تاکید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در نشست تبیین بیانیه گام دوم

راهکارها و راهبردهای بیانیه گام دوم برای دستیابی به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ضروری است

۲۲ مهر ۱۳۹۸ | ۱۳:۲۳ کد : ۲۷۹۰ اطلاعیه ها

 

     دومین نشست معرفت افزایی بیانیه گام دوم با رویکرد اربعین با همکاری دفتر نهاد مقام معظم رهبری، معاونت فرهنگی و دانشجویی و بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با حضور اساتید علوم انسانی این دانشگاه برگزار گردید.

    به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، دکتر محمدحسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج در این نشست با مروری بر وجه مشترک همه ائمه و انبیاء الهی گفت: وجه مشترک انبیاء و ائمه مشخصه رهبری آنان است که همین مشخصه در امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز مشهود است.

      وی با اشاره به شخصیت و رهبری منحصر به فرد حضرت امام خمینی(ره) گفت: رصد و تحلیل وضعیت جامعه، و پس از آن پیام های تاریخی ایشان، بیانگر مهارت در تصمیمات نظامی و برد و بینش بین المللی این رهبر بزرگ تاریخ است که گوشه هایی از آن در پیش گویی فروپاشی کمونیسم و فرمان شکستن حصر آبادان، سبب شگفتی همه فرماندهان و تئوری پردازان جنگی شد.

   دکتر برهانی فر تاکید کرد: خبر شکست و اضمحلال اسرائیل و انزوای آمریکا نیز که مقام معظم رهبری از آن سخن می گویند، واقعیاتی است که اولیا خداوند با شأنی که دارند دریافت می کنند.

وی با اشاره به خطبه ای از امیرالمومنین(ع) در نهج البلاغه گفت: حضرت علی(ع) در این خطبه به ترسیم وضع گذشته، قبل از تبیین وضع آینده پرداخته اند که مقام معظم رهبری نیز در دقیقا طی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دقیقا همین امر را تشریح نموده اند.

   رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با مرور توصیه های مقام معظم رهبری برای بعد از برداشتن گام دوم گفت: علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد؛ عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی و سبک زندگی نکاتی است که بایستی در جهت آن گام برداریم.

وی تصریح کرد: این توصیه ها در دو بخش راهکار و راهبرد است که برای رسیدن از وضع موجود به وضع مطلوب لازم و ضروری است.

      رئیس واحد کرج از با اشاره به اینکه هر مدیر و رهبر توانمندی قبل از هر اقدامی یک یا چند سناریو را در نظر گرفته، از بین آنها سناریوهای ممکن را مشخص نموده و بر مبنای آن نقاط قوت و ضعف و فرصت و تهدید را مشخص می نماید و سپس به ارائه راهکارها و راهبردها می پردازد و براساس آن به هدف مطلوبی که از پیش ترسیم شده است می رسد و این همان روندی است که مقام معظم رهبری به شکل کلی در قالب توصیه هایی در این بیانیه عنوان نموده است.

     دکتر برهانی فر با تاکید بر اینکه این توصیه ها باید در فضای جامع کلی و در مباحث علمی و دانشگاهی بخش بندی و تحلیل شده و روی هر بخش آن تحقیق و پژوهش کرد، گفت: بر اساس این امر می‌توان پایان‌نامه‌های متعددی در این خصوص نوشت که وظیفه استادان و مسئولین دانشگاه حمایت از این پایان‌نامه‌هاست تا ضمن تببین آن، علاوه بر کسب تبحر بیشتر بر آن، بتوان از نتایج آن در مباحثی مانند اقتصاد، صنعت، فرهنگ و ... در جامعه بهره برد.

      وی انجام این پژوهش‌ها و بکارگیری نتایج آن را به استخراج طلای ناب موجود در بیانیه گام دوم تشبیه کرد و ضمن حمایت از چنین اقدامات و نشست هایی، ابراز امیدواری کرد: استادان، دانشجویان و مسئولین دانشگاه بتوانند به اندازه وسع و توان از این بیانیه مهم بهره مند شوند.

       در بخش دیگری از این نشست حجت الاسلام و المسلمین دکتر صادق رزاقی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان البرز با اشاره به نعمت خداداد و عشق الهی که توسط خداوند از حضرت امام حسین(ع) به قلوب شیعیان وارد شده است، گفت: با دانش و برنامه ریزی منطقی و حساب شده، استادان دانشگاهی می توانند به شکلی سازنده بهره برده و از پیاده روی اربعین به عنوان فرصتی برای ساختن افراد کارآمد و حسینی استفاده کنند.

   همچنین حجت الاسلام والمسلمین دکتر داود خوشباور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و حجت الاسلام دکتر عزیزخانی مدیرگروه معارف اسلامی واحد کرج نیز طی سخنان مبسوطی به ذکر نکاتی در خصوص مباحث آموزشی بیانیه گام دوم پرداخته و راهکارهایی برای به کارگیری موثر آثار آن در بخش آموزش و دروس معارفی دانشگاهی ارائه کردند.

         گفتنی است اولین نشست معرفت افزایی با موضوع تحول درعلوم انسانی با محوریت بیانیه گام دوم چندی پیش به همت بسیج اساتید استان البرز، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، معاونت فرهنگی و اجتماعی و بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد که در پی استقبال چشمگیر استادان رشته های علوم انسانی و دروس معارفی دومین نشست نیز با حضور اساتید و مسئولین این دانشگاه در سالن شهید باهنر واحد کرج برگزار شد.

   در این نشست تعدادی از استادان حاضر در جلسه پرسش‌های خود را در خصوص مسائل مربوط به علوم انسانی مطرح و در این زمینه تبادل نظر صورت گرفت.

     روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج