اخبار اردیبهشت سال 85

فروردین اردیبهشت خرداد
تیر مرداد شهریور
مهر آبان آذر
دی بهمن اسفند

 

 

 

جام جم پنجشنبه 28/2/85

دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار کرد

همایش امنیت فضای تبادل اطلاعات

معاون سازمان مجتمع فنی کرج ، هدف امنیت تبادل اطلاعات را دیانت از هویت دینی ، آزادی مشروع ، اقتدار ملی و ایمن سازی زیر ساخت های حیاتی کشور در برابر حملات الکترونیکی عنوان کرد.

کرج خبرنگار جام جم : در روز جهانی ارتباطات ، اولین همایش تخصصی امنیت فضای تبادل اطلاعات و پیشگیری از جرایم رایانه ای ، روز گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی کرج برگزار شد.

در این همایش سرهنگ بزمون ، فرمانده نیروی انتظامی کرج فناوری اطلاعات و ارتباطات را نقش اساسی در پیشرفت کشومان عنوان کرد و گفت: ما به عنوان یک کشور در حال توسعه نیازمندیم گام به گام با کشورهای توسعه یافته دنیا در زمینه های فناوری اطلاعات و ارتباطات همراه باشیم.

او افزود: کشورهایی که از فناوری اطلاعات به صورت درست و بهینه ، بسترهای استفاده از فناوری را به وجود آورده اند ، توانسته اند به موفقیت ها و پیشرفت های لازم دست یابند.

سرهنگ بزمون پیشرفت نیروی انتظامی را در زمینه فناوری و تبادل اطلاعات چشمگیر ارزیابی کرد و گفت: نیروی انتظامی به عنوان ارگانی که باید به کشورهای دنیا از طریق پلیس بین الملل در ارتباط باشد و از زمینه جرایم پیشگیری کند ، توانسته است در چارچوب دولت الکترونیک در چندسال اخیر اقدامات خوب و موثری برای ارائه خدمات و تسهیلات بهتر به مردم و پیشگیری از جرایم به دست آورد تا مردم بتوانند در اسرع وقت و به نحو احسن از خدمات نیروی انتظامی برخورادر شوند.

فرماندهی نیروی انتظامی کرج ، جرایم رایانه ای را امکان استفاده از تجهیزات فیزیکی و سخت افزاری ، جعل اسناد و مدارک و دسترسی غیر مجاز افراد به اطلاعات نام برد و اظهار کرد: راهکارهایی برای پیشگیری و امنیت اطلاعات از طریق کنترل مستقیم دولت ، کنترل سازمانی به صورتی که هر ارگان یا سازمانی از بانک اطلاعات خود حفاظت کند ، کنترل فردی ، تقویت سیستم ها ، وجود یک نظام قانونمند در سطح کشور و سازمان های مربوط ایجاد کار فرهنگی و آموزشی و بستری سازی مناسب برای امنیت فضای تبادل اطلاعات عنوان کرد.

او در پایان گفت: اگر از اطلاعات به نحو احسن نگهداری نشود اطلاعات نظامی ، سیاسی ، اقتصادی و .... به دست افراد سودجو می رسد و برای جلوگیری از دستیابی افراد غیر مجاز به اطلاعات طبقه بندی شده نیاز به امنیت و حفاظت اطلاعات خاص داریم.

سپس دکتر یوسفی معاون آموزش و پژوهش سازمان مجتمع فنی کرج در سخنان خود اهداف ایجاد طرحهایی برای امنیت تبادل اطلاعات و پیشگیری از آن را صیانت از هویت دینی ، علمی و ارزش های اسلامی ، حفظ حریم خصوصی و آزادی های مشروع ، صیانت از منابع ، اسرار و اقتدار ملی ، حفظ سرمایه های مادی و معنوی ایمن سازی زیر ساخت های حیاتی کشور در مقابل حملات الکترونیکی عنوان کرد و گفت: کشور ما نیازمند یک معماری سازمانی با طراحی و طرح ریزی سیستم جامع با ابعاد و پیچیدگی های خاص و نگرشی همه جانبه است.

 

نماينده فرهيختگان و آنا مديرروابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي كرج دو شنبه 25/2/85

مراسم اختتامیه مسابقات قرآن و عترت دانشجویان و استادان سراسر کشور

در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار گردید

با پیام آقای دکتر جاسبی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور و هفتمین جشنواره قرآن و عترت استادان کشور با حضور جمع کثیری از استادان، دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه در سالن اجتماعات دکتر جاسبی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار گردید.

در این مراسم باشکوه که با استقبال کم نظیر دانشجویان مواجه شده بود، پس از قرائت پیام آقای دکتر جاسبی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرزانه مسئول مرکز کانون های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی در بخشی از سخنان خود مهمترین اقدامات این مرکز را در سال 84 امضای تفاهم نامه دانشگاه با مرکز فعالیت های قرآنی جهاد دانشگاهی، افتتاح پایگاه تخصصی اینترنتی تسنیم به منظور معرفی رساله های دکترا و کارشناسی ارشد، مقالات و نشریات قرآنی انتشار فصلنامه تخصصی صحیفه مبین، برگزاری مسابقات مختلف قرآنی اعلام نمود.

دکتر مظاهری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی سخنران دیگر این مراسم ضمن تشکر از شرکت کنندگان مسابقات قرآنی گفت: حضور 152000 شرکت کننده از استادان و دانشجویان در مسابقات قرآن و عترت حاکی از فضای سالم و هویت دار قرآنی در دانشگاه آزاد اسلامی است. ایشان تاکید نمود: مجامع قرآنی باید بدون محدودیت فعالیت کنند و دانشگاه نیز بطور کامل حمایت مادی و معنوی خود را از برنامه های قرآنی به عمل خواهد آورد. وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به سال پیامبر اعظم (ص) گفت: علاوه بر اجرای جشنواره های تخصصی مختلف در واحدهای دانشگاهی با موضوع پیامبر اسلام (ص) و حمایت مادی و معنوی از رساله های دکترا و کارشناسی ارشد که به سیره عملی و علمی پیامبر اسلام (ص) می پردازند از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزاری همایش بین المللی تمدن اسلامی و پیامبر اعظم (ص) به دانشگاه آزاد اسلامی واگذار شده است که این همایش با حضور اندیشمندان جهان اسلام و دیگر ادیان توحیدی در آبان ماه برگزار می شود.

در ادامه مراسم دکتر برهانی فر معاون فرهنگی واحد کرج طی سخنانی به بیان مهمترین اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در بخش قرآنی به شرح ذیل پرداخت: 1) برگزاری دوازدهمین دوره مسابقان سراسر قرآن و عترت 2) عرضه رایگان 1700 جلد کتاب های مسابقات قرآنی 3) برگزاری منظم محافل انس با قرآن کریم با حضور قاریان برجسته بین المللی 4) ارائه درس آشنایی با قرآن کریم برای 24000 دانشجوی دانشگاه 5) عرضه 5000 جلد کتاب های درس آشنایی با قرآن کریم 6) تشکیل جلسات منظم مدرسان قرآنی به منظور ارتقاء سطح کیفی تدریس 7) تقویت بانک نوار کاست و CDهای قرآنی با موجودی 3000 نوار و 1500 جلد کتاب تخصصی در حوزه علوم قرآنی و عترت 8) برگزاری کلاس های آموزشی و جلسات تفسیر قرآن کریم در ماه مبارک رمضان برای استادن، کارکنان و دانشجویان 9) برگزاری کارگاههای آموزش روش تحقیق و پژوهش در حوزه علوم دینی 10) تبلیغات قرآنی در سطح دانشگاه با ارائه بروشورها و پوسترهای قرآنی و نصب پلاکاردها و تابلوهای بزرگ قرآنی.

از دیگر برنامه های مراسم سخنرانی شاعر معاصر علم، معلم و استاد دکتر انوار و اهدای جوایز به منتخبین جشنواره و مسابقات قرآنی بود که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

 

 

 

 

آفرینش 27/2/85

پیام دکتر جاسبی به دوازدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت:

فروغ قرآن کریم در ابعاد زندگی فردی و اجتماعی هر انسان آزاده ای راهگشاست

صبح روز گذشته دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج میزبان خیل عظیم استاد و دانشجو و طلاب سراسر کشور بود. در این مراسم اختتامیه در ابتدا دکتر فرزانه مسئول کانون های قرآن وعترت دانشگاه آزاد اسلامی پیام دکتر جاسبی را به این جشنواره قرائت کرد:

فروغ قرآن کریم در ابعاد زندگی فردی و اجتماعی هر انسان آزاده ای راهگشاست.

برکت وجودی قرآن به عنوان حلقه ی اتصال دلهای مومنان که توسل به آن سبب اعتلای دلهای آدمیان است. در طول تاریخ همواره فرهنگ آفرین بوده.

دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به فلسفه وجودی اش مفتخر است که میزبان فضلا و فرهیختگان در این نشست قرآنی است.

شرکت یکصدوشصت هزار نفر در مرحله نخست مسابقات قرآن و عترت هدیه خوبی است برای آنان که در این راه می کوشند.

دکتر فرزانه در ادامه با اشاره به فعالیتهای سال 84 مراکز کانون قرآن وعترت گفت : سال 84 برای ما سال پرکاری بود که توانستیم تفاهم نامه ای را با مرکز جهاد دانشگاهی امضاء کنیم که بعضی از این بندها عبارتند از :

-          با توجه به پوشش خبری و اهمیت آن ، خبرگزاری قرآنی به صورت گسترده ای همکاری خواهد نمود.

-          نظر به اهمیت فعالیت پژوهشی قرآن ، طرفین آمادگی همکاری و حمایت خودشان را با حرکت های قرآنی اعلام کردند.

وی از کارهای دیگر سال 84 به سیزدهمین همایش کانون قرآن و عترت اشاره کرد و گفت : علاوه بر ایجاد همدلی و تبادل آراء و نظریات پایگاه اینترنتی تسنیم به عنوان یک پایگاه تخصصی به دست آقای دکتر جاسبی و معاونت فرهنگی افتتاح شد.

وی عمده فعالیتهای این سایت را معرفی رساله های دکترا و کارشناسی ارشد در امور قرآنی ، اخبار مسابقات ، اخبار کانون های قرآن و عترت ، مقالات قرآنی ، نشریات قرآنی و آرشیو عکس عنوان کرد.

وی همچنین عنوان کرد که : فصلنامه تخصصی صحیفه مبین از سوی کمیسیون بررسی و تایید مجلات علمی دانشگاه حائز درجه علمی پژوهشی شناخته شد که شماره جدید آن با مدیر مسئولی دکتر مظاهری منتشر می شود.

وی همچنین به امضای تفاهم نامه ای علمی میان معاونت فرهنگی و مرکز فعالیت پژوهش های قرآنی و انجمن علوم قرآنی وحدیت ایران اشاره کرد و گفت : با توجه به اهمیت پوشش خبری از فعالیتهای قرآنی مقرر شده ، سایت علوم قرآنی و حدیث آنها را پوشش دهد.

وی در مورد نشریات دانشجویی گفت : هشتادو دو عنوان نشریه در کلیه واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور منتشر می شود که برای بررسی آنها اقداماتی انجام داده ایم.

وی گفت : در پی فعالیتهای انجام شده تعداد 56 عنوان نشریه در شش ماه اخیر دریافت شده که شکل و محتوای آن مناسب بوده. البته از میان نشریات 22 نشریه به عنوان نشریه برتر شناخته شد.

وی همچنین به همایش ها و فعالیتهای درپیش رو برای سال 85 اشاره کرد و گفت : این فعالیتها به ترتیب زیر صورت می گیرد:

1-      برگزاری همایش مدیران فرهنگی سراسر کشور که در خرداد ماه برگزار می شود.

2-      برگزاری همایش نرم افزارها و مسابقات قرآنی.

3-      با عنایت به سال پیامبر اعظم ، برگزاری مسابقات وبلاگ با موضوع پیامبر اسلام قبل و بعد از هجرت.

در ادامه دکتر انوار به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت : قرآن جلوه حقیقی عالم است که از ازل تا ابد حقایق عالم را بر صفحه وجود نقش بسته به همین دلیل تفسیر و آن تمامی ندارد و باید به زیباترین وجه تدریس و ترجمه و تفسیر شود تا در دلها جای بگیرد.

در ادمه شاعر معاصر علی معلم دامغانی گفت : بنده مطالب را که شنیدم مطلبی به ذهنم رسید که می خواهم این مطلب را به عنوان سرفصلهای تحقیقی انتخاب کنیم.

وی گفت : در روزگار ما بسیاری از کلمات و لغات دچار آمیختگی شده که عمدتاً آدم دلزده می شود.

وی گفت : در روزگار ما نام محمد ( ص ) و موسی و ابراهیم و آدونیس در کنار هم می آید. این غلط است و باید تحقیق بشود.

در ادامه دکتر مظاهری معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اشاره به سال پیامبر اعظم در جمع فرهیختگان و قرآن پژوهان یاد و خاطره امام راحل و شهیدان اسلام را گرامی داشته و گفت : از طرف دکتر جاسبی و همچنین معاونت فرهنگی از تمام فعالان این مسابقه تشکر نمود و خاطر نشان ساخت : ما به عنوان معاونت فرهنگی این قضیه را تقویت کرده و حمایت می کنیم و اعلام می کنیم مجامع قرآنی باید بدون محدودیت فعالیت بکنند.

وی همچنین عنوان کرد : ما در مسایل قرآن و عترت هیچ محدودیتی برای بودجه نداریم و از همین جا اعلام می کنیم که باید تمام رئیس واحدها و مسئولین کانون های قرآن و عترت سراسر کشور این مسئله را مد نظر داشته باشند.

در پایان این مراسم به منتخبین این جشنواره جوایزی اهدا شد.

 

 

 

 

 

نماينده فرهيختگان و آنا مديرروابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي كرج دو شنبه 25/2/85

برگزاری سمینار بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

بمنظور بررسی و نقد اشعار قهرمان پروری و حماسه سرایی در شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی سمیناری با حضور جمع کثیری از دانشجویان واستادان در سالن شهید باهنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار گردید. در این سمینار که به همت انجمن علمی دانشجویی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی واحد کرج برگزار گردید، سخنرانان بشرح ذیل به بررسی موضوع قهرمان پروری و ورزش در اشعار فردوسی پرداختند:

آقای دکتر امیرحسینی ریاست آکادمی ملی المپیک، با موضوع بررسی المپیزم و قهرمان پروری در شاهنامه.

آقای زمانی استاد دانشگاه با موضوع زندگی نامه فردوسی

خانم مکوندی رئیس پژوهش دانشکده تربیت بدنی با موضوع فردوسی حماسه سرای بزرگ ایران

خانم رستمی از صدای جمهوری اسلامی با موضوع تأثیر اشعار فردوسی در برنامه های ورزشی رادیو

از دیگر برنامه های این سمینار اجرای نقالی توسط خانم مظفری و اجرای ضرب و زنگ توسط مرشد نجفی بود که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

 

 

نماينده فرهيختگان و آنا مديرروابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي كرج دو شنبه 25/2/85

برگزاری سمینار امنیت شبکه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

بمنظور آشنایی دانشجویان با مدرک بین المللی شبکه Cissco و MCSE و همچنین بررسی امنیت شبکه های کامپیوتری در ایران و جهان و همچنین ارتقاء سطح علمی دانشجویان، سمیناری تحت عنوان امنیت شبکه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار گردید.

در این سمینار که به همت انجمن علمی انفورماتیک واحد کرج برگزار شد و با استقبال کم نظیر دانشجویان این واحد دانشگاهی و شرکت های خدماتی اینترنتی مواجه گردید، آقایان دکتر معتمدی فر مشاور وزارت دفاع و مهندس تهامی مدیر پروژه کارت هوشمند به بیان مسائل امنیت شبکه های کامپیوتری در ایران و جهان پرداختند و به سئوالات دانشجویان پاسخ دادند.

از دیگر برنامه های این سمینار پخش اسلایدهای آموزشی وتوزیع بروشورهای آموزشی بود.

 

 

نماينده فرهيختگان و آنا مديرروابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي كرج سه شنبه 19/2/85

بمنظور آشنایی با آثار مخرب مواد روانگردان

همایش افیون عصر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار گردید

بمنظور آشنایی دانشجویان با مضرات و آثار مخرب مواد روان گردان همایش بزرگ افیون عصر با حضور صدهاتن از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و تعدادی از صاحب نظران برجسته کشوری در سالن اجتماعات دکتر جاسبی این واحد دانشگاهی برگزار گردید.

این همایش که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار گردید، سخنرانان و ارائه دهندگان مقالات برگزیده طی سخنانی ابعاد مختلف استفاده از مواد روان گردان و تأثیرات منفی روحی، جسمی، فرهنگی و اجتماعی آن را تشریح نمودند.

دکتر زرگر مسئول ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه های استان تهران، خانم پارسی نیا و دکتر احدی اعضای هیأت علمی پرستاری و روانشناسی واحد کرج، خانم ها زمانیان، علیدوست و شفیعی ارائه دهندگان مقالات برگزیده و خانم پوران درخشنده کارگردان فیلم سینمایی شمعی در باد مطالب خود را پیرامون نظرات مواد روان گردان ارائه دادند.

سردار طلایی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ نیز در سخنان مبسوطی به ریشه یابی فرهنگی و اجتماعی استفاده از این مواد در بین نوجوانان و جوانان به بیان راهکارهای مختلف مبارزه با این معضل اجتماعی پرداخت و گفت: زمانی توصیه های ما در مردم تأثیر می گذارد که مردم به ما اعتماد داشته باشند و راه اعتمادسازی در مردم گفتن واقعیات بصورت صریح، شفاف و دلسوزانه است.

در پایان همایش لوح تقدیر و هدایایی به ارائه دهندگان مقالات برتر اهدا گردید.

 

نماينده فرهيختگان و آنا مديرروابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي كرج شنبه 15/2/85

با حضور کارگردان و بازیگر فیلم نقد فیلم سینمایی خیلی دور خیلی نزدیک در دانشگااه آزاد اسلامي واحد كرج

به همت انجمن اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج فیلم سینمایی خیلی دور خیلی نزدیک با حضور آقای میرکریمی کارگردان فیلم و آقای هاشمی یکی از بازیگران این فیلم و با حضور جمع کثیری از دانشجویان در سالن اجتماعات دکتر جاسبی این واحد دانشگاهی پخش و سپس مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

در این برنامه آقایان میرکریمی و هاشمی به سئوالات متعدد و مختلف دانشجویان پاسخ دادند. میرکریمی در بخشی از سخنان خود گفت: قصه فیلم خیلی دور خیلی نزدیک قصه ساده ای است از رابطه بین پدر و پسری که به ظاهر نزدیک ولی در واقع از هم دور هستند و این می توانست طراحی عرفانی رابطه بعضی از انسان ها با خداوند باشد و این فیلم به تجربه شخصی معنوی انسان ها می پردازد.

 

نماينده فرهيختگان و آنا مديرروابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي كرج پنجشنبه 14/2/85

برگزاری مراسم بزرگداشت روز معلم و تقدیر از استادان نمونه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

در سالروز شهادت متفکر جهان اسلام استاد شهید مرتضی مطهری مراسم باشکوهی بمنظور بزرگداشت روز معلم و تقدیر از استادان نمونه سال 84 دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با حضور جمع کثیری از استادان، کارکنان و دانشجویان در سالن اجتماعات دکتر جاسبی این واحد دانشگاهی برگزار گردید.

در این مراسم علاوه بر اجرای برنامه های متنوع سرود، شعر و موسیقی سنتی آقای دکتر حبیبی معاون پژوهشی واحد کرج، خانم دکتر عریان از چهره های ماندگار علمی کشور و آقای دکتر محقق رئیس انجمن آثار و مفاخر علمی ایران و عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج سخنرانی نمودند و در پایان به استادان نمونه سال 84 واحد کرج هدایا و لوح های تقدیر اهدا گردید.

دکتر محقق در این مراسم طی سخنانی ضمن بیان خاطراتی از دوران آشنایی خود با شهید مطهری و مراحل زندگی ایشان، شهید مطهری را بهترین الگو برای دانشجویان دانست و گفت: ایشان علاقه زیادی به آموختن علم داشتند، حتی در سخت ترین شرایط زندگی تلاش های علمی و فرهنگی خود را داشتند. ایشان بسیار در زندگی منظم بودند، آموختن، تدریس، سخنرانی و سایر مسائل زندگی را در جای خودش و بموقع انجام می دادند. وی در ادامه گفت: افتخار کردن به مفاخر علمی و فرهنگی کشور خوب است اما می بایست با استفاده از منابع و مراجع علمی قوی و نیروی انسانی ماهر، جوانان این کشور را بسازیم و نسبت به شاگردان خود دلسوز باشیم.

سپس استادان نمونه واحد کرج در سال 84 بشرح ذیل لوح تقدیر و هدایای خود را از آقای دکتر حاجی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و معاونین ایشان دریافت نمودند:

1-                 دکتر محمدرضا قنادها گروه زراعت و اصلاح نباتات دانشکده کشاورزی

2-                 دکتر کامبیز بقالیان گروه باغبانی دانشکده کشاورزی

3-                 دکتر حیدر دانشمند گروه ریاضی دانشکده علوم

4-                 دکتر محمدرضا ملاردی گروه شیمی دانشکده علوم 

5-                 آقای یوسف عبیدرحمانی گروه فیزیک دانشکده علوم

6-                 دکتر خسرو مالک نژاد گروه ریاضی دانشکده علوم   

7-                 آقای نیما وزیری گروه فیزیک دانشکده علوم 

8-                 دکتر علیرضا رحیمی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی

9-                 خانم دکتر شهلا حجت دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی 

10-              دکتر ایرج مهرکی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی

11-              دکتر فرید قائمی گروه زبان و ادبیات انگلیسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی 

12-              خانم زهرا لبادی گزوه آموزش ابتدایی دانشکده ادبیات و علوم انسانی 

13-              خانم میترا پارسی نیا گروه پرستاری دانشکده پرستاری و مامایی 

14-              دکتر احمد برجعلی گروه روانشناسی 

15-              خانم دکتر بهشته نیوشا گروه روانشناسی 

16-              دکتر پیام حقیقی خوشخو دانشکده دامپزشکی 

17-              مهندس بهزاد بهنام گروه برق دانشکده فنی و مهندسی 

18-              مهندس کامبیز رضاپور گروه مکانیک دانشکده فنی و مهندسی 

19-              دکتر رضا معدولیت گروه مکانیک دانشکده فنی و مهندسی 

20-              دکتر سیدحسین رضوی گروه متالورژی دانشکده فنی و مهندسی 

21-              دکتر محمدعلی لسانی گروه علوم و قرآن و حدیث دانشکده الهیات و ادبیات عرب 

22-              خانم دکتر دل آرا نعمتی گروه علوم و قرآن و حدیث دانشکده الهیات و ادبیات عرب 

23-              دکتر حسینعلی نوذری دانشکده حقوق و علوم سیاسی 

24-              دکتر هوشنگ فرخجسته دانشکده مدیریت و حسابداری 

25-              دکتر رضا فرضی پور صائن دانشکده مدیریت و حسابداری 

همچنین در این مراسم از خانم دکتر عریان از چهره های ماندگار علمی کشور و آقایان سیاوش عقدایی، کورش معجری و شاهین غازی بیات که در مسابقات بین المللی اختراعات و ابتکارات کشور سوئیس در بین 45 کشور جهان بترتیب مقام های اول و سوم این مسابقات را کسب کرده بودند نیز تقدیر بعمل آمد.

 

 

جام جم 12/2/85

تجلیل از پروفسور احمد شیمی در روز جهانی دامپزشکی

کرج خبرنگار جام جم : به مناسبت روز جهانی دامپزشکی همایشی توسط انجمن علمی دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی کرج برای تقدیر از پروفسور احمد شیمی برگزار شد.

پروفسور احمد شیمی استاد برگزیده پنجمین همایش چهره های ماندگار کشور ، در سال 1294 در بروجرد متولد شد و پس از اخذ مدرک دیپلم از دبیرستان شرف تهران وارد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران شد و در سال 1321 از رساله دکترای خود در این دانشگاه دفاع کرد.

از جمله فعالیت های پروفسور شیمی می توان به فعال کردن آزمایشگاه باکتر شناسی و ویروس شناسی و راه اندازی بخش بیماریهای طیور دانشگاه تهران ، ارائه مقالات مختلف و متعدد علمی به سمینارها و کنفرانسهای داخلی و خارجی ، تالیف و ترجمه 15 عنوان کتاب در زمینه های ویروس شناسی ، میکروبشناسی ، بیماریهای عفونی ، ایمن شناسی و بیماریهای طیور نام برد. به پاس این همه خدمت شایسته و صادقانه و ارزشمند ، لوح یادبودی به او اعطا شد. در پایان این مراسم از استادان برجسته و دانشجویان نمونه دانشکده دامپزشکی نیز تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

 

پیام 9/2/85

تجلیل از نویسنده برتر جهان اسلام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

طاهره صفارزاده گفت : تا زمانی که در ایران شب ها گرسنه ای سر بر بالین گذارد ، هیچ روشنفکری به بهانه تقدیر ، حق دریافت جایزه ندارد.

این شاعر و مترجم پیشکسوت ، در مراسم گرامیداشتش ، در جمع دانشجویان و استادان این دانشگاه گفت: دوستان معتقدند که من عمرم را در مبارزه با استعمار گذرانده ام و چوب استقلال طلبی ام را خورده ام. وقتی انقلاب شکل گرفت، عده ای به دلایل تعصب، با خطره ی بدی که از برنامه آموزش زبان داشتند، این نغمه را ساز کردند که زبان خارجه را در دانشگاهها ببندیم و دانشجو خود مسوول یادگیری زبان باشد که این یعنی تعطیلی زبان و بخصوص زبان علم.

او ادامه داد: من که اساساً مبارزه ام در گذشته از مشغله ی استقلال طلبی برای کشور سرشار بود، وظیفه داشتم مقاله هایی بنویسم و بگویم که اشتباه از آموزش زبان نبود، بلکه اشتباه از ناحیه ادبیات بوده است. این نوع آموزش کاملاً یک نقض غرض است.

صفارزاده افزود: ستاد انقلاب فرهنگی برای ارایه طرح از من دعوت کرد، استادان زبان از بازگشایی مجدد کرسی زبان در دانشگاهها کاملاً ناامید بودند، استادان با تجربه را جمع کردم و طرحی را پایه ریزی کردیم که برای تمام رشته های علمی دانشگاهی، باید کتاب تهیه کنیم. این گروه معتقد بود که بین آموزش دانشگاهی و پیش دانشگاهی در ایران، باید هماهنگی وجود داشته باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: می خواهم از دور به صفارزاده نگاه کنم که برای ملتش چه کرده است؟ در زمان تعطیلی دانشگاه این سوال مطرح شد که آیا واقعاً زبان خارجی باید در دانشگاه تدریس شود؟ در آمارگیری ها استادان صددرصد به لزوم تدریس زبان خارجی در دانشگاه و زبان انگلیسی به عنوان زبان اول معتقد بودند. این نیت که برای استقلال علمی اگر زبان علم نداریم ، چه کار کنیم ، مرا پیش می برد.

صفارزاده تاکید کرد: آموزش زبان علم ، باید در دانشگاههای ایران تجدید حیات شود.

یکی از روشهای تجدید حیات آموزش زبان ، علم بازآموزی دبیران است و باید به زبان علم رسیدگی شود: این محقق و پژوهشگرد تصریح کرد: 17 سال عمرم را برای علم صرف کردم. از علم ترجمه از طریق زباندانی و تهیه کتاب به توفیق ترجمه قرآن نایل شدم که در خارج از ایران نیز مورد تایید و قابل فهم است. صفارزاده در ادامه گفت: در وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش افراد تحصیلکرده کافی نیستند.

افراد متفکر و دلسوز لازمند. من غمگینم و تقاضا دارام پیغام مرا به مسئوولان برسانید. تشکیلاتی راه اندازی کنیم و برای متن های علمی درسی برنامه ریزی انجام دهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مشغله ی ذهنی من استقلال کشور است که استعمار نمی خواهد. استعمارگر تنها آقایان خارج از کشور نیستند، مستعمرات نفس هم هستند. مستعمره نفس بودن کمتر از خود استعمار ضرر رسان نیست.

 

 

نماينده فرهيختگان و آنا مديرروابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي كرج سه شنبه 5/2/85

شرکت استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در کنگره های بین المللی

اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج که در سال جاری به کنگره های بین المللی اعزام شده اند مقالاتی را بشرح ذیل در این کنگره ها ارائه نمودند: 

  • دکتر اسماعیل برازنده از دانشکده پرستاری و مامایی مقاله «اثرات تجویز توام پروژسترون و بازکننده یا مسدود کننده KATP بر مقاومت انسولین» را در کنگره Diabetes PACD10 در کشور مصر ارائه نمود
  • دکتر اردشیر کرمی محمدی مقاله A Model Reference Adaptive … را در کنگره International Conference on Control System's ICCS 2006 در کشور اتریش ارائه نمود.
  • دکتر عباس دبیرانصاری مقاله مدلسازی تخلخل در انجماد به روش المان های محدود را در سومین کنفرانس بین المللی در پیشرفت ها و کاربردهای GID در کشور اسپانیا ارائه نمود.
  • دکتر رضا فرضی پور صائن مقاله Technology Ranking by super-Efficiency Analysis را د 9th  WSEAS International Conference on Applied  در کشور ترکیه ارائه نمود.
  • دکتر محمدرضا پریانی مقاله مطالعه آناتومیکی خون رسانی کلیه در شتر یک کوهانه را در کنگره تخصصی شتر در کشور عربستان ارئه نمود.

 

نماينده فرهيختگان و آنا مديرروابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي كرج دوشنبه 4/2/85

برگزاری مراسم روز جهانی دامپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

مراسم بزرگداشت روز جهانی دامپزشکی توسط انجمن علمی دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در روز دهم اردیبهشت ماه در سالن شهید مطهری دانشکده دامپزشکی این واحد دانشگاهی برگزار می گردد.

در این مراسم از استادان برجسته و دانشجویان نمونه دانشکده دامپزشکی تقدیر بعمل خواهد آمد و همچنین تعدادی از استادان این رشته سخنرانی خواهند نمود.

لازم بذکر است هیأت مدیره جدید انجمن علمی دامپزشکی واحد کرج پس از برگزیده شدن از سوی مجمع عمومی فعالیت خود را از فروردین ماه سال جاری آغاز نموده است که انتشار نشریه « ره آورد دامپزشکی » ، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ با مسئولین دانشگاه، برگزاری کارگاه های آموزشی، برگزاری کنگره ها و سمینارهای دانشجویی، تقسیم اعضای انجمن در دپارتمان های مشخص زیر نظر استادان مربوطه و جهت دهی مشخص به فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی دانشجویان از جمله برنامه های این انجمن است که می توان به آن اشاره نمود.

 

 

نماينده فرهيختگان و آنا مديرروابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي كرج یکشنبه 3/2/85

با حضور جمع کثیری از مسئولین کشوری، استانی و شهری

مراسم تجلیل از خانم دکتر صفارزاده نویسنده برتر نویسندگان آفریقایی و آسیایی سال 2005 در دانشگاه آزاد اسلامي واحد كرج برگزار گردید

بمنظور بزرگداشت بانوی متفکر، ادیب و مترجم بزرگ قرآن کریم خانم دکتر طاهره صفارزاده که توسط انجمن نویسندگان آفریقایی – آسیایی بعنوان نویسنده برتر زن مسلمان سال 2005 انتخاب گردیده اند مراسم باشکوهی جهت قدردانی از مقام شامخ این شاعره مبارز و نویسنده توانا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار گردید.

در این مراسم که به همت ستاد بزرگداشت بانوی آفتاب و با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی کرج، فرمانداری، ادارات آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و با حضور جمع کثیری از استادان و دانشجویان دانشگاه، میهمانان خارجی و همچنین اقشار مختلف مردم کرج برگزار گردید، سخنرانان مراسم خانم آجرلو نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، مهندس ضیایی فرماندار کرج، یزدیان نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی، خانم قندفروش مشاور استاندار تهران، خانم قنادی عضو شورای اسلامی شهر مشهد و دکتر برهانی فر معاون فرهنگی واحد کرج در مورد اهمیت داخلی و بین المللی موفقیت بزرگ خانم دکتر صفارزاده سخنرانی نمودند.

دکتر آصفی سخنگوی وزارت خارجه نیز در این مراسم طی سخنانی ضمن تقدیر از خانم دکتر صفارزاده گفت: این موفقیت مهم باعث غرور ما ایرانیان شده است و نشان داد جمهوری اسلامی می تواند در امر الگوسازی موفق عمل نماید. ایشان افزود: شخصیت بالای دکتر صفارزاده باعث شد تاخیلی از کشورها نتوانند با اعمال نفوذ مقام اول را از آن خودشان نمایند و این موفقیت نصیب ایشان شد.

در پایان مراسم لوح های یادبود و هدایایی از سوی نماینده شهرستان کرج خانم آجرلو، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و استانداری تهران به خانم دکتر صفارزاده اهدا گردید.