دیدار نوروزی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز با کارکنان ، اساتید و دانشجویان واحد

۱۶ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۴ کد : ۴۸۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۷۷۲
دیدار نوروزی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز با کارکنان ، اساتید و دانشجویان واحد
دیدار نوروزی ریاست دانشگاه  آزاد  اسلامی  استان البرز  با کارکنان ، اساتید و دانشجویان واحد

  بهترین مکان برای پرداختن و تئوریزه کردن ایده های اقتصاد مقاومتی ، دانشگاه است

     به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج جلسه دیدار نوروزی دکتر بهروز میرزا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج  با حضور حجت الاسلام والمسلمین فرید مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه ، معاونین، روسای دانشکده ها، اعضای هیأت علمی و کارکنان این دانشگاه در  سومین روز کاری واحد کرج در سال 1395 در سالن اجتماعات مرکزی این دانشگاه برگزار شد.

      دکتر میرزا ضمن تبریک سال جدید به کارکنان و اعضای هیأت علمی از تلاش ها و کوشش های کارکنان و استادان متعهد این واحد دانشگاهی در سال 94 تقدیر کرد و کسب افتخارات واحد کرج را در سطح مجامع بزرگ علمی  کشور از دستاوردهای همین تلاش ها دانست.

     وی با اشاره به شعار سال و نامگذاری این سال توسط مقام معظم رهبری با نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: این شعار می بایستی در تمامی بخش های جامعه بویژه دانشگاه ها عملی شود.

دکتر میرزا: نیروی محرکه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، دانشگاه‌ها و نخبگان آن هستند

    دکتر میرزا با توضیحاتی در خصوص اقتصاد مقاومتی راهکارهایی برای اجرای آن در واحد کرج پیشنهاد کرد و گفت بهترین مکان برای پرداختن و تئوریزه کردن ایده های اقتصاد مقاومتی ، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و نیروی محرکه تحقق این اهداف، دانشگاه‌ها و نخبگان آن می باشند.

     رئیس واحد کرج در سخنان خود همچنین به تبیین برنامه های آتی و تحلیل وضعیت فعلی واحد پرداخت و کسب چندین رتبه معتبر در بین دانشگاه های جهان و آسیا را حاصل واکاوی و بررسی دقیق عملکرد و ظرفیت های علمی، پژوهشی و آموزشی خواند.

   دکتر میرزا با اعلام خبر قرار گرفتن دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در لیست معتبرترین واحدهای دانشگاهی جهان برای دومین سال متوالی بر اساس اعلام  پایگاه جهانی UsNews، (سال 2016) این موفقیت چشمگیر را حاصل تلاش جهادگونه استادان، کارکنان، دانشجویان و مدیران این واحد دانشگاهی بزرگ دانست و ضمن تشکر از زحمات همکاران اظهار امیدواری کرد حرکت رو به جلوی دانشگاه در سال 1395 از شتاب بیشتر و کیفیت بهتری برخوردار باشد.

     وی با اشاره به اخذ رتبه ISI مجله ریاضی واحد کرج اظهار امیدواری کرد سایر دانشکده های واحد حداقل یک مجله ISI یا ICS داشته باشند.

     دکتر میرزا کیفی سازی و پرداختن به کیفیت را در دهه چهارم عمر دانشگاه از برنامه های سال جاری در واحد کرج دانست و گفت: یکی از مهمترین توصیه های من به همه دانشکده ها تکریم ارباب رجوع است.

رئیس واحد کرج از مهمترین برنامه های سال 95 را تمرکز بر رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان، اقتصاد دانشی و بهره گیری موثر از توان علمی دانشگاه ها در تولید ثروت و درآمد نامید و گفت: با توجه به صنعتی بودن استان البرز و وجود صنایع و کارخانه های فراوان در استان البرز و نیز وجود استادان مطرح پژوهشگر در واحد کرج پتانسیل مناسبی برای فعالیت شرکت های دانش بنیان فراهم آورده است و می بایست با برنامه ریزی دقیقتر بیشترین بهره  را از این پتانسیل برد.

  وی همچنین افزایش رشته های تحصیلات تکمیلی با داشتن شرایط و امکانات مناسب، اصلاح هرم هیأت علمی و ارتقاء رتبه استادان، راه اندازی سامانه شیماد(شبکه یکپارچه مدیریت اداری و مالی) و سیمکا (مدیریت یکپارچه سازی پایان نامه ها و کتابخانه ها) را  از برنامه های اجرایی سال 95 برشمرد و گفت:  تا پایان سال 95 پیش بینی  می شود که بیش از 50 نفر از اعضای هیأت علمی ارتقاء رتبه داشته باشند و بیش از 120 عضو هیأت علمی جدید در استان البرز جذب شود که 20 نفر از آنان در رشته های علوم پزشکی خواهد بود.

   وی افزود: در زمینه توسعه حوزه علوم پزشکی نیز با پیگیری های انجام شده، در سال 95 با بستر سازی مناسب و ایجاد شرایط مطلوب دو رشته جدید به رشته های علوم پزشکی واحد کرج افزوده خواهد شد و در حوزه عمرانی نیز از بهره برداری بیش از بیست هزار متر مربع فضای آموزشی جدید در واحدهای کرج و هشتگرد تا پایان شهریور سال جاری خبر داد.

   دکتر میرزا اجرای حداقل یک طرح ماندگار فرهنگی را از دیگر برنامه های واحد کرج در بخش فرهنگی در سال جاری عنوان کرد.

   وی تصریح کرد: برنامه ریزی هایی برای توسعه بخش بین الملل واحد کرج و زمینه سازی برای جذب بیشتر دانشجویان خارجی و تعامل با دانشگاه های معتبر خارجی صورت گرفته است که انشاء ا... در سال جاری به صورت فعال‌تری دنبال خواهد شد.

  بهروز میرزا با تاکید بر اینکه دانشگاه می بایستی نمادی از جامعه اسلامی باشد گفت: در بخش ساخت و سازها در دانشگاه می بایستی دقت شود که نمادهای اسلامی و ایرانی و موضوع پیوست نگاری فرهنگی در همه بخش‌های آن در نمایان باشد.

    دکتر میرزا با اشاره به بیانات راهبردی مقام معظم رهبری افزود: یکی از وظایف مهم ما حرکت در مسیر تحقق بیانات راهبردی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است که با در نظر گرفتن وضعیت موجود کشور و جهان و با نگرشی مدبرانه به مصالح جامعه تحت عنوان شعار ملی سال مطرح می شود.

   رئیس دانشگاه های آزاد اسلامی استان البرز از دیگر برنامه های مهم این استان در سال 95 را   ارتقای کیفیت و استانداردهای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و بهبود تعالی دانشگاه و توجه به ارزش‌های اسلامی و اجرای آنها در دانشگاه، توسعه فعالیت دانش بنیان با رویکرد تبدیل علم به ثروت و اشتغال دانش آموختگان دانشگاه،  گسترش تحصیلات تکمیلی، اصلاح و تقویت نسبت و هرم هیات علمی،  توسعه حوزه علوم پزشکی، اجرای طرح های ماندگار و فاخر فرهنگی و توسعه فعالیت های آزاداندیشی طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، توسعه همکاری های بین المللی دانشگاه برای واحدهایی که این قابلیت را دارند،  توسعه شرکت های دانش بنیان، واحدهای فناورو مراکز رشد به عنوان هسته های اصلی اقتصاد مقاومتی و طرح های شفا،  اجرای اهداف کلان و راهبردهای پیوست فرهنگی در تمامی بخش ها، اهتمام به امور پژوهشی و پرهیز از جابجایی بودجه تخصیصی برای امور پژوهشی و همکاری با پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و اجرای طرح های اتوماسیون اداری و مالی (شیماد) و مدیریت یکپارچه سازی پایان نامه ها و کتابخانه ها (سیمکا) برشمرد.

    وی در پایان سخنانش ابراز امیدواری کرد با همکاری تمامی بخش ها در همه رده ها سالی پربار و با همگرایی و همدلی فضایی آرام برای دستیابی به اهداف دانشگاه ایجاد شود..

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج