سرپرست تیم توموگرافی اعلام کرد

عقد قرارداد عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با واحد شاهین شهر

۱۵ مهر ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۷ کد : ۲۷۷۶ اطلاعیه ها

 

    دکتر مهران روح نیا عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و مدیر تیم توموگرافی درختان سرپا از عقد تفاهم نامه همکاری با واحد شاهین شهر اصفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، در پی هماهنگی های لازم با واحد شاهین شهر اصفهان، تفاهم نامه همکاری و تاسیس دفتر نمایندگی آزمونگران غیرمخرب دارکوب زیر نظر دکتر روح نیا عضو هیأت علمی واحد کرج با دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین شهر استان اصفهان به امضا رسید.

     دکتر روح نیا مدیر تیم آزمونگران غیرمخرب دارکوب، این شرکت را تنها نهاد ایرانی دانست که از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای ساخت تجهیزات و ارائه خدمات ارزیابی های غیرمخرب چوب و درخت تاییدیه تسلط بردانش فنی و سطح فنآوری دارا بوده و این خدمات را در سراسر کشور ارائه می نماید.

   وی همچنین افزود: تیم توموگرافی درختان با بهره گیری از دستاوردهای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با دارا بودن امکان توموگرافی طولی و محوری درختان علاوه بر توموگرافی مقاطع عرضی، امکان پیش بینی صحیح میزان پوسیدگی درختان و مقاومت آنها در برابر باد و امکان مطالعه ریشه درختان به بررسی مشکلات درختان سرپا پرداخته و برای آن‌ها راهکار پیشنهاد می نماید.

  مدیر تیم توموگرافی درختان سرپا در ادامه در خصوص امکان مطالعه بیومکانیکی مقاومت درختان سرپا در برابر بار باد و برف و جرم درخت در جهت تمایل و انحناء تنه، اندیس سطح برگ و شاخه، شکل تاج و چگالی حجمی آن نکاتی را یادآور شد و از امکان برآورد حداکثر سرعت باد مجاز و ملاحظات و ضرایب ایمنی و بهره گیری عملیاتی از تکنیک اجزاء محدود (Finite element method) در مطالعه پارامترهای ارتعاشی درختان سرپا سخن گفت.

                                                                                        روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج