حاصل دیدار دکتر برهانی فر با نمایندگان دانشگاه های پاکستان

بهره گیری از ظرفیت های دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج توسط دانشگاه های پاکستان

۲۴ مهر ۱۳۹۸ | ۰۸:۴۴ کد : ۲۷۹۳ اطلاعیه ها

 

      دکتر محمدحسن برهانی فر در نشستی با مسئولین دانشگاه های پنجاب، اسلام آباد و دانشگاه های مجازی جهان اسلام از اعلام آمادگی واحد کرج برای تعامل علمی و دانشجویی با پاکستان خبرداد.

     به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج در دیدار با دکتر محمدسلیم مظهر قائم مقام و رئیس دانشکده ادبیات دانشگاه پنجاب، دکتر ضیا القیوم قائم مقام دانشگاه مجازی علامه اقبال اسلام آباد و رئیس دانشگاه های مجازی جهان اسلام دیدار کرد.

    در این دیدار که در دفتر ریاست واحد کرج برگزار شد، دکتر برهانی فر با تشریح توانمندی ها، ظرفیت ها و افتخارات علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری واحد کرج، آمادگی این دانشگاه برای تعامل در زمینه های مختلف اعم از تبادل استاد، پذیرش دانشجو و ارائه دستاورهای واحد و انجام تحقیقات مشترک را اعلام داشت.

    وی با بیان رویکرد گسترش تعاملات دانشگاهی واحد کرج با سایر دانشگاه های منطقه و جهان گفت: در حال حاضر واحد کرج یکی از واحدهای دانشگاهی مستعد در زمینه جذب دانشجویان خارجی و ارائه خدمات علمی، آموزشی، مراودات علمی و پژوهشی با سایر کشورهاست که طی دو سال اخیر جلسات، دیدارها و بازدیدهای فراوانی در این خصوص با دانشگاه های معتبر کشورهای مختلف صورت گرفته و توافقاتی نیز حاصل شده است که مراحل اداری آن به منظور اجرایی شدن در حال انجام است.

  رئیس واحد کرج ضمن سخنان خود پیشنهاداتی را در خصوص نحوه انجام تعاملات میان دانشگاهای متبوع بیان داشت و ابراز امیدواری کرد: امید است ارتباطات دانشگاهی و علمی میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و دانشگاه های معتبرکشورهای همسایه از جمله پاکستان سبب تقویت و تحکیم همبستگی هرچه بیشتر خواهران و برادارن مسلمان، هماهنگی بیشتر فرهنگی و قومی و تحکیم قدرت علمی و اجرایی منطقه شود.

     دکتر ضیا القیوم قائم مقام دانشگاه آزاد علامه اقبال نیز با ابراز خرسندی از رویکرد واحد کرج در زمینه فعالیت های بین المللی، جایگاه شایسته واحد کرج در رتبه بندی های بین المللی را قابل تقدیر دانست و گفت: با وجود اینکه از تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج تنها 35 سال می گذرد، رتبه علمی آن در میان دانشگاه های باسابقه و معتبر جهان شگفت آور و حائز اهمیت است.

    وی با ابراز رضایت از فضاهای آموزشی، امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی، مطالعاتی، رفاهی و پژوهشی واحد کرج، داشتن چنین توانمندی هایی را نوعی موفقیت و عامل کسب دستاوردهای بیشتر عنوان کرد.

    گفتنی است هیأت پاکستانی با همراهی مسئولین واحد کرج از امکانات مختلف و فضاهای متعدد دانشکده های ادبیات و زبان‌های خارجی و حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه بازدید نموده و ضمن بازدید، توضیحات مربوطه را از روسای دانشکده های مذکور دریافت کردند.

   در پایان این بازدید روسای دانشگاه های پنجاب و اسلام آباد ابراز علاقمندی خود را از بهره گیری از امکانات و ظرفیت های واحد کرج اعلام کرده و توافقات اولیه در این زمینه حاصل شد تا بررسی های لازم در خصوص چگونگی همکاری های مشترک درچارچوب قوانین مربوطه به عمل آید.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج