تفاهم نامه منعقده فی ما بین دانشگاه آزاد اسلامی با وزارت نیرو

تفاهم نامه آموزشی - تحقیقاتی - فناوری

 

ماده 1) مقدمه تفاهم نامه :

این تفاهم نامه فی ما بین جناب آقای سیدعبدالمجید هاشمی نماینده تام الاختیار وزارت نیرو(به آدرس تهران ، خیابان ولیعصر (عج) ، اول اتوبان نیایش ، روبروی بیمارستان شهید رجائی ، ساختمان وزارت نیرو، طبقه 11)‌که از این پس وزارت نامیده میشود از یک سو و از سوی دیگر جناب آقای دکتر فریدون رهنمای رودپشتی نماینده تام الاختیار دانشگاه آزاد اسلامی (به آدرس خیابان پاسداران ، نبش نیستان نهم ، ساختمان شماره 5 دانشگاه آزاد اسلامی ، طبقه هفتم) که از این پس دانشگاه نامیده میشود منعقد می گردد.

 

ماده 2 ) هدف تفاهم نامه :

توسعه همکاری های آموزشی ، تحقیقاتی و فناوری در جهت استمرار ارتباط دانشگاه و صنعت به منظور برطرف نمودن نیازهای متقابل.

 

ماده 3 ) موضوع تفاهم نامه :

3-1- راه اندازی دوره های بین رشته ای بین دانشگاه و مراکز آموزشی وزارت و اجرای دوره های آموزشی کوتاه مدت مشترک.

3-2- حمایت از تحقیقات کاربردی در جهت توسعه ارتباط بین صنعت آب و برق و دانشگاه و انجام طرح های تحقیقاتی بر اساس پروژه های تعریف شده مشترک.

3-3- همکاری مشترک و کمک به تجهیز آزمایشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و هسته های پژوهشی بویژه در زمینه های فناوری های نو مرتبط با فعالیت های صنعت آب و برق کشور با پیشنهاد و توافق طرفین و با هدف تعریف انجام پروژه های تحقیقاتی منطبق با نیازهای واقعی صنعت.

3-4- همکاری در جهت بومی نمودن فناوری مرتبط با صنعت آب و برق و آب و فاضلاب.

3-5- همکاری طرفین در تبادل اعضای هیات علمی بین مراکز آموزشی و پژوهشی وابسته به وزارت و واحدهای دانشگاهی دانشگاه.

3-6- فراهم نمودن امکان حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه در شرکت های وزارت به منظور انجام فرصت های مطالعاتی و برنامه های تحقیقاتی و همچنین اعضاء و کارشناسان طرفین در شوراهای پژوهشی.

3-7- فراهم نمودن امکان انجام بازدیدهای علمی اساتید و محققین، کارآموزی دانشجویان و کارورزی دانش آموختگان دانشگاه از مراکز تابعه در صنعت آب و برق، همچنین استفاده دانشجویان دانشگاه از مراکز اسناد و کتابخانه های وزارت و سازمانهای وابسته. 

3-8-همکاری در تعریف و اجرای پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه در موسسات و پژوهشکده های وزارت.

3-9-ارائه خدمات علمی و آزمایشگاهی مورد نیاز طرفین، همچنین برگزاری سمینارها و همایش ها با تعیین اولویت ها در برنامه های تنظیم شده.

3-10- فراهم نمودن امکان استفاده از مزایای انتقال فرزندان هیئت علمی تمام وقت ثابت و رسمی دارای مرتبه علمی استادیاری و بالاتر دانشگاه و وزارت به شهر محل خدمت عضو هیئت علمی در همان نوع دانشگاهی که تحصیل می کنند(دانشگاه آزاد اسلامی و یا موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت نیرو). 

 

 

ماده 4 ) روش اجرای تفاهم نامه :

4-1- از طرف دانشگاه و از طرف وزارت یک نفر به عنوان نماینده طرفین جهت پیگیری تفاهم نامه و قراردادهای فی مابین معرفی می شوند.

4-2- نمایندگان طرفین برحسب ضرورت، جلسات مشترک داشته و برنامه ریزی و هماهنگی های لازم را معمول می دارند.

4-3- کلیه توافقهای حاصل بین نمایندگان ، صورت جلسه شده و مورد بررسی واحدهای ذیربط قرار گرفته و نتیجه حاصله به طرف مقابل اعلام می شود.

 

ماده 5) مدت تفاهم نامه :

این تفاهم نامه از 1/12/1388 در راستای تفاهم نامه های قبلی به مدت 3 سال معتبر است و در صورت تمایل و تداوم فعالیت های مشترک قابل تمدید است.

 

ماده 6 ) سایر موارد تفاهم نامه :

6-1- در صورت بروز اختلاف ما بین طرفین تفاهم نامه یک نفر نماینده از سوی دانشگاه و یک نفر از سوی وزارت و یک نفر داور مرضی الطرفین تعیین خواهد شد که رای اکثریت هیات موصوف قاطع اختلاف خواهد بود.

6-2- این تفاهم نامه از هر حیث از مقررات عمومی حاکم برجمهوری اسلامی ایران نیز تبعیت می نماید.

6-3 طرفین حد اعلای تلاش خویش را در جهت گسترش توان ملی در حل مشکلات و معضلات علمی - پژوهشی موضوع این تفاهم نامه و نیل به خوداتکایی ملی مبذول داشته و از هیچ کوششی در این جهت خودداری نمی نمایند.

 

ماده 7 )

این تفاهم نامه در 4 نسخه و 7 ماده و یک تبصره در تاریخ 18/08/89 به امضای طرفین رسید و (کلیه نسخ حکم واحد را دارد) از تاریخ امضاء معتبر می باشد.

 

                                                                              دکتر فریدون رهنمای رودپشتی                                                 سید عبدالحمید هاشمی

                                                                        معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی                                 معاون وزیر نیرو در امور تحقیقات و منابع انسانی

                                                                             و نماینده تام الاختیار دانشگاه                                                   و نماینده تام الاختیار وزارت