رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز در مراسم سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

اخلاص و ولایت پذیری از ویژگی های بارز سردار سلیمانی بود

۱۵ دی ۱۳۹۹ | ۱۸:۳۰ کد : ۳۶۰۰ اطلاعیه ها

 

مراسم گرامیداشت دهه ی بصیرت، ایام فاطمیه، اولین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ، چهلمین روز شهادت دکتر محسن فخری زاده و رحلت علامه مصباح یزدی با حضور دکتر محمدحسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج، سرهنگ جعفری فرماندهی سپاه ناحیه جوادالائمه کرج و جمعی از اساتید و کارکنان با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، در این مراسم دکتر محمدحسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بر قدردانی از رشادت‌ها و از خودگذشتگی های ایشان تاکید کرد.

وی تصریح کرد: تنها دلیل تاثیرگذاری شهادت سردار سلیمانی بر دل تمامی مسلمانان دنیا و منعطف پذیر بودن آنها، طبق کلام امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری( مدظله العالی )، اخلاص ایشان و برای خدا تلاش کردن می باشد. همچنین ولایت پذیری و ارادت به رهبری و خدمت به مردم را از ویژگی های بارز سردار سلیمانی برشمرد.

دکتر برهانی فر در ادامه با اشاره به برخی از خصوصیات و ویژگی های علامه مصباح یزدی گفت: ایشان با وجود داشتن علم و سواد بسیار بالا آنچنان خاضع و فروتن بودند که با بوسیدن دست رهبر معظم انقلاب می خواستند مردم را به درجه ای برسانند که خود به آن درجه رسیده اند. همچنین علامه مصباح یزدی در علوم مختلف تالیف داشتند و کتاب های بسیاری را هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسه نوشته اند و توانسته اند به تربیت طلبه های توانمند بپردازند.

در ادامه دکتر حجت الاسلام داود خوش باور، نماینده ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز ضمن تسلیت بمناسبت ایام فاطمیه، اولین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ، چهلمین روز شهادت دکتر محسن فخری زاده و رحلت علامه مصباح یزدی گفت: عمار انقلاب به مالک انقلاب ملحق شد و این انس یاران انقلاب را نشان می دهد و اینکه دو سرباز ولی عصر از میان ما رفتند.

حجت الاسلام داود خوش باور برخی از ویژگی های سردار سلیمانی را عالم ربانی، فقیه، حکیم مجاهد، متفکر برجسته، زبانی گویا در اظهار حق، استقامت در صراط مستقیم، نگارش کتب راه گشا، پارسایی و پرهیزگاری و توفیق در سلوک برشمرد.

در ادامه این مراسم سرهنگ جعفری فرمانده سپاه ناحیه جواد الائمه کرج نیز ضمن تسلیت مناسبت های مذکور افزود: بر مبنای سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) شخصیت حاج قاسم سلیمانی بصورت مکتب می باشد نه شخص و دلیل تفاوت نیروهای مسلح و سپاه در کشور ما با سایر کشورها همین وجود مکتب می باشد.   

سرهنگ جعفری در ادامه گفت: از جمله ویژگی های ممتاز سردار شهید حاج قاسم سلیمانی؛ تیزهوشی و درایت، استکبار ستیزی، ولایت مداری و ولایت پذیری و روحیه و مدیریت جهادی ایشان عنوان کرد و سردار را مرد ایران وسط میدان نام برد که همیشه در حال تلاش یوده اند و به سخن رهبر انقلاب که فرمودند" شهادت ایشان حاصل 40 سال جهاد ایشان است " اشاره نمودند

در پایان این مراسم نوحه سرایی و عزاداری توسط حاضرین صورت پذیرفت.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج