بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرج پیرامون اتفاقات اخیر در شورا شهر کرج

۳۰ مهر ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۲ کد : ۲۸۰۵ اطلاعیه ها

 

حضرت علی(ع) : «یَخْضَمُونَ مَالَ اللَّهِ خِضْمَهَ الْإِبلِ نِبْتَهَ الرَّبیع» بعضی از افراد مثل شتری که به علف تازه‌ی بهاری رسیده است، مال خدا و بیت  المال را می‌خورند... (نهج البلاغه،خطبه ۳)

بسم الله الرحمن الرحیم

در هر منطقه ای که جمعیتی زندگی می کند،یکی از اقتضائات زندگی جمعی، تشکیل شورا و مشورت به منظور اداره امور و حل مشکلات است. لذا برا این اساس شورا ی شهرها جایی هستند که به نیابت از دولت! اداره امور شهر و حل مشکلات و دغدغه های مردم را برعهده دارند. و اما اکنون چندی است که اخبار گوناگونی پیرامون شهردارهای فعلی و سابق و اسبق کلان شهر کرج و اعضای شورای شهر و تصمیمات عجیب آنها برای بیت المال به گوش می رسد.

 از هزینه های مسواک ۴۰۰ هزار تومانی در سنوات قبل توسط شهرداری برای سفر یک روزه رئیس جمهور محترم به کرج که بگذریم حال به بازی رسانه ای اعضای شورای شهرکرج می رسیم که همه مان می دانیم فقط یکی از اختیارات آن ها انتخاب شهردار است...

حالا که با وجود تذکرات مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر دوری از اشرافی گری؛ بحث رهن خانه های چند صد میلیونی برای مدیران و مسئولان غیر بومی در کرج داغ شده و در کمال تعجب شاهد موافقت با چنین طرح هایی توسط عده ای در شورای شهر کرج هستیم و از طرف دیگر عده ای با نشان دادن مخالفت ظاهری خود با این طرح به دنبال تصویب حق الجلسه های عجیب در پشت این قضایا هستند، برایمان سوال پیش آمده که آیا واقعا این شورای شهر با توجه به فرموده امام_راحل(ره) که فرمودند : "همه امور شهر را این ها اداره می کنند" ، درحال اداره امور شهر و رسیدگی به مشکلات مردم هستند یا درحال اداره کردن چگونگی درآمد و مصرف بیت المال برای مصارف غیر ضروری و گاها نامربوط؟!

آیا واقعا همینقدر برای مردمی که برایتان احترام قائل شدند و با آمدن به پای صندوق های رای شمارا امین خود در شهر دانستند ، ارزش قائل میشوید که حتی با وجود عدم پرداخت معوقات کارکنان برخی قسمت ها و حتی پاکبانان زحمت کش به بحث درمورد چگونگی رهن خانه های گران قیمت و یا تصویب فلان مبلغ برای حق الزحمه جلسات خودتان می نشینید؟! با این حال چگونه می توان در برابر خداوند و مردمی که با عزت و شرف در تمامی عرصه ها پای آرمان های خود بودند ، پاسخگو نبود؟

لذا  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرج به جهت استیفای حقوق عمومی مردم و به عنوان عضوی از خانواده بزرگ جنبش دانشجویی، خواستار پاسخگویی و شفافیت مسئولین‌ و یا هر یک از اعضا شورا شهر کرج درباره دو مصوبه جنجالی اخیر شورا شهر ، که ابتدایی ترین وظیفه اشان در قبال مردم هست، می باشد.

والسلام علیکم بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد کرج