رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در اجلاس استانی نماز :

نماز سفری معنوی از ملک تا ملکوت است

۱۱ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۴ کد : ۲۸۷۴ اطلاعیه ها

 

    دکتر محمدحسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج، در چهارمین اجلاس استانی نماز که در واحد کرج برگزار شد، آثار و برکات نماز را تشریح کرد.

   به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج،  چهارمین اجلاس استانی نماز البرز در سالن اجتماعات مرکزی واحد کرج با حضور حجت الاسلام والمسلمین قرائتی، ائمه جماعات و مسئولین دانشگاهی و استانی البرز برگزار شد.

    دکتر محمدحسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج به عنوان میزبان مراسم ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان در این مجلس معنوی، از برگزاری چنین گردهمایی هایی تقدیر نموده و ابراز امیدواری کرد: این حرکت زیبای دینی و معنوی، سبب احیای هرچه بیشتر فرهنگ اقامه نماز شده و جامعه را بیش از پیش با آثار و برکات دنیوی و اخروی نماز آشنا نماید.

    وی با تقدیر از زحمات ستاد اقامه نماز در استان البرز، احیای این فرهنگ دینی را تنها وظیفه این ستاد ندانست و تاکید کرد: اقامه نماز و ترویج فرهنگ نماز در جامعه یک تکلیف الهی و بر عهده همه افراد جامعه اسلامی است و لذا همه مسئولین در استان در قبال احیای این فرهنگ، مسئول بوده و باید هم در هزینه و هم در حضور و اجرای آن مشارکت داشته باشند.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با برشمردن برخی آثار و برکات مادی و معنوی نماز گفت: نماز یک سفر معنوی از ملک تا ملکوت بوده و بازگشت دوباره ای است از ملکوت به ملک و لذا به همین خاطر است که در پایان نماز نه خداحافظی، بلکه سلام است.

     دکتر برهانی فر نماز را اتصال روح به مبداء اعلی برای درک و فهم بیشتر عالم هستی بر شمرد و افزود: اگر این فریضه به صورت درست و کامل ادا شود، برای نمازگزار به مقدار کمال نماز و ظرفیت شخص نمازگزار، علم لدنی حاصل می شود.

   وی همچنین نماز را موجب قدرت روحی و قوت بدنی، عامل محبوبیت و مجذوبیت انسان و موجب رفع مشکلات و گرفتاری های زندگی برشمرد و در این باره به ذکر توضیحاتی پرداخت.

    رئیس واحد کرج با بیان اینکه نماز موجب احضار جنود الهی و ملائک برای محافظت و مراقبت از انسان می شود و با جمله ایاک نعبد و ایاک نسعتین محقق می گردد؛ ادامه داد: نماز همچنین عامل نشاط روح و روان و قرابت جسم و جان است و به همین دلیل، سبب نورانیت چهره مومن می شود.

   وی در پایان سخنانش ابراز امیدواری کرد چهره هایی که به برکت این فریضه معنوی نورانی است، همچنان نورانی بماند.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج