رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج:

خدمت به قرآن و عترت از ارزشمندترین افتخارات و خدمات معنوی و فرهنگی است

۱۷ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۰ کد : ۲۹۹۴ اطلاعیه ها

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج در اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره هنر وادبیات دینی و پژوهشی قرآن وعترت دانشگاه آزاد اسلامی، میزبانی واحد کرج در این جشنواره را از افتخارات مهم این دانشگاه برشمرد.

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج،  در مراسم اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره هنر وادبیات دینی و پژوهشی قرآن وعترت دانشگاه آزاد اسلامی و تقدیر از نفرات برگزیده که در واحد کرج برگزار شد؛ دکتر محمدحسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج ضمن خیرمقدم به میهمانان، میزبانی این واحد دانشگاهی در برگزاری این رویداد مهم قرآنی و فرهنگی را محفلی پرخیر و پرنور و برگ زرینی در صفحه افتخارات این دانشگاه عنوان کرد.

    در ابتدای مراسم دکتر محمدحسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: مایه فخر و افتخار است که در چنین برهه ای از زمان و در چنین فضایی روحانی زندگی کرده و تنفس می کنیم.

   دکتر برهانی فر با تعریفی از مطلوبیت و نسبی بودن آن گفت: برای به دست آوردن مطلوبیت کنونی جامعه باید آن را با قبل مقایسه کنیم و به بیان دیگر برای به دست آوردن مطلوبیت کنونی، بایستی به ترسیم وضع موجود برای رسیدن به وضع مطلوب بپردازیم.

   وی با مقایسه وضعیت فعلی فرهنگی و اسلامی کشور با پیش از انقلاب اسلامی تصریح کرد: وضعیت موجود در مقایسه با پیش از انقلاب، نمای روشنی از مطلوبیت فرهنگی و دینی را در فضای کنونی کشور نمایان می کند.

    رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با اشاره به وجود نقدهای فراوان در جامعه بویژه در فضای مجازی تصریح کرد: در حال حاضر به فضل الهی آزادی بیان در کشور از وضعیت مطلوبی برخوردار است و در زمینه های علمی، تکنولوژیکی، فرهنگی و .... نیز به دستاوردهای ارزشمندی رسیده ایم که نسبت به گذشته مطلوبتر و البته در مقایسه با آینده کافی نیست.

    دکتر برهانی فر با اشاره به اینکه خدمت به قرآن، از ارزشمندترین خدمات و افتخارات و اقدامات فرهنگی در جامعه است گفت: با استقبال شایسته ای که از بیست و چهارمین جشنواره هنر وادبیات دینی و پژوهشی قرآن وعترت دانشگاه آزاد اسلامی شد و با توجه به تعداد و کیفیت آثار ارسالی به این جشنواره، خداوند را شاکریم که از برکت انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، چنین استعدادها و توانمندی های قرآنی، ادبی، دینی و هنری ارزشمندی در میان دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد و امیدواریم قلوب همه ما دائما با نور قرآن و عترت روشن گردد.

     این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر عبدالمجید طالب تاش رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از مسئولین فرهنگی و قرآنی دانشگاهی و استانی در سالن اجتماعات شهید مطهری واحد کرج برگزار شد.

    روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز