگری از سخنانش هدف از برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه محرم را در چند محور تشریح کرد و گفت: یکی از این اهداف دمیدن روح شجاعت و شهامت در میان دانشجویان، کارکنان واستادان است که با توسل به الگوی شجاعت و شهامت در دفاع از حق، مظلوم و اسلام، سکوت نکرده و مسئولیت و رسالت انسانی و اسلامی خود را فراموش نکنند.

       وی ایجاد بستر برای تصحیح و تبیین سبک زندگی در میان دانشگاهیان بویژه دانشجویان و جوانان را مطابق الگوهای اسلامی و سیره ائمه بویژه حضرت امام حسین(ع) را از دیگر اهداف برگزاری برنامه ویژه محرم برشمرد و افزود: با توجه به هجوم تبلیغات مخرب بیگانه و غربی از طریق تکنولوژی و فضای مجازی در زندگی جوانان، نیاز به بازبینی و تبیین اصول و مفاهیم پایه یک زندگی اسلامی و سالم در میان نسل جوان بسیار ضروری می نماید و لذا با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در مناسبت های پراهمیتی همچون محرم می توان به تشویق، ترغیب و هدایت جوانان در انتخاب درست الگوی مناسب زندگی پرداخت.

    دکتر اکبری در ادامه به لزوم القاء روحیه خودبادوری در میان جوانان اشاره کرد و گفت: در شرایط کنونی جامعه و با فشارهای پی در پی دشمنان بر میهن اسلامی، خودباوری و ایمان به توانایی ها و قابلیت های درونی جامعه می تواند راهکار مناسبی برای خنثی نموده تحریم ها، فشارها و دسیسه های دشمنان باشد که با این خودباوری را می توان با ترویج فرهنگ امام حسین(ع) و یارانش در میان جوانان ایجاد نمود.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج