حضور سردار استادحسینی فرماندهی سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۰ کد : ۵۷۶ اخبار دانشگاه
حضور سردار استادحسینی فرماندهی سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج
حضور سردار استادحسینی فرماندهی سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

      

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، همزمان با فرارسیدن سالروز میلاد باسعادت اباالفضل العباس و روز جانباز به همت ستاد شاهد و ایثارگران واحد کرج مراسم گرامیداشت روز جانباز در سالن شهید مفتح این واحد دانشگاهی برگزار شد.

    در این مراسم سردار استاد حسینی فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع)استان البرز، دکتر بهروز میرزا رئیس واحد کرج، حجت الاسلام فرید مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد کرج و جمعی از معاونین و مسئولین واحد کرج حضور داشتند.

     سردار استاد حسینی در این مراسم ضمن تشکر ویژه از دکتر میرزا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج ملت ایران را بزرگترین سرمایه داران جهان معرفی کرد و گفت: بزرگترین سرمایه ما عشق و ارادت به اهل بیت است که با هیچ چیز قابل مقایسه و معاوضه نیست.

        وی با اشاره به شجاعت و صراحت کلام امام راحل(ره) گفت: جایی که امام می فرماید ما ایستادگی می کنیم تا آخرین نفس، تا آخرین قطره خون و تا آخرین منزل، ما نبایستی هیچ ترسی از دشمن به دل راه بدهیم.

فرمانده سپاه استان البرز با ذکر یاد و خاطره شهید بهروز مرادی از فرماندهان شهید خرمشهر گفت: امثال این شهید بزرگوار در روزهای جنگ در خرمشهر با روحیه جهادی در مقابل روحیه سازش کارانه منافقینی مانند بنی صدر که معقتد بود می بایست خوزستان را به دشمن تسلیم کنیم؛ ایستادند و با تقدیم خون و جان خود بر فرموده امام که فرمودند مگر جوانان خرمشهر و خوزستان مرده باشند که خوزستان را از دست بدهیم صحه گذاشتند.

    وی با اشاره به مظلومیت همه ائمه بویژه امام حسین(ع) گفت: ما با پیروی از امام حسین(ع) نه به کسی ظلم کردیم و نه تحت ظلم و سلطه کسی قرار می گیریم و بر ظالمان می تازیم . وی ادامه داد: این افتخاری است که نصیب ما شده است که در زیر پرچم ولایت فقیه مبارزه کنیم و راه سیدالشهدا را ادامه دهیم.

   سردار استاد حسینی با برشمردن چالش های اسلام در عصر کنونی به مقایسه اسلام انقلابی و توام با ایمان و اسلام سازش کاری پرداخت و گفت: انگیزه های برخاسته از ایمان یکی از راهکارهای مقابله با این چالش است چرا که اگر انگیزه نباشد دفاع نخواهد بود.

   وی ادامه داد: همانگونه که رزمندگان ما در طول جنگ تحمیلی با انگیزه الهی به میدان رفتند، اکنون نیز دفاع از اسلام در جبهه های مختلف نیاز به همان انگیزه معنوی دارد. وی تصریح کرد ایمان همیشه جزئی از انگیزه است و کسانی که بخاطر ایمان در سوریه و دیگر جبهه های اسلام می جنگند، کسانی که فرزندان خود را به جبهه می فرستند نه برای پول بلکه برای ایمان خود جانشان را نثار می کنند.

   فرمانده سپاه استان البرز با بهره گیری از سخنان مقام معظم رهبری و امام راحل به تشریح وضعیت دفاعی کشور بویژه دفاع موشکی در منطقه و خلیج فارس پرداخت و یکی از مولفه های را قدرت دفاع و آمادگی برای مقابله برشمرد.

   در این مراسم همچنین حجت الاسلام الیاسی مدیرکل امور فرهنگی واحد  کرج نیز ضمن بیان توضیحاتی در خصوص زندگی پربار و معنوی جانبازان گفت: جانبازان اسطوره های صبر و استواری هستند و جایی که عظیم ترین سرمایه انسان جان اوست، آنان جانشان را قابل تقدیم کردن ندانستند. آنان بزرگ مردانی هستند که رفتنشان، رفتن نبود و از طنین گام های استوارشان پژواک هل من ناصرا ینصرنی به گوش می رسد و کویر جان های تشنه را سیراب می کند.

لازم به ذکر است در این مراسم یکی از دانشجویان جانباز به بیان خاطراتی از هم رزمان شهید و جانباز خود پرداخت.

در پایان این مراسم از دانشجویان، استادان و کارکنان جانباز دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج تقدیر شد.

                                                                

                                                                                         روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج