توصیه دکتر بهروز میرزا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج به دانشجویان: با حضور در تشکل های دانشجویی درک سیاسی خود را از مسائل و موضوعات جاری جامعه گسترش داده و نقش خود را به طور مستقل اجرا کنند

۱۶ آذر ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۹ کد : ۴۸۴ اخبار دانشگاه
توصیه دکتر بهروز میرزا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج به دانشجویان: با حضور در تشکل های دانشجویی درک سیاسی خود را از مسائل و موضوعات جاری جامعه گسترش داده و نقش خود را به طور مستقل اجرا کنند
توصیه دکتر بهروز میرزا  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج به دانشجویان: با حضور در تشکل های دانشجویی درک سیاسی خود را از مسائل و موضوعات جاری جامعه گسترش داده و نقش خود را به طور مستقل اجرا کنند

                به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج آیین بزرگداشت روز دانشجو با حضور دکتر بهروز میرزا رئیس واحد کرج، حجت الاسلام و المسلمین فرید مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد کرج و جمعی از معاونین دانشگاه و روسای دانشکده ها و مدیران اجرایی این دانشگاه با حضور پرشور دانشجویان برگزار شد.

    در این مراسم دکتر کوهدار رئیس دانشکده دامپزشکی ضمن تبریک روز دانشجو و برشمردن نکاتی در خصوص دانشجو و دانشجویی در جامعه گفت :شما در محیط دانشگاهی هستید که حال و آینده کشور را رقم می زند لذا روش برنامه ریزی و مدیریت شما در آینده کشور تاثیرگذار است.

    وی اولین و مهمترین وظیفه دانشجویان را علم آموزی ، آرمان گرایی وهدف گرایی دانست و گفت: تحقیق علم و آموزش، داشتن ظرفیت بالای سیاسی،فرهنگی و اقتصادی و فعالیت در تشکل های دانشجویی از قبیل بسیج، انجمن علمی و ... است که در کنار فعالیت های آموزشی می تواند توان مدیریتی شما را بالابرده و شما را به عنوان مدیران آینده مملکت معرفی کند.

    در این مراسم دکتر کدیور موسس دانشکده دامپزشکی واحد کرج نیز با بیان روند تاسیس این دانشکده گفت: باعث افتخاراست که اکنون بابرخورداری ازحداکثرامکانات چه در میان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و چه در میان دانشگاه های دولتی، دانشکده دامپزشکی واحد کرج جزو دانشکده های معتبر کشور است.

    وی به دانشجویان توصیه کرد در طول تحصیل خود از امکانات موجود استان از جمله سرم سازی رازی،کشتارگاه ها، موسسه تحقیقات دامپروری که با هماهنگی دانشگاه در اختیار آنان قرار گرفته است، بیشترین بهره را ببرند.

    دکتر بهروز میرزا رئیس واحد کرج نیزضمن تبریک به دانشجویان مروری بر تاریخچه روز 16 آذر داشت و گفت: امروز پس از62 سال که از آن تاریخ می‌گذرد، هنوز طراوت وآرمان گرایی و عدالت خواهی دانشجویانی که به شهادت رسیدند در دانشگاه ها احساس می‌شود.

     وی با بیان اینکه در تمام دنیا دانشجویان قشر اثر گذار جامعه هستند و در کنار تحصیل و تحقیق، دارای تحلیل سیاسی بالایی می باشند و از افراد موثر جامعه شناخته می شوند، افزود: موضوع ملی شدن صنعت  نفت ، واقعه 16 آذر1332،اعتراضات سالهای 48 تا 54 و نقش دانشجویان در پیروزی انقلاب اسلامی 57 وتسخیر لانه جاسوسی آمریکا از موضوعاتی هستند که نقش برجسته و موثر دانشجویان را همراه داشته است.

این قشر فرهیخته در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز شاهد مدیریت و اداره عملیات­های پیروزمندانه مختلفی توسط دانشجویان شجاع و متدین بودیم.

    دبیر هیأت امنای دانشگاه های آزاد اسلامی استان البرز با بازگویی روند تحولات واقعه تاریخی 16 آذر گفت: نقش روحانیت، شهید مطهری، و حضرت امام(ره) و نیز دکتر شریعتی باعث شد جنبش دانشجویی مذهبی و دینی تقویت شده و اعتراضات دانشجویی در مقابله با دستگاه استبداد در قالب اعتراضات دانشجویی در برابر اعدام ها  و دستگیری ها بیشتر شده و نهایتا در سال 57 اوج بگیرد و درکنار اقشار دیگر جامعه رسالت و هدف مهم بیداری و روشنفکری وهدایت را در جامعه بر عهده بگیرند.

   دکتر میرزا از دانشجویان خواست با تشکیل و فعالیت در تشکل های سیاسی و اسلامی دانشجویی در چارچوب ضوابط و مقررات دانشگاه درک سیاسی خود را از جریانات جاری جامعه گسترش داده و نقش خود را بطور مستقل اجرا کنند.

   وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند دانشجویان به عنوان افسران جوان جنگ نرم می باشند تاکید کرد: دانشجویان نباید وابسته به احزاب و گروه های سیاسی و جهت اجرای برنامه های آنان  باشند بلکه می بایست مستقل فعالیت نمایند.

    رئیس واحد کرج با اشاره به هفته پژوهش و فن آوری این مناسبت علمی را تبریک گفت و عنوان کرد: واحدکرج درتولید علم  درمنطقه ازجایگاه خوبی برخوردار است و امیدواریم این رشد علمی ادامه داشته باشد.

   دکتر میرزا با اشاره به مشکلاتی که اقتصاد نفت محوری کشور به ویژه در تحریم ها به آن دچار شده بود گفت: در بخش تجاری سازی علم و فن آوری ایده ها، دانشجویان با ذهن های خلاقی که دارند می توانند به اجرای اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان کمک کنند.

     وی با اشاره به گزارش پایگاه بین المللی USNEWS به کسب رتبه 8 واحد کرج در بین بیش از 3500 دانشگاه کشور اعم از دولتی و آزاد اسلامی اشاره کرد و این موفقیت را حاصل تلاش متعهدانه تمامی کارکنان، استادان و دانشجویان دانست. وی ابراز خوشحالی کرد که در مجموعه ای منظم و در کنار مدیران و مسئولین شهر و روحانیت به خدمت در حیطه علم و فرهنگ و پژوهش مشغول است.

     وی با بیان آماری در خصوص تحصیلات تکمیلی و رشته های موجود در واحد کرج به تشریح برنامه های این دانشگاه در خصوص هدفمندی پایان نامه های مقاطع مختلف بویژه کارشناسی ارشد و دکتری با توجه به نیازهای بخش صنعت و خدمات استانی پرداخت و از  اعضای هیات علمی خواست با دقت و سعه صدر به هدایت پایان نامه ها در مسیر نیازهای کاربردی جامعه بپردازند.

   وی با اعلام جذب 60 عضو هیأت علمی جدید با مدرک دکترای تخصصی در واحد کرج گفت: با توجه به رتبه جامع واحد کرج و حضور دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه استخدام عضو هیات علمی با مدرک کارشناسی ارشد قابل توجیه نیست و با توجه به اعتباری که این واحد دانشگاهی با تلاش فراوان در مجامع علمی کشور و جهان کسب کرده است تنها می بایست از استادان متعهد با مدرک دکتری تخصصی بهره بگیرد.

     دکتر میرزا در خصوص رعایت حقوق دانشجویان نیز مطالبی را عنوان کرد و گفت: از آنجایی که دانشگاه آزاد اسلامی بدون کمک مالی از سوی دولت اداره می شود و دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه هزینه پرداخت می کنند لذا بر مسئولان و مدیران اجرایی موظفند که با رعایت انصاف و صرفه جویی در هزینه ها حق دانشجویان را تضییع نکنند.

     در بخش پایانی از سخنانش دکتر میرزا به تشریح روند اجرایی طرح هایی از قبیل ساها و  شفا در واحد کرج پرداخت و اظهار امیدواری کرد: با خدمت در دانشگاه آزاد اسلامی بتوانیم با بهره گیری از منش حضرت سیدالشهدا(ع) در راه استقلال پیشرفت و توسعه علمی و فناوری و اقتصادی همگام با دولت و مسئولین نظام شاهد فتح قله های ترقی باشیم.

   در پایان این مراسم با اهدای جوایز و لوح های تقدیر از دانشجویان برتر تقدیر شد.

                                                                             روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج