به همت معاونت علوم پزشکی و دانشکده پرستاری و مامایی واحد کرج برگزار شد:

کارگاه آموزشی آگاهی و پیشگیری، آزمایش و درمان اچ آی وی

۱۶ آذر ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۰ کد : ۲۸۸۳ اطلاعیه ها

 

   به همت معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز، در هفته پیشگیری واطلاع رسانی ایدز، کارگاه آموزشی تحت عنوان آگاهی و پیشگیری، آزمایش و درمان اچ آی وی در واحد کرج برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، دکتر منصوره تجویدی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز ضمن اعلام این خبر گفت: روز جهانی ایدز اول دسامبر مصادف با 10آذر است 9 تا 15 آذر هفته پیشگیری واطلاع رسانی ایدز با شعار جهانی " آگاهی و پیشگیری، آزمایش و درمان اچ آی وی، همه در یک کشتی نشسته‌ایم" " اعلام شده است و لذا به منظور آگاهی بخشی و آموزش هرچه بیشتر در سطح دانشگاه در خصوص این بیماری، کارگاه آموزشی تحت عنوان آگاهی و پیشگیری، آزمایش و درمان اچ آی وی در واحد کرج برگزار شد.

    وی با اشاره به این موضوع که  اچ ای وی  یک بیماری عفونی قابل کنترل است گفت: اگر افراد به موقع و به سرعت به مراکز جامع سلامت مراجعه کنند و تحت درمان قراربگیرند جای نگرانی برای آنها نیست و می توانند مراحل درمان را به سرعت سپری کرده و به روال عادی زندگی بپردازند.

     معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز همچنین گفت:  اهداف 90 90 90 تا پایان سال 2020 تعریف شده است که 90درصد بیماران باید شناسایی شوند ، 90 درصد بیماران تحت درمان قرار بگیرند و 90 درصد بیمارانی که تحت درمان قرارگرفته اند بار ویروسی در خونشان مهار شده باشد.

    دکتر تجویدی افزود: دانشکده پرستاری ومامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج دو  سخنرانی با عناوین  پیشگیری از رفتارهای پر خطر(ایدز) و تأثیرازدواج سالم در پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سالن شهید مطهری با حضور دانشجویان علاقمند از تمامی دانشکده برگزار نمود.

   وی افزود:  در حاشیه این کارگاه به مناسبت هفته پژوهش نیز میز خدمت  شامل تشخیص سریع بیماری ایدز، آموزش و مشاوره تغذیه سالم و نیز مشاوره بهداشت روان در روز یکشنبه 17 آذرماه از ساعت 14 الی 16 در دانشکده پرستاری و مامایی برپا خواهد شد.

                                                                                    روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج