با حضور مسئولین دانشگاهی و انتظامی البرز منعقد شد

تفاهم نامه فی مابین دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و نیروی انتظامی استان البرز

۱۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۴ کد : ۲۸۸۹ اطلاعیه ها

تفاهم نامه همکاری دوجانبه دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و نیروی انتظامی استان البرز با حضور دکتر محمدحسن برهانی فر و سردار عباسعلی محمدیان به امضا رسید.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، دکتر محمدحسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج و سردار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی استان البرز با امضاء تفاهم نامه‌ای، بر تعامل هرچه بیشتر این دو نهاد مهم در این استان تاکید کردند.

      دکتر محمدحسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج، پیش از امضای این تفاهم نامه طی سخنانی با مروری بر ظرفیت های این دانشگاه در استان البرز گفت: این دانشگاه در مسیر بین المللی شدن در حال حرکت است  و به دلیل تعاملات علمی و فرهنگی که با سایر کشورها دارد، می تواند در رفع نیازهای علمی، تحقیقاتی، فرهنگی و صنعتی استان موثر باشد.

      وی با بیان پاره ای از مشکلات موجود دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در سطح شهر و استان گفت: دانشگاه در خصوص تدابیر تخصصی نیروی انتظامی نیاز به همفکری کارشناسانه دارد و امیدواریم با این تفاهم نامه ضمن رفع مشکلات دانشگاه، راهکاری برای بسیاری از مشکلات استان و تعامل هرچه بیشتر دانشگاه و نیروی انتظامی باشد.

    رئیس واحد کرج همچنین افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج آمادگی کامل دارد در تمامی زمینه های علمی، پژوهشی، آموزشی، آزمایشگاهی، کارگاهی و دانش بنیان در کنار نیروی انتظامی به انجام وظایف خود بپردازد و با این ارگان تاثیرگذار منجر به اعتلای اهداف فرهنگی، علمی و عملی در سطح استان البرز و کشور شود.

    سردار محمدیان نیز ضمن بیان اینکه نیروی انتظامی از جنس مردم بوده و خدمات و ماموریت های آن برای مردم است گفت: نیروی انتظامی خدمتگزار همه مردم بویژه دانشگاه ها می داند و افتخار می کند که در جهت رفع مشکلات دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج به ارائه خدمات بپردازد.

     فرمانده انتظامی استان البرز تصریح کرد: دانشگاه ها نهادهای موثری در آموزش و تبادل اطلاعات در جامعه بوده و لذا وجود دانشگاه ها در هر استانی موجب افزایش و بهبود سطح آگاهی های مردم و به دنبال آن کاهش مشکلات انتظامی و امنیتی در جامعه می شود.

    سردار محمدیان به روز بودن و بکارگیری علوم روز در تمامی ارگان ها را ناگزیر برشمرد و گفت: نیروی انتظامی نیز از سال های گذشته با این رویکرد گام برداشته و علاوه بر داشتن دانشگاه تخصصی خود از ظرفیت های تخصصی دیگر مراکز آموزش عالی نیز در قالب پایان نامه ها، مقالات، پژوهش ها، تحقیقات، همایش ها و دیگر موضوعات علمی استفاده می کند.

   در انتهای نشست ضمن ارائه پیشنهاداتی برای همکاری های بیشتر در قالب کمیته های تخصصی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج دکتر مصطفی مبلغی و علیرضا صدرنیا و از سوی نیروی انتظامی البرز سرهنگ شرق، سرهنگ احمدی پور و سرهنگ گودرزی به عنوان نماینده معرفی شدند.

    همچنین تفاهم نامه همکاری دوجانبه دانشگاه آزاد اسلامی و نیروی انتظامی در استان البرز به امضای دکتر محمدحسن برهانی فر و سردار عباسعلی محمدیان رسید.

 

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج