فروردین
اردیبهشت
خرداد
تیر
مرداد
شهریور
مهر
آبان
آذر
دی
بهمن
اسفند
 

 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج رتبه عالی ستاد اقامه نماز استان البرز را به خود اختصاص داد

 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج از سوی ستاد اقامه نماز استان البرز به کسب رتبه عالی در بین کلیه ادارات، نهادها، سازمان ها و دانشگاه های این استان نائل شد. طی آخرین بازدیدی که نماینده ستاد اقامه نماز استان البرز از دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در تاریخ 15 آبان ماه سال جاری بعمل آورد،  برگزاری نماز جماعت اول وقت با ظرفیت کامل، دعوت از علمای دینی برای رفع شبهات دانشجویان و برگزاری اذان و اقامه را  از نقاط قوت این دانشگاه در کسب این رتبه اعلام نمود.

لازم به توضیح است پیش از این در سال 87 نیز در هجدهمین اجلاس سراسری نماز که با حضور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور، حجت الاسلام و المسلمین محمدیان نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه ها جناب آقای دکتر جاسبی ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی و جمع کثیری از پژوهشگران علمی و فرهنگی کشور، همچنین مسئولین دفاتر فرهنگ اسلامی دانشگاه های کل کشور و تعداد زیادی دانشجویان و استادان، در دانشگاه تهران برگزار گردید، دکتر رامین حاجی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج به عنوان مدیر نمونه کشور در احداث مسجد و اقامه نماز انتخاب گردید و از ایشان با اهدای لوح تقدیر، تشکر به عمل آمد.

 

سلسله نشست های ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با کارکنان استادان و دانشجویان

 

به دنبال نامگذاری سال جاری با نام همت مضاعف، کار مضاعف توسط مقام معظم رهبری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج نشست های مستمری را تحت عنوان ملاقات عمومی ریاست واحد با استادان، کارکنان و دانشجویان دانشکده های مختلف این واحد دانشگاهی برگزار نموده است که طی آن استادان، دانشجویان و کارکنان دانشکده مربوطه فرصت پیدا می کنند تا مشکلات کاری، اداری و تحصیلی خود را عنوان نمایند. در آخرین نشست از این سلسله نشست ها که در ساختمان ولایت این واحد دانشگاهی برگزار شد، دکتر رامین حاجی خانی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با بررسی مشکلات سه دانشکده‌ی (الهیات)، (حقوق و علوم سیاسی) و (حسابداری و مدیریت) راه کارهایی را جهت از میان برداشتن این مشکلات مطرح نموده تا راه تحقق اهداف آموزشی، علمی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه همراستا با همت مضاعف، کار مضاعف در دانشگاه هموارتر گشته و کارکنان  بتوانند با ارائه خدمات بهتر و وسیع‌تر محیطی سالم تر و آماده تر برای دانشجویان و استادان فراهم نمایند.

لازم به توضیح است این نشست‌ها از ابتدای سال تحصیلی جاری  به طور مستمر در دانشکده های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شده است و نشست بعدی ریاست واحد با سه دانشکده‌ی (روان شناسی)، (ادبیات و زبانهای خارجی) و (تربیت بدنی و علوم ورزشی) در ساختمان امام خمینی خواهد بود.

 

همایش بزرگداشت روز جهانی فلسفه در در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

 

به مناسبت روز جهانی فلسفه و بزرگداشت مقام علمی و فلسفی علامه سید محمد حسین طباطبائی(ره) همایشی  با حضور دو تن از شاگردان مبرز علامه طباطبائی  ، به همت انجمن علمی دانشکده الهیات و ادبیات عرب دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد.

در این همایش که در سالن شهید مفتح این دانشکده از ساعت 9 صبح امروز 19 آبان ماه برگزار شد ابتدا دکتر محمدعلی لسانی از اساتید برجسته علوم قرآنی به بیان سخنان مبسوطی در بزرگداشت علامه طباطبایی فیلسوف مطرح ایرانی پرداخت. سپس دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی از شاگردان مطرح علامه طباطبایی و از استادان مجرب فلسفه ایران به ایراد سخنرانی در خصوص ماهیت فلسفه پرداخت. وی در سخنان خود گفت: فلسفه آموختن اندیشه نیست بلکه خود اندیشیدن است. باید فلسفه را اندیشیدن بدانیم نه حفظ کردن اندیشه ها بنابراین فیلسوف خلاق است و نماد خلاقیت همین فلسفه است.

در پایان جلسه اساتید حاضر در جلسه به پرسش های حاضرین پاسخ دادند.

لازم به ذکر است در این همایش بیش از 150 نفر از استادان، دانشجویان و علاقمندان این دانشگاه حضور داشتند.

 

همایش ملی نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه آموزش در آموزشکده عالی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

 

با توجه به نقش فناوری اطلاعات، به عنوان زیربنای توسعه آموزش در سازمانها و جوامع امروزی به همت معاونت امور سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج همایش ملی نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه آموزش برگزار می شود. گفتنی است دکتر رامین حاجی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج ریاست این همایش را بر عهده دارد و مهندس سید مهدی میرشمسی رئیس سازمان سما به عنوان نائب رئیس همایش و دکتر رمضان جهانیان معاونت امور سمای واحد کرج نیز رئیس کمیته علمی همایش مذکور می باشند.

لازم به توضیح است محور های این همایش عبارتند از: فناوری اطلاعات و ارتباطات و نقش آن در توسعه آموزش و نظام آموزشی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و نقش آن در آموزش دروس تخصصی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و نقش آن در توسعه آموزش های فنی و حرفه ای، فناوری اطلاعات و ارتباطات و نقش آن در توسعه آموزش نیروی انسانی دانش محور، فناوری اطلاعات و ارتباطات و نقش آن در توسعه مدیریت آموزشی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و نقش آن در توسعه مدیریت منابع انسانی، آموزش الکترونیکی و مجازی و همچنین دانشگاه مجازی.  

گفتنی است از میان مقالات رسیده به دبیرخانه همایش 93 مقاله برتر در این همایش پذیرفته شده است. این همایش در تاریخ 3 آذرماه سال جاری در آموزشکده سمای دانشگاه آزاد اسلامی کرج واحد خواهران برگزار می شود.

 

واحد کرج رتبه اول امور مالی دانشگاه های جامع منطقه 12 دانشگاه آزاد اسلامی را کسب کرد

 

اداره کل امور مالی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج از سال 1382 با تغییرات اساسی در سیستم مکانیزه مالی و با رعایت کامل دستورالعمل ها و بخشنامه های صادره و پیگیری موارد اصلاحات و اشکالات، گامی بزرگ در جهت نیل به اهداف عالیه این دانشگاه برداشته و از آن زمان تاکنون با یاری جستن از راهنمایی ها و حمایت های بی شائبه  ریاست و معاونت محترم اداری و مالی واحد و مدیریت  مجدانه ذیحساب محترم و همچنین تلاشهای مستمر کارشناسان مالی واحد سعی در حفظ و ارتقاء رتبه های کسب شده قبلی نموده است. کسب رتبه نخست امور مالی در بین کل واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به رغم دشواریهای روز افزون نظیر کاهش تعداد پرسنل شاغل در حوزه مالی, افزایش حجم امور ارجاعی و ... خود موید چنین تلاش مضاعفی بوده است.

این موفقیت بزرگ را به خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج تبریک گفته, توفیقات روز افزون کلیه حوزه های فعال واحد را از درگاه ایزد یکتا خواهانیم .

 

 درس هایی از قرآن با حضور حجت الاسلام و المسلمین محسن قرآئتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

 

جلسات فرهنگی درس هایی از قرآن کریم با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسن قرآئتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد.

در این جلسات که همراه با ضبط تلویزیونی در سالن اجتماعات دکتر جاسبی این واحد دانشگاهی برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در خصوص زندگی حضرت علی(ع) و الگو بودن ایشان در جامعه اسلامی به تشریح سخن گفت.  ایشان همچنین با تفسیر فرازهایی از خطبه های حضرت علی(ع) به بحث پیرامون خصایص نیکوی امیرالمومنین پرداخت و ایشان را الگوی تمام عیار مومنین در زندگی دانسته و افزود: از خصیصه های بارز امام علی(ع) می توان به داشتن نیت خیر ایشان و انجام کارهای نیک بسیارشان، داشتن قناعت، دانستن قدر نعمات و ... اشاره کرد.  

سپس به بیان محسنات ازدواج و تاکید دین مبین اسلام به ازدواج در جوانی پرداختند و با ذکر آیات و احادیث جوانان را در حفظ دین و اقدام به ازدواج تشویق نمودند.

گفتنی است  این جلسات که با حضور بیش از 800 نفر از دانشجویان علاقمند دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد، در مناسبت های مختلف مذهبی همچون عید غدیر خم از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.

 

 برگزاری جشن ازدواج 300 زوج دانشجو در سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س)

 

در سالروز ازدواج فرخنده مولی الموحدین حضرت علی(ع) و بانوی مومنان حضرت فاطمه زهرا(س) جشن ازدواج 300 زوج دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد.

در این جشن باشکوه که با حضور دکتر حاجی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در سالن اجتماعات دکتر جاسبی این واحد دانشگاهی برگزار شد ابتدا آیاتی روح بخش قرآن کریم توسط قاری بین المللی کریم منصوری قرائت شد و پس از خیرمقدم و خوشامد گویی حجت الاسلام والمسلمین صادق رزاقی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد کرج، عقد نمادین زوج دانشجوی فرزند شهید با حضور حجت الاسلام والمسلمین عبداله جعفری و اهدای هدیه ای ویژه به این زوج توسط دکتر حاجی خانی انجام شد.

همچنین آقای شفازاده استاد این واحد دانشگاهی و مجری سیمای قرآن ارتباط تلفنی با همکار خود آقای حسین ملایی در مکه مکرمه برقرار کردند که پخش صدای مناجات و دعای ایشان برای زوج های جوان، حال و هوای سالن را به فضایی روحانی و آسمانی تبدیل نمود و حاضران به خصوص زوج های دانشجو بسیار تحت تاثیر قرار گرفتند.

درادامه پس از اجرای موسیقی زنده توسط خواننده صدا و سیما آقای حمید فولادی، مداحی و مسابقه، برنامه‌های طنز و تقلید صدا توسط آقای ریوندی اجرا شد.

در پایان مراسم نیز به هر زوج یک سکه تمام بهار آزادی از طرف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به رسم یادبود اهدا شد.

گفتنی است هر ساله از طرف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) جشن ازدواج دانشجویی برای زوج هایی که در طول سال تحصیلی ازدواج کرده‌اند در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار می شود.

          

در هشتمین اجلاس بین المللی بانوان ممتاز قرآن پژوه  استاد هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج بانوی برگزیده قرآن پژوه شناخته شد

 

دکتر دل آرا نعمتی پیرعلی عضو هیأت علمی تمام وقت دانشکده الهیات و ادبیات عرب دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در هشتمین اجلاس بین المللی بانوان ممتاز قرآن پژوه بعنوان بانوی برگزیده انتخاب شد.

دکتر نعمتی در حال حاضر عضو گروه علوم قرآن دانشکده الهیات و ادبیات عرب این واحد دانشگاهی میباشد. ایشان متولد 1343 در تهران می باشند که در سال 79 نفر اول کنکور دکترای بوده و پایان نامه  دکترای وی با عنوان شخصیت زن در قران و مقایسه آن با عهدین نیز مقام دوم را در سطح کشور به دست آورده است. وی بیش از ده ها تالیف کتاب و مقاله علمی و پژوهشی را در سوابق خود دارد. از تالیفات ایشان می توان به کتاب شخصیت زن در قرآن کریم و کتاب مقدس و همچنین کتاب درس نامه علوم بلاغت اشاره کرد. . ایشان در سال 84 بعنوان استاد نمونه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزیده شد.

 

 وحی پیامبرانه رسول اکرم و تفاوت آن با تجربه های عارفان و شاعران

 

عبدالمجید طالب تاش از اساتید هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در مقاله ای با عنوان وحی پیامبرانه رسول اکرم و تفاوت آن با تجربه های عارفان و شاعران با روش تحلیلی – توصیفی و با استناد به آیات قرآن کریم تفاوت های دریافت وحیانی پیامبر اسلام با تجربه شاعران و عارفان را مورد بررسی قرار داده است و به این دستاورد علمی دست یافته است که خاستگاه شعر و عرفان نفس شاعر و عارف و فرهنگ اجتماعی آنهاست اما منشا و خاستگاه وحی، علم خداوند است و نفس پیامبر یا فرهنگ عصر نزول تاثیری در تولید قرآن ندارد.

طالب تاش در این زمینه گفت: تجربه وحیانی پیامبران، مهمترین حادثه تاریخی در جوامع بشری به شمار می آیند که ارمعان آن دریافت آیین و شریعت آسمانی و آشنایی انسان زمینی با مبدا هستی و آفریدگار خویش است. وی این مساله را که پیامبران چگونه مفاهیم وحی را دریافت می کنند و ارتباط وحیانی آنها از چه مکانیسم و کیفیتی برخوردار است را از موضوعات مورد توجه اندیشمندان و متفکران شمرد.

وی همچنین افزود: طرح این مسائل در عصر حاضر، پژوهش درباره مکانیسم وحی و تفاوت آن با تجربه عارفان و شاعران را ضروری می نماید.   لازم به توضیح است مقاله آقای طالب تاش در تابستان امسال در مجله علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به چاپ رسیده است.

 

حضور مسئولین و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در راهپیمایی یوم ا... 13 آبان

 

دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و دانش آموزان و دانشجویان آموزشکده سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج همچون سال های گذشته در راهپیمایی 13آبان، روز دانش آموز شرکت نموده و ضمن محکوم نمودن سیاست های ددمنشانه استکبار جهانی وحدت و یکپارچگی دانشگاهیان با اقشار مختلف  جامعه را اعلام نمودند.

 

برگزاری شورای مدیران با حضور ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

 

جلسات منظم شورای مدیران دانشگاه با ریاست این واحد دانشگاهی به طور مستمر هر ماه در سالن اجتماعات شهید مطهری دانشکده دامپزشکی واحد کرج برگزار می گردد. دکتر رامین حاجی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج طی خوش آمد به روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی ومدیران اجرایی مطالبی را در خصوص مسائل مختلف دانشگاه اعم از آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اداری، دانشجویی وعمرانی مطرح نموده و از استادان خواستند که در جهت پربار نمودن مسائل فرهنگی همکاری داشته و دانشجویان را به سمت تعالیم اسلامی سوق دهند. همچنین از افزوده شدن 2 هزار متر مربع فضای آموزشی در آغاز نیمسال اول تحصیلی 89  خبر دادند. شایان ذکر است مجتمع اصلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج 47 هکتار مساحت دارد که شامل 10 دانشکده و یک گروه مستقل است و فضای سبز و محوطه سازی زیبای آن در بین سایر ادارت و دانشگاه‌های شهر کرج بی‌نظیر می‌باشد.  در ادامه روسای دانشکده ها و سایرمسئولین نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در حوزه های مختلف دانشگاه مطرح نمودند.

 

بیانیه دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت يوم االله سيزده آبان

 

ما شعار مرگ بر آمريكا را در عمل جوانان پرشور و قهرمان و مسلمان درتسخير لانه فساد و جاسوسي آمريكا تماشا كرده ايم .     امام خميني (ره)

 

يوم االله سيزده آبان ، روزي كه جوانان پرشور و انقلابي امت بپاخاسته ايران با تأسي از امامشان كه در آن روزها اعتراضات فروخفته در درون ملت را كه عمري به درازاي تاريخ داشت با ايمان و اعتقاد مردم گره زد واز ميان آن ، پرشورترين انقلاب قرن را ساماندهي نمود،حادثه اي بزرگ و سرنوشت ساز را برلوح مقدس انقلاب حك كردند .

جامعه دانشگاهي واحد كرج ضمن گراميداشت ياد و خاطره مردان بزرگ و حماسه ساز اين روز بزرگ ، وفاداري خود را به آرمان هاي انقلاب اعلام داشته و در صف پيروان راستين مقام عظماي ولايت ، بر سياست آشتي ناپذيري با آمريكا و استكبار مهر تأييدي دوباره مي نهند.

 

با همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد کرج اولین همایش از سلسله همایش های شناخت ادیان و نقد فرقه های انحرافی برگزار شد

 

به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج سسله همایش های شناخت ادیان و نقد فرقه‌های انحرافی برگزار می شود. این همایش ها هر هفته در روزهای سه شنبه آبان ماه ساعت 14 الی 16 در سالن شهید مفتح این واحد دانشگاهی و با حضور اساتید همچون: حج الاسلام والمسلمین حیدری، قاسمی، عبدالهی و لایقی برگزار خواهد شد.

گفتنی است اولین همایش از این سلسله همایش‌ها با عنوان بررسی دین زرتشتی و نقد فرقه وهابیت با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حیدری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد.  در این همایش حجت الاسلام و المسلمین حیدری پس از ارائه سخنانی در خصوص دین اسلام این دین را روشنی بخش همه باورها و اندیشمندان عادل و حقیقت جو دانست و به عنوان پایه ای نامید که می تواند انسان را از ضلالت و گمراهی به نورانیت رهنمون سازد. وی همچنین به مذهب شیعه بعنوان نزدیکترین ایدئولوژی به اسلام ناب محمدی(ص) اشاره نمود. سپس در خصوص ضرورت برگزاری این مباحث سخن گفت و اضافه کرد: آگاهی از مسائل اعتقادی و دینی اجتناب ناپذیر است و نباید فقط حوزه های علمیه پاسخگوی این شبهات باشند، بلکه افراد تحصیل کرده و دانشگاهی نیز باید وارد این عرصه شوند.

در این همایش همچنین ضمن ارائه اطلاعاتی در مورد فرقه ضاله وهابیت به روند توسعه این فرقه و روش های فریب و جذب افراد در جامعه ایران اشاراتی شد و در پایان جلسه نیز به پرسش های مطرح شده توسط حاضرین پاسخ داده شد.

 

 

شانزدهمین جشن پایان تحصیلات دانش آموختگان دامپزشکی  دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

 

دانش آموختگان دکترای حرفه ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در مراسم با شکوهی پایان تحصیلات خود را جشن گرفتند.

در این مراسم که به همت امور دانشجویی و روابط عمومی و با مشارکت اعضای انجمن علمی دانشجویی دانشکده دامپزشکی و همچنین با هماهنگی معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد مسئولین سازمان دامپزشکی کشور و سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم دکتر رامین حاجی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج ، دکتر شاپوررضا شجاعی معاون دانشجویی واحد کرج و دکتر علیرضا شقایق رئیس دانشکده دامپزشکی این دانشگاه پس از تبریک و آرزوی موفقیت برای فارغ التحصیلان این رشته رهنمودهایی را در خصوص فعالیت های علمی و اجتماعی آتی ایشان ارائه دادند و با اشاره ای به وضعیت گذشته و حال دانشکده دامپزشکی سخنانی پیرامون وضعیت مطلوب فعلی و برنامه های آتی این دانشکده بیان کردند. ایشان همچنین توصیه هایی برای دانش آموختگان در خصوص رعایت اصول اخلاق حرفه ای و صنفی در محیط های کاری بیان کردند.

در ادامه مراسم آقای دکتر سید محسن دستور رئیس سازمان دامپزشکی کشور توانمندی های کمی و کیفی دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج را ارزنده دانست و برای دانش آموختگان آرزوی توفیق نمود و نقش دانش آموختگان دامپزشکی را در طول سال های اخیر در عرصه فعالیت های حرفه ای بسیار چشمگیر دانست.  همچنین آقای دکتر سید محمد آقامیری رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن تبریک و صحه گذاری بر توان علمی این دانشگاه به تشریح وظایف و عملکرد سازمان نظام دامپزشکی در کشور پرداخت.

گفتنی است در این جشن باشکوه که در سالن اجتماعات دکتر جاسبی این واحد دانشگاهی و با حضور خانواده های فارغ التحصیلان برگزار شد، دانش آموختگان ضمن ادای سوگند هدایا و لوح های یادبود خود را دریافت نمودند.

 

عضو هیئت علمی واحد کرج بعنوان استاد نمونه منطقه 12 دانشگاه آزاد اسلامی برگزیده شد

 

دکتر علیرضا هژبری عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج بعنوان استاد نمونه منطقه 12 دانشگاه آزاد اسلامی برگزیده شد. دکتر هژبری که در حال حاضر در سمت ریاست دانشکده علوم واحد کرج و دانشیار فیزیک پلاسما و فیزیک حالت جامد مشغول فعالیت است با چاپ 11مقاله ISI و 23 مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر علمی، چاپ 5 مورد کتاب(شامل تالیف و ترجمه)، 71 مورد شرکت در همایش های بین المللی خارجی و داخلی، ارائه 13 طرح پژوهشی خاتمه یافته، 77 مورد سرپرستی پایان نامه های تحصیلات تکمیلی و 9 مورد بنیانگزاری، طراحی و راه اندازی طرح ها و ...  بعنوان استاد نمونه منطقه 12 دانشگاه آزاد اسلامی برگزیده شد.

  

جلسات ملاقات عمومی جناب آقای دکتر حاجی خانی ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با استادان، دانشجویان و کارکنان

 

جلسات ملاقات عمومی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج جناب آقای دکتر رامین حاجی خانی با استادان، دانشجویان و کارکنان این دانشگاه بطور مستمر و هفتگی برگزار می شود.

گفتنی است از آغاز سال تحصیلی 90- 89 تا کنون چندین جلسه ملاقات عمومی در این واحد دانشگاهی برگزار شده است که می توان به دیدار ریاست واحد با استادان، دانشجویان و کارکنان دانشکده فنی و مهندسی در 14 مهرماه در دانشکده فنی و مهندسی، جلسه دیدار ریاست واحد با کارکنان دانشگاه در روز 20 مهرماه در سالن اجتماعات دکتر جاسبی، پرسش و پاسخ با اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشکده علوم در 21 مهرماه در دانشکده مذکور اشاره کرد.

 لازم به توضیح است شورای مدیران نیز با حضور دکتر حاجی خانی بطور ماهانه در دانشگاه برگزار می گردد. که اولین جلسه آن در سال تحصیلی جاری در 14 مهرماه در سالن اجتماعات شهید مطهری دانشکده دامپزشکی برگزار شد.

در همین راستا جلسه دیدار آقای دکتر حاجی خانی ریاست محترم دانشگاه با استادان، دانشجویان و کارکنان دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی واحد کرج در تاریخ 5 آبان ماه در دانشکده کشاورزی واحد کرج برگزار خواهد شد. در این جلسه از ساعت 9 الی 10 اساتید این دانشکده در دفتر ریاست دانشکده به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و مسائل خود و دانشکده مربوطه خواهند پرداخت و از ساعت 10 الی 12 کارکنان و دانشجویان این دانشکده به تعامل مسائل خود با دکتر حاجی خانی می پردازند.

لازم به توضیح است تاریخ و محل برگزاری جلسات آتی نیز توسط روابط عمومی دانشگاه به اطلاع علاقمندان می رسد.

 

 

کسب مقام اول ستاد اقامه نماز کشور  برای چهارمین بار توسط دانشگاه آزاد اسلامی

 

 در نوزدهمین اجلاس سراسری نماز کشور که در بیرجند برگزار شد هیأت داوران معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان مقام برتر انتخاب کردند.

در این اجلاس دستگاه های برتر که بیشترین فعالیت را در زمینه اقامه نماز ارائه نموده اند از سوی دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور، حجت الاسلام و المسلمین رئیسی معاون اول قوه قضاییه و حجت الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز مورد تقدیر قرار گرفته و لوح تقدیر خود را از رئیس جمهور دریافت کردند.

گفتنی است پس از دانشگاه آزاداسلامی و وزارت آموزش و پرورش، از وزارت راه و ترابری، کانون های فرهنگی و هنری مساجد، مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران و همچنین سازمان زندان های کشور در جایگاه های بعدی دستگاه های برتر اقامه نماز تقدیر بعمل آمد.

لازم به ذکر است که این مقام برای چهارمین بار به دانشگاه آزاد اسلامی اختصاص یافته است. قبلا نیز دانشگاه آزاد اسلامی  در سال های 84، 85 و  86  به کسب این مقام نائل شده است.

دکتر محمدمهدی مظاهری معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در چند سال گذشته بعنوان یکی از اعضای شورای سیاستگزاری جشنواره کتاب و پایان نامه سال دانشجویی در کمیته های علمی و اجرایی این جشنواره حضورچشمگیری داشته است. این در حالی است  که در سال 87 نیز در هجدهمین اجلاس سراسری نماز که با حضور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور، حجت الاسلام و المسلمین محمدیان نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه ها جناب آقای دکتر جاسبی ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی و جمع کثیری از پژوهشگران علمی و فرهنگی کشور، همچنین مسئولین دفاتر فرهنگ اسلامی دانشگاه های کل کشور و تعداد زیادی دانشجویان و استادان، در دانشگاه تهران برگزار گردید، دکتر رامین حاجی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج به عنوان مدیر نمونه کشور در احداث مسجد و اقامه نماز انتخاب گردید و از ایشان با اهدای لوح تقدیر، تشکر به عمل آمد.

 

  

با حضور چشمگیر استادان، دانشجویان و کارکنان   سمینار بهائیت، نقشه ها و فریب ها در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد

 

به همت حوزه معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحدکرج و با همکاری حوزه بسیج اساتید و دفتر فرهنگ اسلامی آموزشکده عالی سما واحد کرج سمینار بهائیت، نقشه ها  و فریب ها در تاریخ 3 آبان ماه در سالن دکتر جاسبی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

در این سمینار ابتدا حجت الاسلام والمسلمین محمدی تبار معاون فرهنگی دانشگاه آزاداسلامی واحد کرج ضمن خیرمقدم به حاضرین شرح مختصری در رابطه با تشکیل فرقه بهائیت ارائه داد. در ادامه حجت الاسلام والمسملین رسولی از حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه سیدالشهداء استان تهران در خصوص شکل گیری این فرقه و اهداف و چگونگی فعالیت آنان در شهر کرج به ایراد سخنرانی پرداخت. وی ضمن ارائه اطلاعاتی در خصوص زندگی رهبران این فرق ضاله در ایران و همچنین محل اجتماع و تعداد احتمالی پیروان این فرقه، تخریب روحانیت، تخریب فرماندهان ارشد ارتش و سپاه و نیز تخریب بسیج را از مهمترین اهداف و پارامترهای فعالیت این فرقه دانست. وی همچنین با ذکر اطلاعات و آمار به نحوه درآمدزایی و نیز طریقه کسب پول های هنگفت آنان اشاراتی داشت.

سپس حجت الاسلام و المسلمین نصوری معاون مرکز تخصصی مهدویت قم نیز سخنان مبسوطی در زمینه این فرقه ضاله و نقشه های ایشان برای به دام انداختن جوانان و نیز شگردهای آنان در جذب افراد پرداخت.

در پایان مراسم پس از ارائه پاسخ سخنرانان به پرسش های مطرح شده توسط حاضرین، کلیپ هایی به منظور آگاه سازی جوانان در رابطه با فعالیت های فرقه بهائیت پخش شد. و برای سه نفر از حاضرین به قید قرعه سفر به مشهد مقدس در نظر گرفته شد.

 

   

برگزاری سلسله سخنرانی در دانشکده دامپزشکی

 

عنوان سلسله سخنراني :  اثرات متقابل ویروس بولوتانگ در سلولهای دندرتیک در گوسفند،    تشخیص مولکولی و ژنو تایپینگ ویروس بیماری زبان آبی در نشخوارکنندگان                                      

تاريخ برگزاري :6/8/89 ساعت 10 صبح

محل برگزاري :  دانشکده دامپزشکی سالن مطهری

دانشكده مجري:  دامپزشکی

مشخصات سخنرانان

رديف

نام و نام خانوادگي

مرتبه علمي

موضوع سخنراني

1

دکتر بهزاد همتی

استادیار و متخصص ایمونولوژی و ویرولوژی در دانشکده کشاورزی

اثرات متقابل ویروس بولوتانگ در سلولهای دندرتیک در گوسفند

2

دکتر محمود عظیمی

متخصص در رشته میکروبیولوژی و شاغل در موسسه سرم سازی رازی

تشخیص مولکولی و ژنو تایپینگ ویروس بیماری زبان آبی در نشخوارکنندگان

3

 

 

 

 

 

 

 

در آستانه روز جهانی عصای سفید برگزار شد: نشست مسئولین و دانشجویان نابینای دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

 

به مناسبت روز جهانی عصای سفید مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با دانشجویان نابینای این واحد دانشگاهی در نشستی به بررسی مسائل و مشکلات مربوط به این دانشجویان پرداختند. در این جلسه ابتدا دکتر عطاءاله کوپال از اساتید دانشکده ادبیات این واحد دانشگاهی ضمن خیرمقدم به این دانشجویان به خاطر داشتن همت و عزم استوار برای طی مدارج علمی و حضور در صحنه های علمی و دانشگاهی تبریک گفت و از مناسب سازی فضای دانشگاه برای رفاه دانشجویان نابینا خبر داد.

در ادامه دکتر شجاعی معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج ضمن سخنانی آمادگی این واحد را جهت تامین رفاه بیشتر دانشجویان نابینا اعلام کرده و از اقداماتی که این دانشگاه در جهت تاسیس کانون دانشجویان نابینا در واحد کرج انجام داده است صحبت کرد. همچنین در این جلسه دکتر اقدایی از اساتید دانشگاه طی سخنانی به تشریح مراحل و روند برگزاری نمرات پایان نامه دانشجویان نابینا پرداخت. در ادامه دانشجویان نظرات، پیشنهادات و مشکلات خود را مطرح نمودند.

در پایان جلسه فیلمی نیز در مورد دانشجویان نابینا برای همراهان پخش شد که مورد استقبال زیادی قرار گرفت.

 

 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار کرد: تبعیض جنسیتی و افسانه فرصت های برابر

 

با همکاری روابط عمومی و به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج همایشی با موضوع فمنیسم و تحت عنوان تبعیض جنسیتی و افسانه فرصت های برابر در سالن شهید مفتح دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد.

در این مراسم که با حضور 250 نفر از استادان، دانشجویان و کارکنان این واحد دانشگاهی برگزار شد خانم دکتر نیکوروین محقق و پژوهشگر و از تهیه کنندگان مطرح صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به بیان سخنانی در خصوص تعریف فمنیسم و تاریخچه آن پرداخت. وی سپس با اشاره به تفاوت های حقوقی و جنسیتی زن و مرد از دیدگاه اسلامی سخنان مبسوطی را در خصوص فلسفه فمنیست عنوان کرد.

در پایان این همایش فیلمی نیز در همین زمینه برای حاضران پخش شد.