در نشست با مدیرکل بنیاد تعاون اداره زندان های البرز بررسی شد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در مسیر اصلاح و آموزش زندانیان استان البرز

۱۶ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۵ کد : ۲۹۸۸ اطلاعیه ها

 

     رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج و مدیرکل بنیاد تعاون، حرفه آموزی و صنایع زندان‌های استان البرز راهکارهای طی نشستی همکاری دوجانبه در قالب تفاهم نامه را بررسی کردند.

      به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز، در ادامه سلسله نشست های ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در خصوص رفع مشکلات شهری با همکاری دانشگاه، دکتر محمدحسن برهانی فر با حمید رضا سانگرد مدیرکل بنیاد تعاون، حرفه آموزی و صنایع زندان‌های استان البرز در دفتر ریاست واحد  کرج دیدار کرد.

    وی در این نشست با اشاره به توانمندی های علمی، پژوهشی و اجرایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در خصوص مرتفع نمودن بسیاری از مسائل شهر کرج و استان البرز، پیشنهاداتی را در خصوص هم افزایی علمی و اجرایی در جهت اصلاح و تربیت زندانیان، آموزش زندانیان و راه های پیشیگری از بروز برخی از مشکلات اجتماعی در استان ارائه نمود.

   رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه به بخشی از مسائل موجود در جامعه اشاره کرد و یادآور شد: تعامل دانشگاه با پشتوانه علمی و دانشگاهی می تواند از یک سو نقش به سزایی در کاهش بسیاری از مسائل اجتماعی در جامعه داشته و از سوی دیگر در مرتفع نمودن این مشکلات نیز اثرگذار باشد.

    در این نشست حمیدرضا سانگرد مدیرکل بنیاد تعاون، حرفه آموزی و صنایع زندان‌های استان البرز نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در بزرگترین دانشگاه استان البرز، این دانشگاه را دارای جایگاه ویژه ای به لحاظ علمی، فرهنگی و اجتماعی در استان دانست و گفت: تعامل دانشگاه با اداره زندان های استان البرز با وجود ندامتگاه ها و زندان های مهمی همچون زندان رجایی شهر و زندان قزل حصار در این استان می تواند در زمینه آموزش زندانیان و اصلاح و آموزش بخش بزرگی از جامعه در مسیر درست زندگی اجتماعی مثمر ثمر باشد.

     وی با استقبال از همکاری های دو جانبه به دانشگاه آزاد اسلامی در استان البرز، ابراز امیدواری کرد: امکان بهره گیری از توانمندی های این دانشگاه در زمینه های آموزش مددجویان حین تحمل حبس در ندامتگاه‌های استان ، در قالب یک تفاهم‌نامه محقق شود.

    در پایان این دیدار دیدگاه های مرتبط با راهکارهای عملی از سوی هر دو سازمان مطرح شد تا پس از بررسی های لازم حقوقی و اجرایی، در قالب تفاهم نامه آماده و به امضای طرفین برسد.

                                                                              روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج