طی مراسم باشکوهی صورت گرفت

سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

۰۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۲ کد : ۲۹۷۶ اطلاعیه ها

       دسته عزاداری دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج به سوگواری برای الگو و اسوه زنان مسلمان جهان حضرت فاطمه زهرا(س) پرداختند.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج دسته عزاداران این دانشگاه متشکل از مسئولین، استادان، کارکنان و دانشجویان با حرکت به سوی مسجد پیامبر اعظم(ص) بر مزار شهدای گمنام واحد کرج حاضر شده و با نثار شاخه های گل و قرائت فاتحه، به ارواح طیبه شهدای گرانقدر کشور ادای احترام کردند.

  هیأت عزاداران واحد کرج در ادامه حرکت خود در مسجد این دانشگاه به اقامه نماز جماعت ایستادند و پس از آن طی مراسمی به عزاداری برای الگو و اسوه زنان مسلمان جهان فخر دوگیتی حضرت فاطمه زهرا(س) پرداختند.

    در این مراسم که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم اکبری معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه  بر مقام شامخ یگانه دختر پیامبر اسلام،  در تمامی قرن ها و اعصار تاریخ بشریت تاکید نمود و با وصف خصائص معنوی و فضایل این بانوی سرافراز، از صبر و پایداری حضرت زهرا(س) در مصائب زندگی سخن گفت.

       معاون دانشجویی و فرهنگی واحد کرج با تاکید بر اینکه هر انتخاب درست یا غلط در زندگی تبعات خاص خود را به همراه دارد، گفت: پیروان راستین حضرت فاطمه زهرا(س) همواره رضای خدا را در نظر می گیرند و به جایگاهی می رسند که تنها ملاک و معیارشان در بزنگاه های زندگی، رضایت اوست.»

وی با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: این سردار بزرگ نیز همواره در صحنه های مختلف زندگی، با انتخاب مسیر درست تنها به رضای حق اندیشید و در مقام عمل نشان داد که از پیروان به حق حضرت زهرا(س) است.

   در انتهای مراسم پس از نوحه سرایی و سینه زنی، عزاداران بر سر سفره اطعام متبرک حضرت زهرا(س) نشستند.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج