اخباراردیبهشت ماه سال 91                                                             بازگشت به صفحه نخست

فروردین
اردیبهشت
خرداد
تیر
مرداد
شهریور
مهر
آبان
آذر
دی
بهمن
اسفند

 

 

 

 

بیانیه دانشگاه آزاداسلامی کرج در محکومیت خواننده هتاک به ساحت مقدس امام  هادی (ع)

 آجرک ا... مولا جان 
آیا کسی هست که امام زمان (عج) خود را یاری کند؟!             

با عرض تسلیت به ساحت مقدس حضرت  ولیعصر (عج)؛.  از خداوند متعال صبری جزیل بر این مصیبت بزرگ را برای شما، جان نثاران و پیروانتان  مسئلت داریم.    
بار دیگر مدعیان دروغین  دموکراسی و آزادیِ بی پایه و اساس در غرب، چهره زشت خود را به جهان نشان دادند و جیره خورانِ قلاده بر گردن غربی به مقدسات شیعه اهانت کردند. حلقوم یاوه سرایان و دیو سیرتان وابسته به غرب و شیطان بزرگ، قلب نازنین مهدی موعود(عج) را به درد آورند.     
شیعه مظلوم با این اهانت‌ها بیگانه نبوده و نیست. اما چون کوه استوار در مقابل یاوه سرایان، بی صبرانه منتظر اشاره ولی امر خود می باشند و در دفاع از حریم مقدسات از انجام هیچ کاری دریغ نخواهند کرد.       
اهانت خواننده‌ای شیطانی، هتاک و دیو صفت ( به نام شاهین نجفی) به سا حت مقدس امام علی النقی(ع) و امام زمان (عج) و مقدسات شیعه ، یقیناً هر انسان آزاده‌ای را (چه مسیحی،   یهودی،  زرتشتی،  سنی و  شیعه) در مقابل این گونه افراد حرمت شکن ، به اعلام برائت و بیزاری وا می دارد. چراکه در همه ادیان آسمانی توهین به عقاید و مقدسات یک دین و مذهب امری باطل  و زشت معرفی شده است. 
چگونه شیعه می تواند این مصیبت بزرگ را تحمل کند؟! این توهین  عظیم وآشکار را چگونه می‌توان توجیه کرد؟! چگونه می‌توان در مقابل این اقدام کریه و زشت ساکت ماند؟!        
وای بر شیعیان !!! یک بی حیا این گونه به مقدسات و امامانشان توهین می‌کند و خیلی راحت و آسوده از کنار آن می‌گذرند.!؟    
وای بر شیعیان که این گونه به این دیوسیرتان زشت خو بها داده و در بین خود بزرگ می‌کنند! وای بر شیعیانی که از این گونه افراد ابراز برائت نمی‌کنند!
دانشگاه آزاد اسلامی واحد  کرج، با اندوه فراوان ضمن عرض تسلیت به مقام عظمی ولایت و به عموم شیعیان ، آزاد مردان ، عالمان ، اساتید و دانشجویان، این اقدام زشت و نا بخردانه را محکوم می‌کند و برائت و بیزاری خود را از عوامل آن، اعلام می‌دارد .

 امید است که تسلایی بر دل داغدار حضرت ولی عصر روحی و ارواحنا فداه باشد.      

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ، معاونت فرهنگی ، بسیج دانشجویی و روابط عمومی

جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)درسالن اجتماعات مرکزی

 

 به مناسبت فرخنده میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن و مقام شامخ مادر هم چنین به مناسبت سالروزولادت حضرت امام خمینی (ره)رهبر کبیر انقلاب اسلامی مراسم با شکوهی با همت حوزه معاونت فرهنگی ،فوق برنامه و بسیج دانشجویی در سالن اجتماعات مرکزی با حضور جمع کثیری از دانشگاهیان برگزار شد.        

در این مراسم پس از قرائت کلام ا...مجید حجت الاسلام والمسلمین محمدی تبارمعاون فرهنگی  ضمن خیر مقدم در خصوص مقام شامخ حضرت فاطمه زهرا و حجاب و ضرورت آن به ایراد سخنرانی پرداخت . سپس خانم دکتر فردوسی با محوریت «نقش و ضرورت ترویج حجاب وعفاف در پیشبرد اهداف عالی دانشگاه از جنبه های روانشناختی» سخنرانی کرد.

دیگر برنامه این مراسم :

-          قرائت بخشی از نامه عاشقانه امام خمینی(ره)به همسرش

-          پخش کلیپ غزلیات امام خمینی (ره)

-          اجرای تواشیح توسط گروه «اهل الکساء»

-          پخش کلیپ« مادر»

-          مولودی خوانی ومدیحه سرایی

-          تقدیر واهداءهدیه به 15نفر از دانشجویان همسر شهید

-          تقدیر واهداء هدیه به خواهران انتظامات دانشگاه

-          تقدیر و اهداءهدیه به اسامی فاطمه و زهرا به قید قرعه کشی از بین شرکت کنندگان

-          تقدیر از دانشجویان خواهر بسیجی و اعزام 5نفر از آنان به مشهد مقدس

-          پذیرایی

 

بازدید معاونین و مسئولین سازمان مرکزی از دانشگاه آزاد اسلامی مرکز طالقان

 

با حضور دکتر عباسی معاون عمرانی، دکتر خجسته معاون اداری و مالی، دکتر حاجی خانی رئیس واحد کرج و جمعی از مسئولین شهری و دانشگاهی از پیشرفت پروژه های عمرانی و آموزشی مرکز طالقان بازدید به عمل آمد.

این مرکز آموزش عالی که از 4 سال پیش و تحت نظر واحد کرج احداث شد، مراحل اولیه ساخت و ساز و جذب امکانات لازم را با حمایت های منطقه 12 دانشگاه آزاد اسلامی و واحد کرج پشت سر نهاد، سال گذشته طی مراسمی به عنوان مرکز طالقان با ریاست دکتر علیرضا محمدی نژاد گنجی شروع به کار کرد.

در حال حاضر این مرکز یکی از واحدهای دانشگاه آزاداسلامی می باشد که بصوت بدون آزمون در  رشته های حسابداری، علمی – کاربردی نرم افزار کامپیوتر، کاردانی فنی عمران(کارهای عمومی ساختمان)، کاردانی فنی برق(الکترونیک، قدرت، مخابرات)، مدیریت بازرگانی، علمی کاربردی حسابداری، کامپیوتر(نرم افزار)، ساختمان، الکترونیک، الکتروتکنیک و نقشه کشی معماری از علاقمندان دختر و پسر ثبت نام می‌نماید.

گفتنی است در این بازدید مشکلات و نارسایی های واحد طالقان نیز مورد بررسی قرار گرفت. 

 

 کسب رتبه اول استان البرز و رتبه ششم کشور توسط سمای واحد کرج در جشنواره جوان خوارزمی

 

آموزشکده سما واحد خواهران دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در سیزدهمین جشنواره کشوری جوان خوارزمی مقام اول استان البرز را در رشته رباتیک به خود اختصاص داد. تیم سمای واحد کرج که با طرح روبات انسان نمای فوتبالیست با سرپرستی خانم مهندس میرنظامی و آقای مهندس میریوسفی و با حضور خانم ها: الناز جهدی، الهام خلیق، زهرا نظر خانلو و فیروزه خراسانی در این جشنواره شرکت کرد.

لازم به توضیح است سمای خواهران واحد کرج همچنین در سطح کشوری نیز مقام ششم را از آن خود نمود.

گفتنی است از موفقیت های دیگر مرکز آموزشی و فرهنگی سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج می توان به چاپ مقاله علمی شکوفه اعتباری از اعضای هیأت علمی رشته حسابداری آموزشکده دخترانه سمای کرج با عنوان «نقش معیار ارزش افزوده اقتصادی و سرمایه فکری در ارزش بازار شرکت های واسطه گری مالی در بورس اوراق بهادار تهران» در شماره دسامبر مجله ISI با عنوان مجله علوم کاربردی کشور استرالیا نام برد.

همچنین موفقیت عاطفه کمالی دانش آموزان دبیرستان دخترانه سمای واحد رج در مسابقات قهرمانی آموزشگاه‌های ناحیه 3 کرج در رشته دو و میدانی در ماده های پرش طول و 100 متر و نیز تقدیر و تشکر مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج به دلیل همیاری و مساعدت مدیر و کارکنان مدرسه در راستای برنامه های ستاد پروژه مهر در سال تحصیلی 91-90   از دیگر دستاوردها و افتخارات این مرکز آموزشی و فرهنگی می باشد.

 

 د نشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج  بر سکوی قهرمانی مسابقات فوتسال منطقه 12 ایستادند

 

مسا بقات فوتسال دانشجویان برادر منطقه 12 دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد قم برگزار گردید. در این مسابقات تیم ها به صورت دوره ای با یکدیگر به رقابت پرداختند و تیم واحد کرج با حضور مجید رئیسی، سینا خندان، محمدرضا پور، مرتضی امیری، امین هاشمیان، حمید رضا پور، وحید احسان منش، سعید اصلانی، مصطفی در زی رامندی، مجتبی حسن زاده، محمدرضا زحمتکش و سعید گودرزی موفق شد به مقام قهرمانی منطقه 12 دست یابد.

 لازم به توضیح است در این مسابقات مربیگری واحد کرج را رضا فلاح زاده و سرپرستی این تیم را رحیم موذن بر عهده داشتند. همچنین گفتنی است در این مسابقات تیم های قم و قزوین به ترتیب دوم و سوم شدند.

در ادامه این مسابقات و در مسابقات فوتسال دانشجویان دختر منطقه 12 دانشگاه آزاد اسلامی که به میزبانی واحد کرج برگزار شد، تیم فوتسال دختران واحد کرج به مقام قهرمانی رسید و تیم های قزوین و تاکستان دوم و سوم شدند.

   اعضای تیم واحد کرج را خانم ها آروز مظفری، مارال حاجی رسولی، سمانه ندیمی، کبری سعادتی منامن، ناهید فلاح، مریم گرشاسبی، زهرا شفیعی، نرگس کیان، مریم دیده بان، رویا احمدی، فاطمه کمندی و مونا جلالی بودند که آنها را طاهر جلیلیان به عنوان سرپرست تیم و نیره حبیبی به عنوان مربی همراهی می کردند.

 بازدید دانش آموزان نخبه استان البرز ازدانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

 همزمان با هفته مشاغل، بیش از 50 دانش آموز نخبه مقطع متوسطه از یکی از مدارس استان البرز از دانشکده ها، کارگاه ها، آزمایشگاه ها، امکانات و توانمندی های دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج بازدید کردند.

 در این بازدید که با هماهنگی روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج انجام شد، دانش آموزان ضمن آشنایی با محیط دانشگاه و رشته های مختلف، پاره ای توضیحات و نکات لازم در خصوص رشته های موجود و نیز وظایف، مسئولیت ها، تعهدات، ویژگی ها و همچنین گستردگی و حیطه کاری مشاغلی همچون دامپزشکی، پرستاری و مامایی توسط استادان و مسئولین این دانشکده ها به آنها داده شد تا ضمن هدایت به سمت علاقمندی ها و توانایی های خود با مسئولیت های هر حرفه بیشتر آشنا شده و به سمت آینده ای شایسته و کارا حرکت کنند.

در پایان دانش آموزان با حضور در مرقد پنج شهید گمنام در این واحد دانشگاهی ضمن زیارت قبور این شهدای گرانقدر با نثار فاتحه و صلوات بر روح مطهر تمامی شهدای انقلاب اسلامی با آرمان های این عزیزان تجدید بیعت کردند.

 اکران فیلم قلاده های طلا دردانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

فیلم سینمایی قلاده های طلا از فیلم های بحث برانگیز و مطرح سینمای کشور به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در  دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در سالن اجتماعات مرکزی این دانشگاه بر روی پرده رفت.

این فیلم که با استقبال بسیار چشمگیر بیش از 800 نفر از دانشجویان همراه بود در جهت آگاهی اقشار جوان جامعه و به ویژه قشر دانشجو که به عنوان آینده سازان علمی و تخصصی جامعه و نیز بنیان گذاران فردای کشور از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند، از توطئه ها و فتنه های پنهان دشمنان انقلاب اسلامی در این دانشگاه به نمایش درآمد.

 در آستانه سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار شد بزرگداشت روز زن در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

 به مناسبت میلاد فرخنده بزرگ بانوی اسلام، دخت نبی مکرم(ص)، حضرت فاطمه زهرا(س)، جشن باشکوهی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد.

 در این مراسم که به همت معاونت فرهنگی این دانشگاه برگزار شد نخست خانم دکتر فردوسی از اساتید برجسته روانشناسی به شخصیت و منش زن اشاره نموده و حجاب و عفاف را یکی از نشانه های بازر شخصیتی برای بانوان عنوان کرد. وی همچنین طی سخنان مبسوطی به مسئولیت ها و نقش مهم مادر در تربیت فرزندان بویژه دختران پرداخت.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محمدی تبار معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج نیز ضمن گرامیداشت این روز بزرگ و تقدیر از کارکنان خانم دانشگاه، به ارزش و مقام زن در اسلام و در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: جایگاه زن در اسلام به قدری است که پیامبر اکرم(ص) حضرت فاطمه(س) را

"ام ابیها" می نامید. وی همچنین بیان داشت الگوی رفتاری و پوششی زنان در جامعه اسلامی می بایست فاطمه زهرا(س) و حضرت زینب(س) باشد، و به بیان این مطلب اشاره کرد که حتی در مصائب بعد از عاشورا  که اهل بیت پیامبر به اسارت درآمده بودند حضرت زینب(س) تنها تقاضایی که داشت این بود که کاروان اسرا از جایی به شهر برده شوند که در معرض دید نامحرمان نباشند و تاکید کرد حجاب و عفاف در تمامی لحظات زندگی باید مد نظر زنان مسلمان باشد.

گفتنی است در این مراسم که با مداحی و سرودخوانی و همچنین اجرای نمایشنامه طنز توسط دانشجویان نیز همراه بود از کارکنان خواهر با شاخه های گل و جوایزی از طرف معاونت فرهنگی دانشگاه تقدیر بعمل آمد.

 برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در  دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

 همزمان با سراسر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد.

این آزمون که با حضور بیش از 8000 نفر داوطلب در 5 نوبت طی سه روز برگزار شد که در آن 4331 داوطلب دختر و 3775 داوطلب دختر  به رقابت پرداختند.

گفتنی است این داوطلبان در حدود 50 رشته شامل: های ادبیات فارسی، انگلیسی، روانشناسی، ریاضی، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، مدیریت صنعتی، کشاورزی، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، تربیت بدنی و ... در گرایش های مختلف برای ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد شرکت نمودند.

لازم به توضیح است که دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با در نظر گرفتن تمهیداتی چون مکانهای مناسب جهت استقرار و اسکان داوطلبینی که از شهرستان مختلف کشور در آزمون واحد کرج شرکت نموده اند و نیز استقرار همراهان داوطلبین و با داشتن فضا و امکانات مناسب حوزه های امتحانی یکی از موفق ترین واحدهای دانشگاهی در برگزاری آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.

کسب سه مقام  در سه بخش از اولین دوره مسابقات ملی پل فولادی توسط تیم KCD واحد کرج

  

تیم KCD از گروه عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج به راهنمایی آقای دکتر شبستری و سرپرستی آقای محمد حسین کرمی در مسابقات پل فولادی که در تاریخ 16 اردیبهشت برگزار شد موفق به کسب سه مقام در شش آیتم به شرح زیر شد.

1-        مقام اول در بخش معماری به داوری آقای دکتر گلابچی شخصیت برجسته معماری کشور

2-       مقام اول در بخش سبک ترین پل که با اختلاف دو برابر با تیم دوم حائز این رتبه شد.

3-       مقام سوم کمترین زمان مونتاژ پل

قابل ذکر است که تیم KCD  بیشترین تعداد مقام های بین تیم های آزاد و سراسری کشور را نیز کسب کرده است.

 

 تلخیص و تدوین کتاب های دکتر وین دایر  توسط  کارشناس فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی جعفریان کارشناس معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج به بحثی کاربردی در عرصه زندگی پرداخته و کتاب انسان موجودی متعالی نوشته دکتر وین دایر را تلخیص نموده است. در مقدمه این کتاب آمده است: انسان های والا و به حق پیوسته مانند پیله ابریشم، حصار خود را شکافته و پروانه وار و سبک بال به پرواز در می آیند. هرگز در سراسر عمر خود بر اسباب و علل، به عنوان پدیده های مستقل از علت العلل و مسبب الاسباب که همانا خداست، اتکاء نمی کنند.

این کارشناس فرهنگی واحد کرج همچنین کتاب زندگی در پرتو عرفان از همان نویسنده را تلخیص و تدوین نموده و به همراه ضمائمی از آیات و روایات اسلامی در خصوص مطالب مختلف مطرح شده در کتاب ارائه نموده است.

سیدمهدی جعفریان در این مورد می گوید:  انسان قرن بیستم، به بعد عقلانی خود اتکا نموده است و از سایر ابعاد خود غافل مانده تا آنجا که ارزش های روانی و کمالات روحی او تحت الشعاع جنبه های مادی و جسمانی قرار گرفته است. وی می افزاید: از آن جا که خودشناسی، نوعی هستی شناسی است، اگر آدمی حقیقت خود را بشناسد و بداند وجودی الهی و ملکوتی است و دری گرانمایه از سنخ مجردات می باشد، خواهد دانست که این گوهر شریف را بی هدف به این عالم نفرستاده اند و توجه به این حقیقت موجب تشویق به کمالات و تهذیب نفس و پرهیز از رذایل خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین جعفریان می گوید: امیدوارم با الهام از سخنان بزرگان دینی و ائمه و به مدد توجه و علاقه جوانان به این امور معنوی بتوانیم گامی هرچند کوتاه در تحقق اهداف معارف الهی برداشته و التیام بخش آلام روحی همه انسان های مشتاق و مستعد و روبه کمال در عرصه زندگی باشیم.

 

درخشش دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در مسابقات سراسری دانشگاه آزاد اسلامی - سال تحصیلی 91-90

خانم مژگان چلنگری دانشجوی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی در مسابقات سراسری،  در رشته ورزشی تکواندو ، در سال تحصیلی 91-90  مقام اول را احراز نموده و به  دریافت حکم قهرمانی و مدال طلا  نائل شده اند . لازم به ذکر است سرکار خانم مهرناز عباس زاده نیز موفق به کسب مقام دوم گردیده اند. کسب این موفقیت را به ایشان و جامعه دانشگاهی واحد کرج تبریک می گوییم.

همزمان با سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم مراسم تقدیر از اساتید برتر و نمونه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد

همزمان با سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری مراسم بزرگداشت مقام معلم با حضور دکتر حاجی خانی رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد کرج، دکتر زالی عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و همچنین با حضور مسئولین، استادان، کارکنان و دانشجویان این واحد دانشگاهی  در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم دکتر محمودی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامي واحد كرج ضمن تبریک این روز به استادان با ارائه گزارشی از پیشرفت ها، دستاوردها و موفقیت های واحد کرج این امر را حاصل دلسوزی های استادان و زحمات آنان در امر آموزش دانست.

در اين مراسم همچنين دکتر سبحانی از استادان ادبیات و متخصص در امر مولوی شناسی به بیان روابط معنوی بین استاد و شاگرد پرداخت و با ذکر سرگذشت معلمی که توانست به شاگرد نابینا، ناشنوا و گنک خود خواندن و نوشتن را بیاموزد، ارزش و شأن مقام استاد و عمق روابط عاطفی و احساسی وی با  شاگردش را آن چنان دانست که حتی امر غیرممکن را نیز ممکن می سازد.

در ادامه دکتر زالی عضو هیأت امنای دانشگاه آزاداسلامی در استان البرز نیز پس از ایراد سخنانی در بزرگداشت مقام معلم و استاد با معرفی دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان یکی از ارکان آموزش عالی کشور به ارائه گوشه ای ازخدمات این دانشگاه و نیز منزلت مقام استاد در جامعه پرداخت.

این مراسم باشکوه که با استقبال بسیار چشمگیر استادان، کارکنان و دانشجویان همراه بود، شامل مراسم اجرای موسیقی توسط چنگیز حبیبیان از هنرمندان صدا و سیمای جمهوری اسلامی و شعر خوانی مهندس سیاوش فروزنده از دانشجویان ارشد ادبیات فارسی در وصف استاد بود.

در این مراسم همچنین از تعدادی از استادان نمونه و برتر ، بازنشستگان و پيشكسوتان اين واحد دانشگاهي تقدير شد.

در گروه استادان ویژه و برگزیده از دکتر جواد یعقوبی و دکتر ماه نظری از دانشکده ادبیات و زبان های خارجی، دکتر ابراهیم صدیقی از دانشکده الهیات، سهیلا مقیمی هنجنی از دانشکده پرستاری و مامایی، میترا عزیزی ماسوله از دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، دکتر پریچهره شاهسوند از دانشکده حقوق و علوم سیاسی، دکتر فریبرز معیر از دانشکده دامپزشکی، دکتر نرگس طالقانی از دانشکده روان شناسی، دکتر مجید برقعی و دکتر حسام باهری از دانشکده علوم، دکتر علی اصغر عطایی و دکتر عبدالرضا دهقانی تفتی از دانشکده فنی و مهندسی، دکتر ابوالقاسم لواف از دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، داور مدیری از دانشکده مدیریت و حسابداری و دکتر سیدغنی افتخاری از گروه معارف اسلامی تجلیل شد.

همچنین در گروه دوم از دکتر علی عباس کی منش استاد تمام دانشکده ادبیات و عضو بسیج استادان، دکتر پرویز امام زاده فر استادیار دانشکده حقوق و علوم سیاسی به عنوان پیشکسوت و دکتر مقصود محمدی دانشیار دانشکده الهیات و گروه فلسفه ( استاد پیشکسوت) به عنوان اساتیدی که خدمات ارزشمندی از خود ارائه داده اند تقدیر شد.

گروه سوم استادان که شامل استادان بازنشسته واحد کرج بود شامل مهندس حسین خوش کیش، دکتر پروانه سادات، دکتر سیدابوطالب میرعابدینی، دکتر محمدهادی مرادی، مهندس اصغر شیرازپور،دکتر میرمصطفی حسینیون، دکتر مصطفی مصطفوی، دکتر محمدرضا آریانا، دکتر سلیمان امین زاده، دکتر علی اکبر خان محمدی، دکتر محمدتقی علیزاده طوسی، دکتر محمد شاهمرادی، دکتر منیژه قابلجو، دکتر ولی کامرانی، خانم نصرت الملوک روشن روان، علی اصغر رحمانی خلیلی، علی اصغر نراقی، یوسف عبید رحمانی، دکتر جمشیدخان حکمتی، علی اصغر عابدی رفنی و دکتر یوسف فضایی بود که مورد قدردانی قرار گرفتند.

همچنین در روز معلم یاد اساتید درگذشته دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج: دکتر هوشنگ فرخجسته، رئیس اسبق دانشکده مدیریت و حسابداری ، دکتر هوشنگ ساعدی استاد تمام دانشکده روان شناسی و مهندس جلال متقی رئیس اسبق دانشکده مدیریت و حسابداری گرامی داشته شد و لوح یادبود و هدیه ای به خانواده های این عزیزان اهدا شد.  در پایان این مراسم از میهمان پذیرایی بعمل آمد.

  

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج :فرهنگ سازی در جهت پیشبرد تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی بر عهده مراکز آموزشی – علمی است

 

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا فرید مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در گفتگو با خبرنگاران گفت: حقیقتاً شعارهایی را که هر سال مقام معظم رهبری در طلیعه سال نو بیان می کنند ، کاملاً راهبردی و تعیین کننده حرکت در مسیر نیاز واقعی و حقیقی جامعه است. امسال نیز مانند سالهای گذشته یکی از بهترین شعارها را حضرت ایشان بیان فرمودند: (( تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی ))  برای تحقق این شعار تلاش سه بخش را نیازمندیم : 1- کوشش تمامی بخشهای جامعه جهت عملیاتی کردن شعارها. 2- تلاش مراکز علمی دانشگاهی . 3- همت فراوان مراکز تولید و صنعتی. اما شعار امسال فقط جنبه اقتصادی نداشته و جنبه سیاسی و فرهنگی  نیز دارد.

وی افزود: در این بین به نظر می رسد مراکز آموزشی – علمی نقش مهمی برعهده دارند که می توان به فرهنگ سازی در جهت پیشبرد تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی اشاره نمود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد کرج در ادامه گفت: همچنین ما نیازمند تحول در زمینه نگرش به کالای ملی نیز می باشیم.یعنی اهمیت قائل شدن برای تولید داخل و تغییر نگرش از مصرف کالای خارجی به کالای داخلی. از طرف دیگر نیز مسئولین باید توجه کافی به مسئله کیفیت و استاندارد تولیدات داخلی داشته باشند. یعنی افزایش استاندارد در تولیدات در مقایسه با جهانیان.

حاج آقا فرید خاطرنشان ساخت که: از نقش کلیدی رسانه ها و مطبوعات نیز نباید غافل شد. توجه به کار ، سرمایه و تولید ملی به عنوان ارزش حقیقی در جامعه باید مورد احترام و تکریم واقع شود همچنین تولیدات داخلی به عنوان اصل تغییر ناپذیر در باور مردم مورد عنایت قرار گیرد و از کالا های لوکس پرهیز شود. آن موقع می توانیم به این هدف گذاری که حضرت آقا مد نظرشان است برسیم. مجموعه های فرهنگ ساز باید خودباختگی را به خود باوری تبدیل کند. وی همچنین ادامه داد: در اسلام ، معصومین (ع) ما فرمودند: القناعت کنز لما ینفذ. قناعت گنجی پایان ناپذیر است از اسراف و رقابت های بیجا و چشم و هم چشمی پرهیز گردد. وی در ادامه با اشاره به تاثیر گذاری بخشهای مختلف جامعه بر یکدیگر گفت: همان مقدار که در بحث سیاسی تاثیر گذار و تاثیر پذیر هسیتم در بخش اقتصاد و فرهنگ هم به همین صورت می باشیم.

اگر کشور به اقتدار اقتصادی برسد، آرامش اقتصادی درون جامعه فراهم می شود و فشار سیاسی نیز بی تأثیر می شود. در جریان تحریم فروش بنزین به ایران، تبلیغات بسیاری توسط دشمنان صورت گرفت اما هنگامی که اعلام شد ایران آمادگی صادرات بنزین را دارد تمامی جنجال های تبلیغاتی به یکباره آرام شد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا فرید در خاتمه سخنانش تاکید کرد: ایجاد اشتغال، مبارزه با بیکاری، عدم خروج سرمایه و رونق اقتصادی ، الگوی ایران اسلامی است که با یک نظارت قوی بر ارتقای کیفیت تولیدات داخلی و کار و تلاش مضاعف باعث اقتدار در کشور می شود.

 

در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و به مناسبت دهه فاطمیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در سوگ دخت گرانقدر رسول اکرم(ص) سیاه پوش شد

 

در سالروز شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) دختر گرانقدر پیامبر اسلام(ص) مراسم باشکوهی در مسجد پیامبر اعظم(ص) دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد.

در این مراسم که با نوحه خوانی مهدی رحیمی از مداحان مطرح کشور همراه بود؛ مسئولین، استادان، کارکنان و دانشجویان واحد کرج با سینه زنی به عزاداری برای این بانوی گرانقدر پرداختند.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا خادمی مشاور استاندار البرز نیز با ایراد سخنانی در مورد جایگاه و نقش حضرت فاطمه زهرا(س) در جامعه اسلامی و تاثیر وجودی ایشان بر کل زمان ها و نیز جلوه های شخصیتی این حضرت، بر الگو بودن ایشان برای تمامی زنان جهان در تمامی اعصار و مقاطع زمانی تاکید کرد.

لازم به ذکر است این مراسم در حالی با حضور چشمگیر استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد  اسلامی واحد کرج برگزار شد که چهره مکان های مختلف این دانشگاه با بنرهای تسلیت و پارچه های مشکی و احادیث مختلف ائمه(ع) در مورد حضرت فاطمه(س) فضایی بسیار معنوی و روحانی به این دانشگاه بخشیده بود.

همچنین گفتنی است در پایان مراسم با همت معاونت فرهنگی و با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد کرج از سوگواران با صبحانه پذیرایی شد.

 

 

درخشش نشریات واحد کرج در جشنواره نشریات دانشگاهی منطقه 12 دانشگاه آزاد اسلامی

در اولین جشنواره نشریات دانشگاهی منطقه 12 دانشگاه آزاد اسلامی، نشریات واحد کرج موفق به کسب رتبه های متعدد اول تا سوم در رشته های گوناگون شدند.

 

از جمله این رتبه ها می توان به کسب رتبه اول نشریات فرهنگی – اجتماعی و سیاسی توسط نشریه ققنوس و در همین بخش کسب رتب سوم توسط نشریه رتل واحد کرج اشاره کرد.

در بخش نشریات خبری و اطلاع رسانی نیز نشریات بصیرت، قاصدک و خبرنامه فرهنگی از واحد کرج به ترتیب مقام های اول، دوم و سوم جشنواره را به خود اختصاص دادند.

در بخش نشریات نماز، قرآن و عترت نیز نشریه ثقلین از واحد کرج رتبه دوم را از آن خود کرد و نشریه روزنه در گروه نشریات علمی، تخصصی – دانشجویی و نشریه تریبون آزاد در بخش نشریات بسیج دانشجویی نیز از دیگر نشریات واحد کرج بودند که مقام سوم جشنواره را به دست آوردند.

 

با حضور دو تن از نمایندگان کرج در مجلس شورای اسلامی تودیع و معارفه رئیس دانشکده الهیات دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در سالن شهید مطهری واحد کرج برگزار شد

 

اولین جلسه شورای مدیران دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی در محل سالن اجتماعات شهید مطهری دانشکده دامپزشکی این واحد دانشگاهی با حضور دکتر حاجی‌خانی رئیس دانشگاه، معاونین، روسای دانشکده ها، مدیران گروه های آموزشی و مدیران اجرایی واحد کرج و همچنین اکبریان نماینده مردم شهرستان کرج و دکتر کولیوند نماینده منتخب مردم شهرستان کرج در مجلس شورای اسلامی تشکیل گردید.

در ابتدای جلسه دکتر حاجی خانی رئیس واحد کرج ضمن تشکر از همکاری خوب مسئولین واحد در سال گذشته به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری اشاره کرده و خاطرنشان نمود که بایستی بیش از پیش به فکر بهره مندی از فضای آموزشی دانشگاه به خصوص برای دوره های تحصیلات تکمیلی باشیم تا ان شاء ا... بار علمی دانشجویان افزایش یافته و استادان توانایی بیشتری در شناسایی دانشجویان نخبه و سرمایه های علمی و معنوی کشور داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش از دانشکده هایی که در ارائه مقالات ISI تلاش خوبی را در طول ترم گذشته داشته اند تشکر نمود و با ارائه گزارشی آمار واحد کرج را در جایگاه مناسب در بین دانشگاه های کشور اعلام نمود.  ایشان با بیان این مطلب که استادان در جامعه تعیین کننده امور محوری و اصلی جامعه هستند و در روزهای سخت و بحرانی مسیر حرکت و اداره امور را در دست دارند از تلاش های آنان و نیز از حمایت های تمامی مسئولین شهرستان کرج بویژه نمایندگان مجلس تشکر و تقدیر نمود.

در این جلسه همچنین دکتر کولیوند نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن سخنان مبسوطی با بیان حدیثی از پیامبر اکرم(ص) که فرموده اند هر مسلمانی زندگی خود را به چهار قسمت کار، عبادت، تفریح و خواب تقسیم بندی کند؛ بر لزوم ساخت فضاهای علمی، فرهنگی و حتی تفریحی در استان البرز و شهرستان کرج تاکید کرد تا ضمن ایجاد اشتغال و رشد علمی و فرهنگی جامعه، بر نشاط جمعی و استفاده مناسب از اوقات فراغت اقشار مختلف جامعه اثر گذار باشیم.

کولیوند در ادامه سخنانش افزود: ساخت، گسترش و اداره مجتمع بزرگ علمی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج جای تقدیر و تشکر ویژه دارد و با تاکید بر اینکه خود را عضوی از این جامعه فرهنگی می داند از استادان و مسئولین این دانشگاه خواست با بهره گیری از پتانسیل بالای تخصصی و علمی خود هرگونه طرح و پیشنهادی در خصوص اداره بهتر امور جاری استان دارند با وی در میان بگذارند.

وی در سخنان خود همچنین یاد دو تن از استادان درگذشته واحد کرج مرحوم هوشنگ فرخجسته و مرحوم جلال متقی را نیز گرامی داشت و اظهار امیدواری کرد که حضورش به عنوان نماینده منتخب مردم کرج منشاء خیر باشد.

اکبریان نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با ذکر این مطلب که خود از دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج بوده است افزود: هر امری که بصورت کارشناسی شده توسط متخصصان امر مطرح شود قطعا مفید و موثر بوده و راهبردی و قابل اجراست. وی همچنین از مسئولین واحد کرج بویژه دکتر حاجی خانی رئیس این دانشگاه به خاطر زحمات چندین ساله چشمگیرشان تشکر کرده و گفت: امیدوام و آرزو می کنم کشتی انقلاب که به پاس خون بیش از 229 هزار شهید به حرکت در آمده است را با استقرار عقلانیت در جامعه و کشورمان به ساحل مراد برسانیم.

در بخش دیگری از این جلسه مراسم تودیع اصغر نراقی رئیس دانشکده الهیات واحد کرج برگزار شد و از ایشان به خاطر تلاش های بی شائبه حدود 10 سال ریاست این دانشکده و دلسوزی های پدرانه شان تقدیر و تشکر شد و دکتر حاجی خانی برای ایشان صحت و سلامت و موفقیت در دوران بازنشستگی آرزو کرد. علاوه بر آن طی حکمی خانم دکتر سیدمظهری را به عنوان سرپرست دانشکده الهیات معرفی نموده و برای وی آرزوی موفقیت نمود.

 

چاپ مقاله علمی – پژوهشی عضو هیأت علمی واحد کرج در مجلات علمی و پژوهشی کشور

 

مقاله علمی – پژوهشی مقصود محمدی عضو هیأت علمی دانشکده الهیات دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در گروه علوم انسانی و با گرایش الهیات تحت عنوان «لوکری آخرین فیلسوف مشائی سینوی» در  مجله تاریخ فلسفه به چاپ رسید.

این مجله که زیر نظر انجمن علمی تاریخ فلسفه چاپ می شود حائز رتبه علمی – پژوهشی بوده و از مجلات معتبر کشور است.

مقصود محمدی در این مقاله به شرح زندگی علمی فضل بن محمد لوکری، ادیب، ریاضیدان و فیلسوف برجسته قرن پنجم هجری پرداخته است. محمدی در این مقاله آورده است: لوکری به یک واسطه، شاگرد شیخ الرئیس بوعلی سینا بوده است و به سه واسطه شاگرد خواجه نصیرالدین طوسی. وی به دو زبان فارسی و عربی شعر می سروده و دیوانی داشته که تنها ابیات معدودی از آن به جا مانده است.

در بخش دیگری از این مقاله آمده است: لوکری ریاضیدان معروفی بوده است و با همکاری چندین تن از دانشمندان معروف و مطرح آن زمان مانند خیام نیشابوری، خازنی، اسفزازی و واسطی مامور زیج و تنظیم تاریخ جلالی ملکشاهی شد و در رمضان سال 471 هجری قمری آغاز فروردین را به اول حمل بردند.